Známe podobu a historii letošního vánočního stromu v Příbrami
VIDEO
9. října 2021 (08:46)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Na náměstí T. G. Masaryka se 18. listopadu dopoledne vztyčí v plné kráse smrk dovezený ze Lhoty u Příbramě, aby přinesl radost a vánoční atmosféru. Starostka obce Eva Drmlová se rozhodla strom darovat městu Příbram, aby neohrozil bezpečnost obyvatel sousedního domu.
Jako každý rok přinášíme s předstihem podobu a historii vánočního stromu, který bude v době adventu zdobit příbramské náměstí. Ten letošní vyrostl ve Lhotě u Příbramě. Téměř dvacetimetrový smrk stříbrný bude pokácen 18. listopadu, předtím se s ním rozloučí děti z místní mateřské školy.
„Strom byl zasazen asi v roce 1973, v době, kdy se v obci dělala kanalizace. Tedy byla moje babička ředitelkou místní mateřské školy a řídila zde veškerý kulturní a společenský život. Měla na starosti také svazáky, kteří nejen tento strom zasadili,“ řekla pribram.cz Drmlová.
Momentálně strom dorostl do obří velikosti a obci bylo líto jej pouze pokácet, aniž by ještě přinesl v době vánoční lidem radost. Starostka oslovila město Příbram, zda by o něj nemělo zájem a z několika nabídek byl vyhodnocen jako nejhezčí. „Bude to pro nás takové důstojné zakončení jeho ‚stromového života‘. Doufám, že lidem v Příbrami udělá radost a letošní svátky budou poklidné,“ dodala starostka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce
V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá …
AKTUÁLNĚ
Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina
Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak …
SPORT
Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog
Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve …
DOPRAVA
Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení
Páteční dopoledne přinese nečekaný obrat. Zatímco den začne pod zataženou až oblačnou …
AKTUÁLNĚ
V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti
Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 9. dubna před 10. hodinou na silnici v křižovatce …
AKTUÁLNĚ
Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA
Jaro letos v Příbrami nepřineslo jen teplejší počasí, ale i nový módní vítr. Na konci …
PR
Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66
Návštěvníci této oblíbené události uvidí na čtyři stovky vystavených plechovek a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo
Nedostatek parkovacích míst v Příbram je problém, který jako místní obyvatel vnímám …
NÁZOR
Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2
Volejbalisté VK Trox Příbram mají za sebou mimořádně dramatické utkání. V domácím …
SPORT




