14. 10. svátek má Agáta

Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny

20. července 2019   (14:52)
Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny

V nové půdní vestavbě vznikne moderní učebna chemie, fyziky, biologie a PC. Žáci budou mít k dispozici dokonce i 3D tiskárnu


Městys Jince získal dotaci z ministerstva financí ve výši 18 milionů korun na rekonstrukci půdní vestavby Základní školy Jince. Tři miliony korun zainvestuje ze svého rozpočtu.

Aby byla splněna dotační podmínka, musí být vestavba hotova do konce tohoto roku. „Učebny do konce roku sice kompletně vybavit nestačíme, ale stavba bude hotova,“ potvrdil nám starosta městyse RSDr. Josef Hála.

Pod střechou školy vzniknou nové moderní učebny chemie, biologie, fyziky a PC.

Naproti škole, v budově původních městských lázní, vznikne z prostředků městyse družina a učebny pro pobočku ZUŠ Rožmitál pod Třemšínem. Zároveň sem bude přemístěna nová keramická dílna, která se nyní nachází v hlavním areálu školy. Ve škole v říjnu vznikne i nový kroužek k výuce PC. Žáci zde budou mít k dispozici i 3D tiskárnu.


Po zrušení povinné vojenské služby došlo k razantnímu úbytku žáků
„Dříve, když tu bydleli vojáci, jsme tu měli ve škole třeba i 500 dětí. Dnes jich tu máme přibližně polovinu. V Jincích je nyní sice zhruba 900 vojáků, ale většinou tu nemají trvalé bydliště, tudíž ani děti ve škole," dodává Josef Hála.

Letos dostala škola nové webové stránky a vybavení keramické dílny
Již v průběhu školního roku 2018/2019 proběhlo ve škole velké množství změn. Byla například vybavena nová keramická dílna, zavedena školní recepce pro evidenci pohybu osob v prostorách školy. Došlo k renovaci internetového připojení a vytvoření nových webových stránek.

Výuka zde probíhá podle vlastního vzdělávacího programu Trilobit
Samostatná měšťanská škola byla v Jincích otevřena roku 1919, letos si tedy Jinečtí připomněli 100 let od jejího vzniku. Ve školním, roce 2006/07 zde zahájili výuku podle vlastního školního vzdělávacího programu s názvem Trilobit. V září 2010 byla slavnostně otevřena budova centrálních šaten a čtyři nové učebny, o dva roky později i nová školní tělocvična.

Díky dotačním programům probíhají v Jincích současně i další projekty. Vzniká 15 nových sociálních bytů, zateplují se tři bytové domy, renovuje se historická Huť Barbora, budují se nová parkovací místa a chodníky. Chystá se celková rekonstrukce sportoviště na Sokolské zahradě a rekonstrukce úpravny vody společně s rozšířením vodovodu a kanalizace do Rejkovic a Běřína. Jince se mění k nepoznání.

Městys Jince získal dotaci z ministerstva …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16) Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Nyní je vhodná doba pro sběr pampeliškového kořene 13. října 2019   (19:01) Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Na huť se přijeli podívat odborníci z Norska. „Když viděli, že se na Příbramsku o technické památky umíme postarat, dali našemu projektu zelenou,“ uvedl RSDr. Josef Hála 13. října 2019   (15:28) V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného Z dvaceti nasazených kaprů jich zbyla zhruba polovina 13. října 2019   (11:40) Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Houby stále rostou ve velkém, a pokud nepřijdou v příštích dnech mrazivá rána, můžeme se ještě těšit na plné košíky. 13. října 2019   (08:33) Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Střelby z minometů podpořila i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky. Současný způsob užívání posádkového cvičiště neumožňuje dostatečné narušení povrchu pro zachování vřesoviště 13. října 2019   (06:45) V Příbrami teklo víno proudem V Příbrami teklo víno proudem Organizátoři Vinného koštu o přeložení akce na jiný termín neuvažovali. 12. října 2019   (19:58) Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše V místě se tvořily několikakilometrové kolony 12. října 2019   (17:43) Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Adrenalinový zážitek má za sebou skupina horolezců 12. října 2019   (15:32) Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Policejní akce skončila v objektu příbramského „Křižáku.“ 12. října 2019   (11:58) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz