24. 8. svátek má Bartoloměj

Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny

20. července 2019   (14:52)
Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny

V nové půdní vestavbě vznikne moderní učebna chemie, fyziky, biologie a PC. Žáci budou mít k dispozici dokonce i 3D tiskárnu


Městys Jince získal dotaci z ministerstva financí ve výši 18 milionů korun na rekonstrukci půdní vestavby Základní školy Jince. Tři miliony korun zainvestuje ze svého rozpočtu.

Aby byla splněna dotační podmínka, musí být vestavba hotova do konce tohoto roku. „Učebny do konce roku sice kompletně vybavit nestačíme, ale stavba bude hotova,“ potvrdil nám starosta městyse RSDr. Josef Hála.

Pod střechou školy vzniknou nové moderní učebny chemie, biologie, fyziky a PC.

Naproti škole, v budově původních městských lázní, vznikne z prostředků městyse družina a učebny pro pobočku ZUŠ Rožmitál pod Třemšínem. Zároveň sem bude přemístěna nová keramická dílna, která se nyní nachází v hlavním areálu školy. Ve škole v říjnu vznikne i nový kroužek k výuce PC. Žáci zde budou mít k dispozici i 3D tiskárnu.


Po zrušení povinné vojenské služby došlo k razantnímu úbytku žáků
„Dříve, když tu bydleli vojáci, jsme tu měli ve škole třeba i 500 dětí. Dnes jich tu máme přibližně polovinu. V Jincích je nyní sice zhruba 900 vojáků, ale většinou tu nemají trvalé bydliště, tudíž ani děti ve škole," dodává Josef Hála.

Letos dostala škola nové webové stránky a vybavení keramické dílny
Již v průběhu školního roku 2018/2019 proběhlo ve škole velké množství změn. Byla například vybavena nová keramická dílna, zavedena školní recepce pro evidenci pohybu osob v prostorách školy. Došlo k renovaci internetového připojení a vytvoření nových webových stránek.

Výuka zde probíhá podle vlastního vzdělávacího programu Trilobit
Samostatná měšťanská škola byla v Jincích otevřena roku 1919, letos si tedy Jinečtí připomněli 100 let od jejího vzniku. Ve školním, roce 2006/07 zde zahájili výuku podle vlastního školního vzdělávacího programu s názvem Trilobit. V září 2010 byla slavnostně otevřena budova centrálních šaten a čtyři nové učebny, o dva roky později i nová školní tělocvična.

Díky dotačním programům probíhají v Jincích současně i další projekty. Vzniká 15 nových sociálních bytů, zateplují se tři bytové domy, renovuje se historická Huť Barbora, budují se nová parkovací místa a chodníky. Chystá se celková rekonstrukce sportoviště na Sokolské zahradě a rekonstrukce úpravny vody společně s rozšířením vodovodu a kanalizace do Rejkovic a Běřína. Jince se mění k nepoznání.

Městys Jince získal dotaci z ministerstva …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz