Žáci dnes dostanou vysvědčení, končí školní rok
30. června 2022 (06:25)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Řada dětí vyjede jako každý rok na tábory, na rozdíl od loňska na nich ale už nebudou zvláštní proticovidová opatření.
Ve školách dnes končí školní rok, žáci a studenti obdrží vysvědčení za svou celoroční práci. Od pátku začnou letní prázdniny. Řada dětí vyjede jako každý rok na tábory, na rozdíl od loňska na nich ale už nebudou zvláštní proticovidová opatření. První červencový víkend se podle meteorologů ochladí. Po předešlých tropických dnech by se měly nejvyšší teploty pohybovat mezi 23 až 27 stupni, zpočátku budou i přeháňky či bouřky. Další tři týdny mají podle dlouhodobé předpovědi meteorologů být teplotně průměrné. Do lavic se děti vrátí ve čtvrtek 1. září.
Vysvědčení si vedle českých žáků dnes vyzvedne i několik Ukrajinců, kteří přišli do Příbrami po únorovém napadení své země Ruskem. Ministerstvo školám doporučilo, aby ukrajinské uprchlíky hodnotily slovně, a ne podle znalosti češtiny, ale podle snahy zařadit se mezi nové spolužáky a plnit zadané úkoly. Většina běženců nastoupí do škol zřejmě až od září. Kolik jich bude, by se mělo vyjasnit po zápisech, které skončí 15. července.
Za dobré známky na vysvědčení chystají někteří obchodníci pro děti slevy. Žáci mohou ušetřit například v cukrárně Hájek & Hájková na Březových Horách, která dá všem dětem za vysvědčení zmrzlinu zdarma. Žáci do 15 let s jedničkou z přírodovědných předmětů mohou ušetřit například i v pražské zoologické zahradě, kam mají dnes vstup za symbolickou korunu. Připraveny jsou pro ně nejen zábavně vzdělávací programy, ale i naučné pátrací prohlídky, při kterých se s průvodci vydají po stopě volně žijících živočichů v areálu zoo. Ani ti s horšími známkami si však nemusí zoufat – první zářijový den navštíví pražskou zoo za symbolické vstupné všechny děti.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Strategie navrhuje způsoby zlepšení výuky na středočeských školách
•Končící školní rok ovlivnily epidemie covidu-19 i příchod uprchlíků z Ukrajiny
•Do příbramských základních škol nastoupí v září přes sto ukrajinských dětí
Další články
Sportoviště u ZŠ Bratří Čapků čeká rozšíření
Sportovní zázemí u Základní školy Bratří Čapků letos projde významnou proměnou. Město …
Petunia mluví o vůli pokračovat. A co fakta z dokumentů města?
Po reakci jednatelky Zahradnictví Petunia, která odmítla, že by podnik chtěl v areálu …
Sobotní zlom v počasí: Od západu dorazí sněžení, může napadnout až 12 centimetrů
Nové výstupy numerických modelů zpřesnily vývoj počasí na víkend. Sobota přinese na …
Turistický boom ve Středních Čechách: Brdy a Příbram lákají stále víc návštěvníků
Středočeský kraj má za sebou nejúspěšnější rok v cestovním ruchu od roku 2012. Loni do …
ANKETA
Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu
Historické báňské objekty Ševčinského dolu na Březových Horách se v sobotu 14. února …
Masopust
Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho
Večer 28. února nabídne obloha vzácnou podívanou, která se jen tak neopakuje. Šest …
Zajímavosti
Napadení učitelky v Nečíni: policie vyšetřuje incident mezi žákem a dospělou osobou
Na základní škole v Nečíni došlo v pátek 13. února k incidentu, při kterém měl žák …
AKTUÁLNĚ
Rožmitálští vedoucí se vzdělávali na krajském semináři rybářských kroužků
Zástupci rybářského kroužku z Rožmitálu pod Třemšínem nechyběli na krajském semináři …
Nepřehlédněte
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráze natankujete na čerpacích stanicích značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,91 …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend!
Tento víkend si můžete vybrat z opravdu široké nabídky kulturních akcí – od …




