10. 4. svátek má Darja




Z bytu ve věžáku nad cukrárnou Rio si udělali netopýři noclehárnu

29. srpna 2018   (06:15)
Z bytu ve věžáku nad cukrárnou Rio si udělali netopýři noclehárnu
foto: pribram.cz

Invaze netopýřích kolonií hrozí v prvních zářiových týdnech. Jak si poradit?



Obyvatelku jednoho z bytů ve věžovém domě na náměstí 17. listopadu čekalo doma po návratu z noční nevítané překvapení. Naštěstí se nejednalo o zloděje, ale přesto pro ni tato návštěva byla stresující. Otevřeným oknem se sem přes noc nastěhovalo několik netopýrů.

„Netopýři vlétají do bytů omylem. Letos jsou prozatím telefonáty a výjezdy kvůli netopýrům v bytě jen výjimkou. Zato vloni jich v první polovině září bylo velmi mnoho, proto se dá očekávat, že to teprve přijde,“ říká Mgr. Martina Buchalová ze záchranné stanice Ochrany fauny ČR v Hrachově, která poskytuje pomoc volně žijícím živočichům. Telefonní číslo na výjezdovou službu OFČR je 603 259 902.
 
Obyvatelku jednoho z bytů ve věžovém domě …
foto: pribram.cz

Pokud létajícího savce naleznete ve své ložnici ještě v noci, obvykle stačí nerozsvěcet a otevřít okna dokořán. Cestu ven si s největší pravděpodobností najde sám, až se uklidní. Ve dne lze spícího netopýra snadno chytit – rukavicí nebo zabalit do hadru, abyste přece jen neriskovali setkání se zoubky – poté stačí ho umístit do krabičky na vnější parapet a je-li zdravý, v noci odletí. Do krabice byste měli také vložit víčko od pet lahve naplněné vodou, která je pro netopýra důležitá. Jestliže neodlétne, bude nejspíš potřebovat pomoc odborníka. Radu vám poskytnou na SOS netopýří lince 605 870 323.

V České republice žije 25 druhů netopýrů, ani jeden z nich se nezamotává do vlasů a nesaje krev. V září hledají přechodné úkryty před zazimováním a do bytů většinou zaletí letošní nezkušená mláďata. Jedná se o velmi pozoruhodný živočišný druh, který si zaslouží naši pomoc, pokud se ocitne v nouzi.
Pokud létajícího savce naleznete ve své …
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena … KULTURA Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce … FOTOGALERIE Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V … SPORT Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce … NEPŘEHLÉDNĚTE V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá … AKTUÁLNĚ Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak … SPORT Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč … AKTUÁLNĚ
Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz