28. 10. je státní svátek
Vyjížďka historickou lokálkou či Roburem a posezení u táboráku. V Rožmitále si budete připadat jako na skautské výpravě

16. srpna 2021   (08:46)
Vyjížďka historickou lokálkou či Roburem a posezení u táboráku. V Rožmitále si budete připadat jako na skautské výpravě
foto: pribram.cz/Miroslav Pavlík/ilustr

Rožmitálské nádraží a Podbrdské muzeum propojí v sobotu 21. srpna téma železnice a skautingu. Program začíná v 9.00, na nádraží končí v 16.00 a v muzeu o hodinu déle.


V sobotu 21. srpna se v Rožmitále pod Třemšínem uskuteční akce „Rožmitálskou lokálkou za skautingem!“ spojující místní železnici a aktuální interaktivní výstavu v Podbrdském muzeu. „V počátcích svého fungování sháněli rožmitálští skauti pod vedením Františka Hofmeistera prostředky na opravu klubovny v Jungmannově ulici. Členové oddílu si přivydělávali například jako průvodci turistů po městě a také pomáhali rekreantům s nošením kufrů z nádraží do ubytování ve městě,“ vysvětluje jedno z propojení skautingu a železniční dopravy Podbrdské muzeum.

Během dne budou z nádraží v Rožmitále vypraveny historické vlaky do Březnice a zpět (v 10.15, 11.45, 13.15 a 15.45). Do Podbrdského muzea, kde můžete navštívit expozici „Zažij skauting!“ (v odpoledních hodinách i se skautským doprovodem), vyjede každou celou hodinu od 10.00 do 16.00 historický autobus Robur. Na muzejním nádvoří budou připraveny aktivity pro malé i velké, jako alternativu svačiny si na ohništi opečete chlebového hada.
Program na nádraží hudebně oživí kapela Bonanza (od 9.00 do 14.00). Návštěvníci si zde prohlédnou hasičskou a historickou dopravní techniku nebo se projedou drezínou po stanici, součástí je také výstava o historii místní dráhy. Na památku bude možné zakoupit suvenýry s železniční a dopravní tématikou.
Akce na vlakovém nádraží a nádvoří muzea je zdarma. Do Podbrdského muzea platí po celý den zvýhodněné vstupné 50 korun (od šesti let), rodinná vstupenka vyjde na 150 korun.
Akce na vlakovém nádraží a nádvoří muzea je …
foto: Podbrdské muzeum (z výstavy Zažij skauting!)Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz