29. 9. svátek má Michal

Vy nemáte rýži? Máte dudlík? I s takovými otázkami se dnes setkává obsluha čerpací stanice

Nepřehlédněte
24. listopadu 2020   (06:20)
Vy nemáte rýži? Máte dudlík? I s takovými otázkami se dnes setkává obsluha čerpací stanice
foto: pribram.cz

Zákazníci o nedělích skupují sortiment čerpacích stanic. Konkrétně v Příbrami zaznamenávají několikanásobnou poptávku než v ostatní dny. Prodej pohonných hmot se ale nezvýšil.


Kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru jsou obchody v Česku v neděli zavřené. Čerpací stanice však dostaly výjimku a jsou i nadále zákazníkům otevřeny. V tento den tak zaznamenávají zvýšený zájem o nepalivové zboží. Poptávka po některých výrobcích vzrostla až o desítky procent. Konkrétně jsme se podívali na situaci na čerpacích stanicích v Příbrami.

Benzina v ulici Brodská zaznamenává zhruba o polovinu vyšší nárůst zákazníků. Prodává se hlavně pivo, nealko nápoje a cigarety. Neděle je pak prý vždy slabší, co se týká tankování pohonných hmot.
Pracovnice z čerpací stanice Silmet nám sdělila, že neděle bývala doposud vždy klidnější. „Stačil se dělat například i větší úklid, teď se stíhá tak tak prodej. Obsluha kolikrát nemá čas se ani najíst.“ Silmet, jako ostatní stanice, zaznamenává vyšší odbyt nápojů a cigaret. Dále se pak ve velkém prodává jídlo, zejména bagety. Z nedělní několikanásobné várky jim do pondělí zbylo jen malé množství. Provozní pozoruje asi třikrát takovou poptávku oproti ostatním dnům.
V případě čerpací stanice OMV jsou v neděli oproti ostatním dnům zaznamenávány pěti až šestinásobné tržby. „V klasické dny lidé nešílí, ale v neděli ano,“ sděluje provozní. Nejvíce na odbyt jde alkohol, tabák a jídla s sebou. I v případě OMV zůstala poptávka po pohonných hmotách stejná jako v ostatní dny, nárůst tedy nezaznamenávají.

Příbramské benzínové pumpy setkávají i s jistými kuriozitami v podobě poptávky od zákazníků. Lidé občas přijdou s dotazem, proč nemají čerpací stanice k dostání například rýži, brambory nebo dokonce dudlík. Čerpací stanice, kde je poskytován pouze základní sortiment a hlavně pohonné hmoty, si tak lidé trochu pletou se supermarkety.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz