vývoj epidemie COVID-19
testovaní nemocní uzdravení zesnulí
celá ČR 106845 5335 243 104
Středočeský kraj 3024 651 28 9
okres Příbram ? 38 2 1
Příbram ? 17 0 1
nemocní na Příbramsku
Dobříš 1 Bohutín 1
Mokrovraty 1 Krásná Hora 4
Žežice 1 Nový Knín 2
Nalžovice 1
Vlastimil Ševr: Chceme do Příbrami dostat i akce, které jdou mimo mainstream

14. listopadu 2019   (08:48)
Vlastimil Ševr: Chceme do Příbrami dostat i akce, které jdou mimo mainstream

„Chceme do města vozit nová, ale i tradiční jména underground i netradiční projekty, které si zde najdou své publikum," uvedl Bc. Vlastimil Ševr, vedoucí Městského kulturního centra PříbramOd září v Příbrami funguje Městské kulturní centrum. Má za úkol připravovat kulturní projekty a spolupracovat s ostatními pořadateli tak, aby nedocházelo k vzájemnému překrývání jednotlivých akcí. Ty by měly navíc být více zajímavé a žánrově různorodé. Hip hopové zakončení sezóny příbramského skateparku již bylo z jeho „dílny“.
 
Vedoucím centra je Vlastimil Ševr. Na začátku jeho kulturní činnosti byl festival Kačeři, který příští rok oslaví 15 let své existence.  „Na louce v Kačerově jsem získal a dostal první produkční a promotérské zkušenosti, ale také facky,“ uvedl Ševr. Před dvěma lety jezdil po celé republice s udržitelným festivalem Ekotopfilm, nějakou dobu působil v příbramské Cowárně. Zkušenosti má však i se sportovními akcemi. Podílí se na Svatohorském Downtownu, spoluzakládal přejezd nejkratší Route 66 na světě - Česká Route 66.

Zeptali jsme se Vlastimila Ševra, jakým směrem se bude nyní kultura v Příbrami ubírat.
 
Je podle Vás současné kulturní dění v Příbrami dostatečné?
Za mě určitě ano. Velmi pozitivní je, kolik v našem městě funguje spolků a organizací, které pořádají kulturní akce. Asi za všechny bych jmenoval Spolek ve čtvrtek, který má velký dosah a kvalitu. Druhou rovinou vedle spolků a jednotlivců jsou příspěvkové organizace fungující pod hlavičkou města nebo kraje. Základním stavebním kamenem v této kapitole je Divadlo Antonína Dvořáka, které udržuje vysoce nasazenou laťku kulturního programu již několik let. Bohatý program přináší našim obyvatelům také Knihovna Jana Drdy nebo Hornické muzeum.

Na akcích města náš tým úzce spolupracuje se Sportovními zařízeními města Příbram a poznal jsem, že i zde jsou velmi flexibilní a pracovití lidé, kteří v kombinaci s kulturně sportovním prostředím nabízejí možnosti k realizaci kvalitních akcí.

Stejně jako výše uvedené divadlo je nositelem kvality v našem městě také Galerie Františka Drtikola. Zde si zaslouží velké díky paní Hana Ročňáková a i já věřím, že pan Jan Freiberg je vhodným nástupcem, který bude v její práci pokračovat.

Je v Příbrami myšleno na všechny věkové kategorie?
Myslím si, že ano. Já osobně někdy bojuji s tím, abych nebyl „zacyklen“ jen svým pohledem na kulturu. Jsem rád, pokud se ozve někdo s žánrem, který není příliš známý nebo v našich příbramských vodách zatím neobjevený. To je vždy výzva. V našich plánech myslíme také na generaci nejmladší i tu starší.

Jakou funkci tedy bude mít Městské kulturní centrum?
Městské kulturní centrum Příbram by mělo být dalším stavebním kamenem lokální kultury a zároveň „pojitelem“ kulturních bodů. Chceme do města vozit nová, ale i tradiční jména underground i netradiční projekty, které si zde najdou své publikum. Chtěli bychom pořádat akce pro širší veřejnost, ale zaměřovat se také na akce a styl, které jdou mimo mainstream.

Kolik má centrum zaměstnanců?
Dle zřizovací listiny počítá MKC Příbram se čtyřmi zaměstnanci. V současné době má zaměstnance tři. Do týmu jsme přijali jednoho referenta a myslím si, že je to dostatečný počet. Obrovskou zásluhu na chodu MKC Příbram mají také kolegyně z jiných odborů, které jsou také „součástí“ týmu a patří jim velké díky.

Jaké je příbramské publikum?
Publikum je takové, jaká je nabídka, takže je u nás velmi pestré. Chceme reagovat na jeho potřeby a bavit ho. Věříme, že půjdeme správnou cestou. Můj názor je takový, že příbramské publikum je určitým způsobem specifické. Chodí na své tradiční a vyzkoušené „kousky“, místa a vystupující. Někdy by stálo za to „ochutnat“ i jiné. Chtěli bychom se o toto propojení postarat. 

Jak to chcete udělat?
Jedním z možných nástrojů, jak toho docílit, je přehledný a funkční kalendář akcí a navazující komunikační kanály, které představí kulturní dění v celém městě.

Dveře MKC Příbram jsou otevřené a rádi vyslechneme potřeby lokálního publika. Nedávno jsem měl možnost sedět s vedoucím kulturního centra v Písku. Shodli jsme se, že kulturní nabídka je v současné době obrovská, a proto musíme počítat s tím, že se akce termínově „potkají“, a tudíž nemusí být návštěvnost vždy odpovídající nabídce.

Je něco, co kulturu v našem městě brzdí?
Jak jsem již uvedl, tak v našem městě určitě nechybí dostatek spolků, kapel, promotérů, nadšenců a organizací, které chtějí kulturu „dělat“. Myslím si, že částečně chybí místa, kde by se daly akce pořádat, ale i tento problém je řešitelný. Chtěli bychom pořádat akce na netradičních místech. Podobně jako tomu bylo při koncertu kapely PSH ve skateparku. Tím, že se akce koná na neobvyklém místě, dojde k jinému pohledu na lokalitu a ke spojení kultury a místa.

Jste v kontaktu s místními umělci?
Jsme rádi, že již nyní se na nás obracejí kapely, hudební uskupení či organizace, které chtějí vystupovat. Hledají komunikační kanály, jak o své akci dát vědět nebo chtějí poradit, kde si mohou pronajmout pódium nebo jestli není v termínu jejich akce něco jiného. To by mělo být naším cílem a posláním. Dokážeme na tyto otázky odpovědět a předat vhodný kontakt či doporučení.

Bude Junior klub spadat pod MKC Příbram?
Prozatím to vypadá, že ano, minimálně co se týče programu. Chtěli bychom tu „tvořit“ kulturu, bavit lidi a zároveň poskytnout tento příbramský „kult“ kapelám a organizátorům na pořádání akcí a koncertů.

Jaké máte plány s letním kinem?
V hlavě máme určitou vizi, jakou by se mělo letní kino ubírat. Vycházet určitě bude ze studie, kterou vypracoval ředitel SZM pan Slaba. Letní kino je obrovský prostor, který se nemůže naplnit každý týden. Jsme rádi, že jsou ve městě organizátoři jako je Michal Kindl, kteří „letňák“ dvakrát za rok naplní. Myslím si, že stejně tomu bude i příští rok při koncertech Jarka Nohavici nebo Vojty Dyka. Náš plán je využít v letním kině stávající techniku a uspořádat v letních měsících promítání, které využije tuto technologii. Tato promítání bychom chtěli „okořenit“ drobným doprovodným programem nebo diskuzí s herci či režiséry. Dále bychom zde rádi uspořádali jedno netradiční divadelní představení, ale prim by měly hrát filmy.

Co je pro Vás největší výzva, co se týče kulturního dění ve městě?
Bavit lidi. Přivážet do města umělce, kteří jsou nositelé kvality. Kultura by měla lidi spojovat, měli by v ní najít inspiraci, odpočinout si u ní a tak trochu odejít na pár desítek minut do jiného světa. Rád bych, aby z naší práce měli lidé radost, a věřím, že to dokážeme.

Výzvou je zároveň udržení a naplánování dlouhodobého konceptu kulturního programu v našem městě. Nyní fungujeme pár měsíců a snažíme se nastavit základní procesy pro dobré fungování týmu. Čeká nás náročné období – Sametová Příbram + adventní neděle a poté se již chceme plně soustředit na program roku 2020.
 
Kam jezdíte Vy nejčastěji za kulturou?
Většinou jdu za kulturou na akce, které pořádáme. Jen málokdy se dostanu na jiné. Nyní bych po delší době vyjel na místo, které nese název CAMP v Praze a také jsem dlouho nebyl v Meetfactory. To jsou ta místa, o kterých jsem hovořil. Jde o inspirativní místa, kam jedete za kulturou, ale i místem a odnesete si něco, co ve vás zůstane.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Související články

Dnes je Zelený čtvrtek, připomínka poslední večeře Krista Dnes je Zelený čtvrtek, připomínka poslední večeře Krista Tradicí je na Zelený čtvrtek jíst především zelené pokrmy jako zelí, špenát a hrách. Lidé věří, že jídla z těchto surovin jim zaručí pevné zdraví. 9. dubna 2020   (08:09) Škaredá středa připomíná den, kdy Jidáš zradil Ježíše Škaredá středa připomíná den, kdy Jidáš zradil Ježíše Letošní Velikonoce budou vzhledem k striktnímu omezení volného pohybu a shromažďování kvůli koronavirové epidemii značně netradiční. 8. dubna 2020   (10:47) Hornické muzeum Příbram chce být s návštěvníky v kontaktu on-line Hornické muzeum Příbram chce být s návštěvníky v kontaktu on-line Hornické muzeum zveřejňuje odkazy na televizní pořady, díky nimž se mohou zájemci do muzea alespoň na dálku vydat. 2. dubna 2020   (06:29) Frontman skupiny E!E: Dřepte doma, nalaďte internet a my přijdeme k vám Frontman skupiny E!E: Dřepte doma, nalaďte internet a my přijdeme k vám Městské kulturní centrum v Příbrami zahajuje projekt „Živák do obýváku“. Na co se můžeme těšit, jsme se zeptali jak vedoucího centra Vlasty Ševra, tak i zpěváka Bořka Řehoře, který projekt se svou skupinou E!E již tento pátek odstartuje. 26. března 2020   (20:51) Nepřehlédněte Z panského statku v kraji Antonína Dvořáka měl být golfový resort. Obec tomu zabránila Z panského statku v kraji Antonína Dvořáka měl být golfový resort. Obec tomu zabránila Starobylý panský statek, stejně jako zhruba jednu pětinu všech polností v katastru obce Vysoká u Příbramě, vlastní kanadsko-izraelská společnost. Její záměr vybudovat v centru obce golfový resort neprošel územním plánem 23. března 2020   (06:28) Nepřehlédněte
Další články

Podnikatelé při podávání žádostí o pomoc státu musí překonávat zmatečnost a nesmyslnost požadavků úřadů Podnikatelé při podávání žádostí o pomoc státu musí překonávat zmatečnost a nesmyslnost požadavků úřadů Žadatelé čekají i týdny na odpověď, nemají žádnou zpětnou vazbu, přichází jim pouze standardizovaný e-mail o potvrzení přijetí žádosti. 9. dubna 2020   (14:20) Příbram děkuje záchranářům. V centru města svítí obří srdce Příbram děkuje záchranářům. V centru města svítí obří srdce V dnešní době bychom měli děkovat všem, kteří se každodenně vystavují nebezpečí nákazy koronavirem jen proto, aby pracovali pro druhé. Právě těmto lidem patří díky. 9. dubna 2020   (10:40) Lidí s nemocí covid-19 přibylo ve středu o 295. Nakazilo se již 280 dětí Lidí s nemocí covid-19 přibylo ve středu o 295. Nakazilo se již 280 dětí V souvislosti s onemocněním zemřelo 104 nakažených 9. dubna 2020   (09:13) Dnes je Zelený čtvrtek, připomínka poslední večeře Krista Dnes je Zelený čtvrtek, připomínka poslední večeře Krista Tradicí je na Zelený čtvrtek jíst především zelené pokrmy jako zelí, špenát a hrách. Lidé věří, že jídla z těchto surovin jim zaručí pevné zdraví. 9. dubna 2020   (08:09) Biskup Herbst je v umělém spánku, jeho stav je stabilizovaný Biskup Herbst je v umělém spánku, jeho stav je stabilizovaný Působil jako kaplan v Mariánských Lázních, poté na Svaté Hoře u Příbrami. 9. dubna 2020   (07:31) Nepřehlédněte Ředitelka mateřinky: Chceme být s dětmi v kontaktu i v době epidemie, vyučujeme on-line Ředitelka mateřinky: Chceme být s dětmi v kontaktu i v době epidemie, vyučujeme on-line Školství Počet mrtvých s covid-19 atakuje stovku, onemocnělo přes pět tisíc lidí. Vojtěch slibuje návrat k běžnému životu Počet mrtvých s covid-19 atakuje stovku, onemocnělo přes pět tisíc lidí. Vojtěch slibuje návrat k běžnému životu Od rána přibylo v Česku osm obětí. V Příbrami byla prokázána nákaza u dalšího pacienta. 8. dubna 2020   (18:38) Hamáček: Neotevírejte koledníkům a nechoďte na pomlázku Hamáček: Neotevírejte koledníkům a nechoďte na pomlázku "Kdybych byl doma, tak prostě neotevřu, protože bych se bál, že mě někdo nakazí," řekl šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček 8. dubna 2020   (15:00) Městská policie odchytávala splašené koně se spřežením Městská policie odchytávala splašené koně se spřežením Během odchytu došlo k poškození služebního vozidla. 8. dubna 2020   (13:01)
Vojtěch: Nekontrolované šíření covid-19 se v ČR podařilo zastavit Vojtěch: Nekontrolované šíření covid-19 se v ČR podařilo zastavit "ČR zatím zabránila tomu nejhoršímu a na datech je to vidět," řekl ministr. 8. dubna 2020   (12:37) Hřiště pod Svatou Horou se otevírá, Novák zůstává prozatím mimo provoz Hřiště pod Svatou Horou se otevírá, Novák zůstává prozatím mimo provoz S uvolňováním vládních nařízení dochází od čtvrtka 9. dubna k otevření veřejných sportovišť. V Příbrami se jedná o hřiště a tenisové kurty pod Svatou Horou ve správě Sportovních zařízení města. 8. dubna 2020   (11:16) Škaredá středa připomíná den, kdy Jidáš zradil Ježíše Škaredá středa připomíná den, kdy Jidáš zradil Ježíše Letošní Velikonoce budou vzhledem k striktnímu omezení volného pohybu a shromažďování kvůli koronavirové epidemii značně netradiční. 8. dubna 2020   (10:47) SSHR dodává ochranné pomůcky stále více domácích výrobců SSHR dodává ochranné pomůcky stále více domácích výrobců Správě státních hmotných rezerv (SSHR) dodává ochranné pomůcky do meziskladu v Sedlčanech stále více tuzemských výrobců. 8. dubna 2020   (09:43) V Česku se novým koronavirem nakazilo už přes 5000 lidí V Česku se novým koronavirem nakazilo už přes 5000 lidí V nemocnicích bylo s onemocněním podle údajů ministerstva zdravotnictví k pondělí 408 lidí, z toho 86 ve vážném stavu. 8. dubna 2020   (07:18) Nejhorší je nejistota, říká lékař, který se stará o pacienty s koronavirem Nejhorší je nejistota, říká lékař, který se stará o pacienty s koronavirem Koronavirus V příbramské nemocnici zemřel pacient s koronavirem V příbramské nemocnici zemřel pacient s koronavirem Koronavirus V noci na středu bude nejjasnější úplněk roku V noci na středu bude nejjasnější úplněk roku Úkaz se na obloze objeví letos podruhé, další nastane v květnu 7. dubna 2020   (18:11) Vláda prodloužila nouzový stav do konce dubna Vláda prodloužila nouzový stav do konce dubna Kabinet původně žádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do pondělí 11. května. 7. dubna 2020   (17:10) Zelená linka pomoci v provozu pouze ve všední dny Zelená linka pomoci v provozu pouze ve všední dny Od 18. března fungují v Příbrami dvě bezplatná telefonní čísla, na kterých si můžete požádat o pomoc i radu. 7. dubna 2020   (16:38) Zloději se zaměřili na uzavřené restaurace, nepohrdli ani hračkami Zloději se zaměřili na uzavřené restaurace, nepohrdli ani hračkami Zlodějům hrozí po dobu nouzového stavu v Česku neobvykle vysoká trestní sazba. Za drobné krádeže mohou nyní čtyři zloději skončit až osm let za mřížemi. 7. dubna 2020   (15:00) Dopřejte si v této době kvalitní a vyváženou dietní stravu v pohodlí domova Dopřejte si v této době kvalitní a vyváženou dietní stravu v pohodlí domova Lahůdky Příbram, s.r.o. vaří a rozváží denně rozmanitá teplá jídla, ale také nadále připravují osvědčenou Krabičkovou dietu nebo také chlebíčky a obložené mísy 7. dubna 2020   (13:30) PR V Příbrami byla prokázána nákaza koronavirem u dalších dvou pacientů, celkem onemocnělo 16 lidí V Příbrami byla prokázána nákaza koronavirem u dalších dvou pacientů, celkem onemocnělo 16 lidí Koronavirus Hasiči dekontaminují bytové domy na Brodské. Byl zde prokázán čtvrtý případ nákazy koronavirem Hasiči dekontaminují bytové domy na Brodské. Byl zde prokázán čtvrtý případ nákazy koronavirem Koronavirus Sněmovna bude dnes schvalovat žádost vlády o prodloužení nouzového stavu Sněmovna bude dnes schvalovat žádost vlády o prodloužení nouzového stavu Počet lidí nakažených koronavirem v Česku se v pondělí zvýšil o 241 na celkových 4828. Z nemoci covid-19 se dosud uzdravilo 127 lidí, naopak 80 pacientů s koronavirem v nemocnicích zemřelo. 7. dubna 2020   (08:40) Živnostníci i zaměstnanci mají kvůli epidemii nárok na ošetřovné 424 korun za den Živnostníci i zaměstnanci mají kvůli epidemii nárok na ošetřovné 424 korun za den Na ošetřovné pro živnostníky bylo vyčleněno 100 milionů korun. 7. dubna 2020   (06:34) Během pondělí zemřelo v souvislosti s koronavirem šest osob, celkem 78 Během pondělí zemřelo v souvislosti s koronavirem šest osob, celkem 78 Počet případů nemoci, kterou způsobuje nový typ koronaviru, za dnešek vzrostl zatím o 148 na 4735. 6. dubna 2020   (18:36) V úterý otevřou sběrny, ve čtvrtek železářství či hobby markety V úterý otevřou sběrny, ve čtvrtek železářství či hobby markety Ve všech otevřených provozovnách budou muset lidé dodržovat přísnější pravidla 6. dubna 2020   (18:18) Lidé budou moct od úterý individuálně sportovat na venkovních sportovištích Lidé budou moct od úterý individuálně sportovat na venkovních sportovištích Běh nebo jízda na kole v lese budou možné i bez roušek 6. dubna 2020   (18:08) Polovině domácností klesly kvůli vládním opatřením příjmy Polovině domácností klesly kvůli vládním opatřením příjmy Nejpostiženější jsou pracovníci obchodu a služeb, kde ztrátu práce deklaruje desetina lidí. 6. dubna 2020   (16:49) Středočeský kraj poskytne živnostníkům bezúročné půjčky Středočeský kraj poskytne živnostníkům bezúročné půjčky Půjčky nebudou poskytovány živnostníkům, kteří jsou v exekuci, v insolvenci anebo mají-li své sídlo na úřadě. 6. dubna 2020   (14:29) Vojtěch: Když se situace do středy nezmění, zmírníme opatření Vojtěch: Když se situace do středy nezmění, zmírníme opatření Prodejny budou muset pouštět málo zákazníků a dezinfikovat. 6. dubna 2020   (12:02) Technická závada na nákladním voze uzavřela dálnici u Mníšku pod Brdy Technická závada na nákladním voze uzavřela dálnici u Mníšku pod Brdy Kvůli unikajícím provozním kapalinám došlo k havárii projíždějícího auta 6. dubna 2020   (10:04) V neděli zemřelo osm lidí s koronavirem, další člověk zemřel dnes V neděli zemřelo osm lidí s koronavirem, další člověk zemřel dnes V šesti případech šlo o seniory ve věku nad 60 let, jeden spadal do kategorie 50 až 59 let a zbylým dvěma bylo méně než 50 let. 6. dubna 2020   (08:55) Blíží se Velikonoce, sezóna vajec. Víte, jaká vybrat? Blíží se Velikonoce, sezóna vajec. Víte, jaká vybrat? Velikonoční stolování může mít neopakovatelnou atmosféru, pokud se na něj předem připravíte. V článku naleznete několik receptů na přípravu sváteční tabule. 6. dubna 2020   (06:58) Po nehodě skončily ve vozidle dvě zaklíněné osoby. Na pomoc přiletěl záchranářský vrtulník Po nehodě skončily ve vozidle dvě zaklíněné osoby. Na pomoc přiletěl záchranářský vrtulník Po nárazu do stromu se auto přetočilo na bok, kolemjedoucí řidiči zastavili a jednu ze zraněných osob vyprostili před příjezdem hasičů. 5. dubna 2020   (20:53) Zemřelých s nemocí Covid-19 přibylo na 67. Uzdravilo se 96 lidí Zemřelých s nemocí Covid-19 přibylo na 67. Uzdravilo se 96 lidí Kritiky vlády z řad opozice označil prezident Zeman mimo jiné za "bahno" a "hlupáky". Předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska nazval "počmáraným šaškem". 5. dubna 2020   (18:20) Žáci a studenti by se mohli podle současných plánů do školy vrátit v druhé polovině května Žáci a studenti by se mohli podle současných plánů do školy vrátit v druhé polovině května "Školy se otevřou najednou, ne po stupních, jak navrhoval Babiš," uvedl ministr školství Robert Plaga 5. dubna 2020   (15:25) V Příbrami byl zaznamenán další pacient nakažený koronavirem V Příbrami byl zaznamenán další pacient nakažený koronavirem Koronavirus Zeman udělí epidemiologovi Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání Zeman udělí epidemiologovi Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání Zeman řekl, že o ocenění Prymulu předem neinformoval. Podle něj je Prymula erudovaný epidemiolog, který se postavil do čela války s koronavirem. Nejvyšším státním vyznamenáním je Řád Bílého lva. 5. dubna 2020   (11:45) Ústav jaderné a chemické ochrany v Kamenné testuje i roušky a respirátory Ústav jaderné a chemické ochrany v Kamenné testuje i roušky a respirátory Koronavirus


Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz