Víkend bude deštivý s četnými přeháňkami
27. ledna 2022 (09:49)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Už během dnešního odpoledne přejde přes Česko od severu studená fronta, doprovodí ji občasný déšť nebo přeháňky,
Nadcházející víkend bude větrný. Nejvíc má foukat v neděli s nárazy větru až 90 kilometrů v hodině, na horách místy kolem 130 kilometrů za hodinu. Vítr doprovodí i četné srážky - v nižších polohách většinou smíšené nebo dešťové, od středních poloh bude sněžit. Na horách může do konce týdne spadnout 20 až 40 centimetrů sněhu, v kombinaci s větrem se budou tvořit sněhové jazyky, na horách závěje. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na facebooku a týdenní předpovědi počasí.
Už během dnešního odpoledne přejde přes Česko od severu studená fronta, doprovodí ji občasný déšť nebo přeháňky, na horách a postupně i ve středních polohách bude sněžit. Za frontou bude zesilovat vítr. V pátek a sobotu dosáhne rychlosti až kolem 70 kilometrů v hodině, v neděli bude ještě silnější.
"Vítr budou doprovázet četné přeháňky nebo déšť, v nižších a středních polohách střídavě se sněžením, na horách bude sněžit po celé období. Právě tam bude sníh přibývat, do konce týdne 20 až 40 centimetrů. Společně s větrem tato situace povede ke tvorbě sněhových jazyků," uvedli meteorologové k víkendovému počasí.
Nejvyšší teploty se v pátek a sobotu budou přes den pohybovat kolem dvou až šesti stupni nad nulou, v noci klesnou pod bod mrazu. V neděli ukáže teploměr plus tři až sedm stupňů, noční teploty zůstanou nad nulou. Obloha bude přes víkend většinou pod mraky, jen přechodně může být polojasno.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí
Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Další šumavský rys navštívil Brdy
V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem!
O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti …
V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí
Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb
Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova …
PŘÍRODA
Falešný web láká na levné dálniční známky
Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes …
KRIMI
Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích
Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším …
ZAJÍMAVOSTI
Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen
Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude pravděpodobně od konce dubna …
AKTUÁLNĚ
Benzin i nafta stále zdražují. Nejlevněji doplníte nádrž stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 42,50 …
AKTUÁLNĚ
Developerský projekt v Žežické: 144 bytů, příspěvek 8,4 milionu. Kdo za projektem stojí?
V Žežické má vyrůst 144 nových bytů a jde o jeden z největších bytových projektů, …
POLITIKA




