Video: Soud uvalil vazbu na muže, který vyhrožoval otci zabitím
Nejčtenější
1. června 2022 (18:35)
foto, video: pribram.cz / Jakub Pečenka
Zasedání příbramského soudu proběhlo dnes v odpoledních hodinách.
Příbramský soud dnes poslal do vazby muže, kterého zadržela zásahová jednotka v pondělí navečer v obci Nečín na Příbramsku. Tam agresor nechtěl pustit zdravotníky ke svému vážně nemocnému otci. Nakonec vyhrožoval zabitím nejen sebe, ale i otce, kterému držel u těla nůž. Obviněnému hrozí osmnáctiletý trest.
Vazební zasedání v budově příbramského soudu probíhalo bez přítomnosti veřejnosti. „Soud na muže uvalil vazbu. Obviněný činu lituje. Dnes vypovídal a spolupracuje, nicméně nemá úplně odpovídající náhled na celou událost,“ řekla pribram.cz po skončení líčení soudkyně Mgr. Michaela Kalná.
Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové třiačtyřicetiletý muž bránil přístupu k nemocnému otci nejen zdravotníkům, ale policistům. Vyjednavač, který přijel na místo, se s ním marně snažil navázat kontakt.
„Mužova agresivita se stále stupňovala, nechtěl komunikovat a vyhrožoval zabitím sebe i otce, kterému držel u těla nůž. Zásahová jednotka musela proto rychle reagovat a za užití donucovacího prostředku muže zpacifikovala. Přesto syn ještě stačil svého otce nožem poranit,“ řekla pribram.cz policejní mluvčí Vlasta Suchánková s tím, že napadený muž je po operačním zákroku a mimo ohrožení života.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Muži, který vyhrožoval otci zabitím, hrozí až 18 let vězení
•Muž na Příbramsku vyhrožoval, že zabije otce. Agresora zadržela zásahová jednotka
•Muž v Rožmitále vyhrožoval ženě zabitím. Ohrožoval ji sekerou a zapálením domu
Další články
Brdy pod kontrolou: Policisté řeší stovky přestupků ročně
Ve středočeské části Chráněné krajinné oblasti Brdy zajišťují už deset let veřejný …
Rožmitálští hasiči mají novou výstroj. Město uspělo se dvěma dotacemi
Město Rožmitál pod Třemšínem úspěšně získalo dvě dotace na podporu jednotky sboru …
Děti v restauracích: klid pro hosty, nebo diskriminace?
Některé restaurace v Česku i zahraničí zakazují vstup dětem. Zastánci vítají klidnou …
ANKETA
Rozpočtové provizorium se dotkne i financování sociálních služeb. Kraj už obdržel stovky žádostí o dotace
Středočeský kraj obdržel pro letošní rok bezmála šest set žádostí o dotace na …
Městská policie vybavila všechna vozidla defibrilátory. Strážníci mohou zasáhnout ještě před příjezdem záchranářů
Strážníci Městské policie Příbram mají nově ve všech služebních vozidlech k dispozici …
Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa
Po dusivých vedrech konečně přišla úleva a příroda si mohla zhluboka oddechnout. Věděl …
Příroda
Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče
Máte doma dítě mladší 15 let? A věděli jste, že téměř 80 % dětí v tomto věku už …
Osobák skončil pod traktorem
V pátek 16. ledna přibližně v půl desáté dopoledne zasahovaly složky integrovaného …
Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance
Kulturní dům v Březnici ožije v sobotu 17. ledna slavnostní atmosférou tradičního …
Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh
Zimní silnice umí překvapit hlavně tam, kde se během pár metrů střídá voda, led a …




