26. 2. svátek má Dorota




Veterináři odebrali téměř padesát jorkširských teriérů. Žili ve výkalech, v chovu byli i mrtví psi

11. prosince 2021   (08:58)
Veterináři odebrali téměř padesát jorkširských teriérů. Žili ve výkalech, v chovu byli i mrtví psi
foto: Státní veterinární správa

Státní veterinární správa informovala o zabavení téměř 50 jorkširských teriérů. Kromě jiného neměli k dispozici vodu ani krmivo, v chovu byli také dva uhynulí dospělí psi a dvě uhynulá štěňata.


Inspektoři provedli zabavení psů v obci Plavsko ve čtvrtek 9. prosince společně s policií, odchytovou službou, starostou obce a několika útulky. Odebrali 47 psů plemene jorkširský teriér včetně 16 štěňat.

Psi byli v době odebrání ve špatném výživném stavu. „Měli přerostlé drápy a byli znečištěni výkaly, kterých byla plná podlaha, neboť je nikdo neodklízel. Psi neměli k dispozici napájecí vodu ani krmivo. V chovu byli nalezeni dva uhynulí dospělí psi a dvě uhynulá štěňata. Jeden pes musel být ze zdravotních důvodů utracen přivolaným soukromým veterinárním lékařem,“ řekl mluvčí veterinářů Petr Vorlíček.
Těla uhynulých psů zamíří do Státního veterinárního ústavu, který provede pitvu za účelem stanovení příčiny jejich smrti. O odebrané psy se nyní starají útulky v Táboře, Praze, Olomouci a DogPoint z Kostelce nad Černými lesy.
Inspektoři provedli v chovu na základě obdrženého podnětu kontrolu. O odebrání psů rozhodla obec. „Případ se podařilo ve velmi krátké době vyřešit díky vzájemné velmi dobré spolupráci zúčastněných subjektů a ochotě dobrovolníků z útulků a záchranných stanic, z nichž někteří byli ochotni ujet během jednoho dne stovky kilometrů, aby si mohli psy vyzvednout,“ dodal mluvčí.
Inspektoři provedli v chovu na základě …
foto: Státní veterinární správa

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Státní veterinární správa
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Řidič dodávky srazil chodkyni, ta na místě zemřela Řidič dodávky srazil chodkyni, ta na místě zemřela Ve čtvrtek 26. února dopoledne srazil řidič dodávky ženu v Sedlčanech. Únorové zastupitelstvo bylo nabité. Odpady, parkoviště u LEKA i prodej statku — přehled toho nejdůležitějšího Únorové zastupitelstvo bylo nabité. Odpady, parkoviště u LEKA i prodej statku — přehled toho nejdůležitějšího Únorové zastupitelstvo bylo nabité od začátku do konce. Zastupitelé řešili roky … POLITIKA Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky Jaro klepe na dveře a s ním i nejrušnější část roku pro všechny záchranné stanice. Ta … ROZHOVOR Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut Ředitelství silnic a dálnic zahájilo práce na výstavbě nového oplocení podél dálnice … NEPŘEHLÉDNĚTE Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V … ON-LINE PŘENOS Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé … U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné … Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a … NEPŘEHLÉDNĚTE Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Fotbalová hřiště na Příbramsku se brzy znovu zaplní a přípravy na novou soutěžní … SPORT
V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na silnici v katastru obce Narysov. Podle … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz