Vandalové házeli do nouzového přelivu Vysokopeckého rybníka kameny, pátrá po nich policie
11. září 2023 (10:08)
foto, video: Policie ČR
Pokud poznáváte ve videu pachatele, ozvěte se policii. Potřebovala by s nimi mluvit.
Vandalové v polovině srpna házeli do nouzového přelivu Vysokopeckého rybníka kameny, které před tím vybrali z tělesa hráze. Tento čin byl zadokumentován průmyslovou kamerou. Celá událost byla hlášena na policii, která nyní prostřednictvím portálu pribram.cz žádá veřejnost o ztotožnění pachatelů.
Vhozený kámen způsobil poškození dna přelivu, které bude muset být opraveno. Škoda bude v řádu tisíců korun. „Počínání těch výrostků je nepochopitelné. Není to ani frajeřina, ani zábava. Je to ukázka hlouposti a neúcty k lidské práci a k penězům daňových poplatníků. Doufám, že chlapce na videu někdo pozná a pomůže PČR s jejich dopadením,“ řekl pribram.cz starosta Jan Konvalinka (za ANO).
Vysokopecký rybník je vodohospodářskou stavbou roku 2022
Rybník je majetkem Svazku obcí pro vodovody a kanalizace, jehož je Příbram členem. Projekt rekonstrukce započal v říjnu 2020 a zahrnoval rekonstrukci nevyhovujících funkčních objektů stávajícího rybníka, vyrovnání koruny hráze a opravu opevnění jejího návodního svahu. Zároveň byl vybudován nový bezpečnostní přeliv kašnového typu a nová spodní výpust s požerákem, dále most přes vývar pod hrází a dvě lávky – jedna přes objekt skluzu v koruně hráze a druhá k požeráku. Nově je místo osvětleno a zabezpečeno kamerovým systémem a zámečnickými prvky. Celková rekonstrukce vyšla na 41 milionů.
Rybník je majetkem Svazku obcí pro vodovody a kanalizace, jehož je Příbram členem. Projekt rekonstrukce započal v říjnu 2020 a zahrnoval rekonstrukci nevyhovujících funkčních objektů stávajícího rybníka, vyrovnání koruny hráze a opravu opevnění jejího návodního svahu. Zároveň byl vybudován nový bezpečnostní přeliv kašnového typu a nová spodní výpust s požerákem, dále most přes vývar pod hrází a dvě lávky – jedna přes objekt skluzu v koruně hráze a druhá k požeráku. Nově je místo osvětleno a zabezpečeno kamerovým systémem a zámečnickými prvky. Celková rekonstrukce vyšla na 41 milionů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•U Jinecké baštiny v Brdech havaroval cyklista, do nemocnice ho přepravil vrtulník
•Policisté varují před podvodníky, kteří chtějí přes telefon vylákat úspory
•Nemocnice Na Pleši obviněná z podvodného vykazování zdravotní péče se dohodla na peněžitém trestu 15 milionů korun
Další články
Petunia mluví o vůli pokračovat. A co fakta z dokumentů města?
Po reakci jednatelky Zahradnictví Petunia, která odmítla, že by podnik chtěl v areálu …
Sobotní zlom v počasí: Od západu dorazí sněžení, může napadnout až 12 centimetrů
Nové výstupy numerických modelů zpřesnily vývoj počasí na víkend. Sobota přinese na …
Turistický boom ve Středních Čechách: Brdy a Příbram lákají stále víc návštěvníků
Středočeský kraj má za sebou nejúspěšnější rok v cestovním ruchu od roku 2012. Loni do …
ANKETA
Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu
Historické báňské objekty Ševčinského dolu na Březových Horách se v sobotu 14. února …
Masopust
Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho
Večer 28. února nabídne obloha vzácnou podívanou, která se jen tak neopakuje. Šest …
Zajímavosti
Napadení učitelky v Nečíni: policie vyšetřuje incident mezi žákem a dospělou osobou
Na základní škole v Nečíni došlo v pátek 13. února k incidentu, při kterém měl žák …
AKTUÁLNĚ
Rožmitálští vedoucí se vzdělávali na krajském semináři rybářských kroužků
Zástupci rybářského kroužku z Rožmitálu pod Třemšínem nechyběli na krajském semináři …
Nepřehlédněte
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráze natankujete na čerpacích stanicích značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,91 …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend!
Tento víkend si můžete vybrat z opravdu široké nabídky kulturních akcí – od …
Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy
Dva příslušníci z Věznice Příbram převzali z rukou generálního ředitele genmjr. Tomáše …




