vývoj COVID-19
5. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 27
Borotice 8
Bratkovice 3
Březnice 44
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 5
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 8
Dobříš 146
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 12
Drásov 8
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 2
Dublovice 10
Dubno 5
Háje 11
Hluboš 22
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 9
Hvožďany 12
Jablonná 15
Jesenice 6
Jince 47
Kamýk n. V. 17
Klučenice 11
Kňovice 3
Kosova H. 10
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 14
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 8
M. Hraštice 21
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 2
Mokrovraty 25
Nalžovice 18
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 4
Nový Knín 31
Obecnice 30
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 18
Pičín 5
Počaply 2
Počepice 2
Podlesí 15
Příbram 605
Prosen. L. 12
Řadíč 3
Rosovice 28
Rožmitál p. T. 51
Rybníky 4
Sádek 5
Sedlčany 102
Sedlec-Prč. 40
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 18
Volenice 1
Voznice 7
Vrančice 7
Vranovice 9
Vševily 2
Vys. Chlumec 6
Vysoká u Pb 6
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 2

Vácha: Gymnázium pod Svatou Horou se studentům naposledy otevře na konci června 2024 nebo 2025

AKTUALIZOVÁNO
10. února 2021   (07:16)
Vácha: Gymnázium pod Svatou Horou se studentům naposledy otevře na konci června 2024 nebo 2025

Příbramská gymnázia se organizačně spojí již příští rok v září


Gymnázium pod Svatou Horou v Příbrami se má sloučit s gymnáziem v ulici Legionářů, jeho studijní programy ale zůstanou zachovány. Půjde o specializaci na jazyky a program šestiletého gymnázia, jež budou pokračovat i po přestěhování do ulice Legionářů. Obě školy se organizačně spojí k 1. září příštího roku, přičemž Gymnázium pod Svatou Horou se studentům naposledy otevře na konci června 2024 nebo 2025. Návrh musejí ještě schválit krajští zastupitelé, řekl dnes ČTK radní pro školství Milan Vácha (STAN).

Slučování příbramských gymnázií má řadu kritiků, podle Váchy však bylo zvoleno kompromisní řešení. Spoluautorka petice proti slučování škol Andrea Hrazdírová dnes ČTK řekla, že stále pokračuje sběr podpisů, iniciativa má podle ní velkou podporu. Podepsané archy chce Hrazdírová osobně předat hejtmance Petře Peckové (STAN). Také podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) vnímají lidé v Příbrami zamýšlený krok velmi negativně.

"Dovoluji si tedy tímto z pozice starosty města tlumočit vedení Středočeského kraje nesouhlasný postoj velkého počtu příbramských občanů se záměrem slučování gymnázií. Prosím, aby jej zastupitelé vzali při rozhodování v potaz a uvědomili si závažnost a možné dopady svého rozhodnutí," uvedl dnes Konvalinka v prohlášení adresovaném vedení kraje.

Gymnázium Příbram v ulici Legionářů navštěvuje 600 studentů. Po sloučení jich má být 660, přibudou dvě třídy. Ředitelé nyní počítají jednotlivé úvazky, hodiny a pedagogy, aby se mohlo rozhodnout, kdy z budovy v Balbínově ulici odejde poslední student. Podle Váchy to bude k 30. červnu 2024 nebo k 30. červnu 2025. Budova Gymnázia pod Svatou Horou patří městu, gymnázium je tam v nájmu. Funguje tam také základní škola.

Ředitelka Gymnázia Příbram Iva Kadeřábková dnes ČTK řekla, že v ulici Legionářů je nyní 20 tříd a konečný počet má být 22, protože přibudou dvě třídy šestiletého gymnázia. Místo jednoho osmiletého a tří čtyřletých programů budou jeden osmiletý, jeden šestiletý a dva čtyřleté programy.
Vácha upřesnil, že instituci dál povede Kadeřábková, dosavadní ředitel Gymnázium pod Svatou Horou Pavel Karnet bude statutárním zástupcem a bude řídit detašované pracoviště v Balbínově ulici. Po úplném spojení škol, by mělo být vyhlášeno výběrové řízení na nového ředitele. "Už jenom z toho důvodu, že paní ředitelce končí funkční období v roce 2024," uvedl Vácha.

Plánované slučování vyvolalo odmítavé reakce, nesouhlasí s ním rodiče studentů ani absolventi školy. Předsedkyně školské rady Gymnázia pod Svatou Horou Kateřina Jobeková Habrová ČTK řekla, že zprávy o slučování škol gymnázium poškozují, navíc v době před přijímacími zkouškami.
Vácha připomněl, že o spojení příbramských gymnázií se hovoří už dlouho a do zařízení v ulici Legionářů se v minulosti investovaly desítky milionů korun, aby se záměr mohl uskutečnit. Namítl, že podle údajů, které má hejtmanství k dispozici, je na Příbramsku oproti jiným středočeským okresům velká kapacita gymnaziálního školství na počet obyvatel. Kraj ale podle Hrazdírové nezohledňuje skutečnost, že na příbranská gymnázia dojíždějí i děti z okresu Praha-západ.

 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci "Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii covid-19 a skutečnost, že … Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Organizátoři zimních běhů Brdského běžeckého poháru vytyčili další trať pro … Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá Středočeský kraj do nemocnic … Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Denně se tak bude moci nechat otestovat zhruba 200 zájemců. Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Zeptali jsme se několika obyvatel, jak nahlížejí na současná vládní nařízení. Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá V bývalých lázních bude na jaře dokončeno sedm sociálních bytů. Od září se otevřou … Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic …
Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz