26. 10. svátek má Erik
Vácha: Gymnázium pod Svatou Horou se studentům naposledy otevře na konci června 2024 nebo 2025

AKTUALIZOVÁNO
10. února 2021   (07:16)
Vácha: Gymnázium pod Svatou Horou se studentům naposledy otevře na konci června 2024 nebo 2025
foto: pribram.cz

Příbramská gymnázia se organizačně spojí již příští rok v září


Gymnázium pod Svatou Horou v Příbrami se má sloučit s gymnáziem v ulici Legionářů, jeho studijní programy ale zůstanou zachovány. Půjde o specializaci na jazyky a program šestiletého gymnázia, jež budou pokračovat i po přestěhování do ulice Legionářů. Obě školy se organizačně spojí k 1. září příštího roku, přičemž Gymnázium pod Svatou Horou se studentům naposledy otevře na konci června 2024 nebo 2025. Návrh musejí ještě schválit krajští zastupitelé, řekl dnes ČTK radní pro školství Milan Vácha (STAN).

Slučování příbramských gymnázií má řadu kritiků, podle Váchy však bylo zvoleno kompromisní řešení. Spoluautorka petice proti slučování škol Andrea Hrazdírová dnes ČTK řekla, že stále pokračuje sběr podpisů, iniciativa má podle ní velkou podporu. Podepsané archy chce Hrazdírová osobně předat hejtmance Petře Peckové (STAN). Také podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) vnímají lidé v Příbrami zamýšlený krok velmi negativně.

"Dovoluji si tedy tímto z pozice starosty města tlumočit vedení Středočeského kraje nesouhlasný postoj velkého počtu příbramských občanů se záměrem slučování gymnázií. Prosím, aby jej zastupitelé vzali při rozhodování v potaz a uvědomili si závažnost a možné dopady svého rozhodnutí," uvedl dnes Konvalinka v prohlášení adresovaném vedení kraje.

Gymnázium Příbram v ulici Legionářů navštěvuje 600 studentů. Po sloučení jich má být 660, přibudou dvě třídy. Ředitelé nyní počítají jednotlivé úvazky, hodiny a pedagogy, aby se mohlo rozhodnout, kdy z budovy v Balbínově ulici odejde poslední student. Podle Váchy to bude k 30. červnu 2024 nebo k 30. červnu 2025. Budova Gymnázia pod Svatou Horou patří městu, gymnázium je tam v nájmu. Funguje tam také základní škola.

Ředitelka Gymnázia Příbram Iva Kadeřábková dnes ČTK řekla, že v ulici Legionářů je nyní 20 tříd a konečný počet má být 22, protože přibudou dvě třídy šestiletého gymnázia. Místo jednoho osmiletého a tří čtyřletých programů budou jeden osmiletý, jeden šestiletý a dva čtyřleté programy.
Vácha upřesnil, že instituci dál povede Kadeřábková, dosavadní ředitel Gymnázium pod Svatou Horou Pavel Karnet bude statutárním zástupcem a bude řídit detašované pracoviště v Balbínově ulici. Po úplném spojení škol, by mělo být vyhlášeno výběrové řízení na nového ředitele. "Už jenom z toho důvodu, že paní ředitelce končí funkční období v roce 2024," uvedl Vácha.

Plánované slučování vyvolalo odmítavé reakce, nesouhlasí s ním rodiče studentů ani absolventi školy. Předsedkyně školské rady Gymnázia pod Svatou Horou Kateřina Jobeková Habrová ČTK řekla, že zprávy o slučování škol gymnázium poškozují, navíc v době před přijímacími zkouškami.
Vácha připomněl, že o spojení příbramských gymnázií se hovoří už dlouho a do zařízení v ulici Legionářů se v minulosti investovaly desítky milionů korun, aby se záměr mohl uskutečnit. Namítl, že podle údajů, které má hejtmanství k dispozici, je na Příbramsku oproti jiným středočeským okresům velká kapacita gymnaziálního školství na počet obyvatel. Kraj ale podle Hrazdírové nezohledňuje skutečnost, že na příbranská gymnázia dojíždějí i děti z okresu Praha-západ.

 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Dušičky jsou tady. Pozor na sváteční řidiče Dušičky jsou tady. Pozor na sváteční řidiče Nastává čas uctívání Památky zesnulých. Policie žádá řidiče, aby byli v tuto dobu na … Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora.
Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz