26. 10. svátek má Erik
Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice

27. ledna 2021   (14:56)
Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice
foto: pribram.cz

Petici je možné podepsat do 1. března tohoto roku.


Záměr Středočeského kraje sloučit obě příbramská gymnázia vyvolal u veřejnosti bouřlivou reakci. Jejím vyvrcholením je pak vznik petice proti sloučení obou škol. Petiční archy budou dostupné na několika místech v Příbrami a podepsat je budete moct až do 1. března.
 

Podle Středočeského kraje, který je zřizovatelem obou škol, město Příbram vyčnívá v počtu studentů gymnázií. Tento nepoměr pak deformuje přístup ke vzdělávání.

Radní pro oblast školství Milan Vácha (STAN) se v minulých dnech sešel s představiteli obou škol a starostou města Příbram. Ani po těchto schůzkách ovšem kraj nepočítá s přehodnocením optimalizace školství, která je podle něj pro zlepšení kvality vzdělávací soustavy nutná.
 
Pokud máte zájem podepsat petici proti sloučení příbramských gymnázií, můžete tak učinit na následujících místech (další budou průběžně upřesněna).

· JEANS WW – Zásilkovna, Obchodní zóna Pražská, Palackého 151, Příbram I (všední dny 9–17; sobota 9–12)

· Autodíly Martinovský, kpt. Olesinského 71, Příbram II (všední dny 8–12; 13–17)

· Zahradnictví Petunia (Pod Hvězdičkou), Jinecká 45, Příbram I (všední dny 9–14)

· Cafe Smoo, Legionářů 423, Příbram VII (všední dny 7–19, víkend 10–19)

· Chovatelské potřeby - Pro vašeho mazlíčka, náměstí 17. listopadu 292, Příbram VII (všední dny 9–12; 13–17, so 10–12)

· Mayas (saláty), Edvarda Beneše 321, Příbram VII (všední dny 11–18.30)

· Obléknětese.cz – Zásilkovna, Střelecká 103, Příbram II (všední dny 9.30–15.30)

· Bistro Slunná, Slunná 550, Příbram V (všední dny 10–15)

· Městský úřad Rožmitál pod Třemšínem (pondělí a středa 8–10; 13–16)
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i (Jakub Pečenka)
autor: Jakub Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz