21. 10. svátek má Brigita

V září se uskuteční dobříšské sousedské slavnosti. Běžný pouliční festival však nečekejte

31. července 2019   (16:24)
V září se uskuteční dobříšské sousedské slavnosti. Běžný pouliční festival však nečekejte

Část dobříšské ulice Za Poštou, která je v rámci školního roku poměrně frekventovaná, se při zářijových slavnostech promění v bezpečné místo pro různé aktivity a setkání lidí


Chcete zažít město jinak? V sobotu 14. září budete mít v Dobříši perfektní příležitost. Vůbec poprvé se tu uskuteční tzv. sousedské slavnosti, na kterých dostanou hlavní prostor místní obyvatelé, jejich nápady, um, dílny, hry, ale také místní organizace, kapely, divadelní soubory. Slavnosti, zcela odlišné od běžných pouličních festivalů. Nezaměřené na výdělek, ale na lidi.
 
Zeptali jsme se hlavní koordinátorky projektu, vedoucí oddělení vnitřních věcí Městského úřadu Dobříš, paní Šárky Krůtové, na co se tedy můžeme v září těšit.
 
Město Dobříš se do projektu Zažít město jinak zapojuje letos poprvé. Kdo tvoří váš tým?
Myšlenka uspořádat tzv. sousedské slavnosti vzešla od vedení města. Tým je vytvořen z členů komise pro projekt Dobříš - Zdravé město a místní Agenda 21.
 
Co Vás inspirovalo k zorganizování této akce v Dobříši?
Nabídnout občanům či spolkům novou akci, na které se budou moci sami podílet.
 
Už tušíte, co se letos objeví na programu?
Jelikož se jedná úplně o první ročník, kdy se bude tato akce představovat dobříšské veřejnosti, došlo u projektu Zažít město jinak k propojení již tradičních akcí, a to Dobříšských regionálních trhů a projektu Dobří(š) v pohybu. V sobotu 14. 9. 2019 budou dopoledne probíhat regionální trhy na Komenského náměstí, kde bude přichystáno mimo jiné také hudební zpestření a posezení. V části ulice Za Poštou, která bude pro dopravu uzavřena, chystáme se spolky dílničky, bazar, pohybové aktivity apod. V rámci dopoledne bude také vyhlášen vítězný projekt participativního rozpočtu „Tvoříme Dobříš 2019“.  Dobří(š) v pohybu, která probíhá již 4. rokem a vrcholí právě v sobotu 14. 9. 2019, bude probíhat již v týdnu před tímto termínem. Zapojené sportovní spolky mají připravený program pro děti a rodiče, přičemž oni sami si mohou právě zvolit, jaké aktivitě by se chtěli ve školním roce věnovat, a nebo si jen vyzkoušet něco nového.
 
V jaké lokalitě budou slavnosti probíhat?
Jedná se především o lokalitu Komenského náměstí a část ulice Za Poštou, kde proběhne podstatná část dopoledního programu. Odpoledne bude program (v menším rozsahu) připraven ještě na hřišti Boženy Němcové a také v Prokopově zahradě.
 
Kdo všechno se může na akci přihlásit?
Přihlásit se mohou jednotlivci, spolky i podnikatelé s tím, že akce není komerčního charakteru (prodejní jsou pouze trhy).
 
Na co se Vy osobně těšíte nejvíce?
Asi na to, že se část ulice Za Poštou, která je v rámci školního roku poměrně frekventovaná, promění v bezpečné místo pro různé aktivity (kreslení chodníkovými křídami, chodníkové hry, šití deky atd.) a na setkání lidí.
 
Děkujeme za rozhovor.
 
Sousedské slavnosti se v září uskuteční na 85 místech v Praze a v dalších 27 městech po celém Česku. Dobříš je přitom jediné město z bývalého okresu Příbram, které se letos do projektu zapojí. Přijďte toho využít a poznat zajímavé lidi ze svého okolí, naučte se od nich to, co umí, nebo přijďte jen tak pobýt.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Práce na modernizaci potrvají zhruba jeden rok. 20. října 2019   (19:55) Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky V Kosově Hoře vandalové opakovaně ničí obecní park 20. října 2019   (16:23) Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Původní záměr využití papírových tašek se neosvědčil, lidé je používali jednorázově. 20. října 2019   (13:02) Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Slunečním paprskům sice neodzvonilo, zodpovědní řidiči ale už teď přemýšlí o tom, kdy přezují na zimní pneumatiky. 20. října 2019   (11:34) Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Na dnešní den připadá Havelské posvícení. Drží se především tam, kde není známé přesné datum posvěcení kostela 20. října 2019   (08:49) Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Na výlovu se podílelo patnáct rybářů. 20. října 2019   (06:40) Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Obděnický kostel patří k nejstarším církevním stavbám v regionu 19. října 2019   (17:08) Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Video zveřejnili na sociální síti 19. října 2019   (10:07) Nepřehlédněte Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Cvičení se zúčastnilo osmnáct hasičských jednotek 19. října 2019   (09:09) Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Písně Karla Gotta si přáli občané Příbrami. V centru města budou k slyšení až do zazimování kašny 19. října 2019   (06:45) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz