5. 12. svátek má Jitka

V září se uskuteční dobříšské sousedské slavnosti. Běžný pouliční festival však nečekejte

31. července 2019   (16:24)
V září se uskuteční dobříšské sousedské slavnosti. Běžný pouliční festival však nečekejte

Část dobříšské ulice Za Poštou, která je v rámci školního roku poměrně frekventovaná, se při zářijových slavnostech promění v bezpečné místo pro různé aktivity a setkání lidí


Chcete zažít město jinak? V sobotu 14. září budete mít v Dobříši perfektní příležitost. Vůbec poprvé se tu uskuteční tzv. sousedské slavnosti, na kterých dostanou hlavní prostor místní obyvatelé, jejich nápady, um, dílny, hry, ale také místní organizace, kapely, divadelní soubory. Slavnosti, zcela odlišné od běžných pouličních festivalů. Nezaměřené na výdělek, ale na lidi.
 
Zeptali jsme se hlavní koordinátorky projektu, vedoucí oddělení vnitřních věcí Městského úřadu Dobříš, paní Šárky Krůtové, na co se tedy můžeme v září těšit.
 
Město Dobříš se do projektu Zažít město jinak zapojuje letos poprvé. Kdo tvoří váš tým?
Myšlenka uspořádat tzv. sousedské slavnosti vzešla od vedení města. Tým je vytvořen z členů komise pro projekt Dobříš - Zdravé město a místní Agenda 21.
 
Co Vás inspirovalo k zorganizování této akce v Dobříši?
Nabídnout občanům či spolkům novou akci, na které se budou moci sami podílet.
 
Už tušíte, co se letos objeví na programu?
Jelikož se jedná úplně o první ročník, kdy se bude tato akce představovat dobříšské veřejnosti, došlo u projektu Zažít město jinak k propojení již tradičních akcí, a to Dobříšských regionálních trhů a projektu Dobří(š) v pohybu. V sobotu 14. 9. 2019 budou dopoledne probíhat regionální trhy na Komenského náměstí, kde bude přichystáno mimo jiné také hudební zpestření a posezení. V části ulice Za Poštou, která bude pro dopravu uzavřena, chystáme se spolky dílničky, bazar, pohybové aktivity apod. V rámci dopoledne bude také vyhlášen vítězný projekt participativního rozpočtu „Tvoříme Dobříš 2019“.  Dobří(š) v pohybu, která probíhá již 4. rokem a vrcholí právě v sobotu 14. 9. 2019, bude probíhat již v týdnu před tímto termínem. Zapojené sportovní spolky mají připravený program pro děti a rodiče, přičemž oni sami si mohou právě zvolit, jaké aktivitě by se chtěli ve školním roce věnovat, a nebo si jen vyzkoušet něco nového.
 
V jaké lokalitě budou slavnosti probíhat?
Jedná se především o lokalitu Komenského náměstí a část ulice Za Poštou, kde proběhne podstatná část dopoledního programu. Odpoledne bude program (v menším rozsahu) připraven ještě na hřišti Boženy Němcové a také v Prokopově zahradě.
 
Kdo všechno se může na akci přihlásit?
Přihlásit se mohou jednotlivci, spolky i podnikatelé s tím, že akce není komerčního charakteru (prodejní jsou pouze trhy).
 
Na co se Vy osobně těšíte nejvíce?
Asi na to, že se část ulice Za Poštou, která je v rámci školního roku poměrně frekventovaná, promění v bezpečné místo pro různé aktivity (kreslení chodníkovými křídami, chodníkové hry, šití deky atd.) a na setkání lidí.
 
Děkujeme za rozhovor.
 
Sousedské slavnosti se v září uskuteční na 85 místech v Praze a v dalších 27 městech po celém Česku. Dobříš je přitom jediné město z bývalého okresu Příbram, které se letos do projektu zapojí. Přijďte toho využít a poznat zajímavé lidi ze svého okolí, naučte se od nich to, co umí, nebo přijďte jen tak pobýt.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Z hořícího domu se dostaly tři osoby, dvě byly nadýchané toxickým kouřem, jedna z nich i popálená. Zdravotnická záchranná služba je převezla do nemocnice. 5. prosince 2019   (15:19) V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné Pokáceny budou i tři lípy srdčité. Jedna z nich stojí nad dětským hřištěm na Komenského náměstí. Jedná se o velmi proschlý strom s prasklinou na hlavní kosterní větvi a hrozí její pád 5. prosince 2019   (14:07) Mikuláš naděluje, čerti straší zlobivé děti. Kde se vzala lidová tradice? Mikuláš naděluje, čerti straší zlobivé děti. Kde se vzala lidová tradice? Čertovský svátek patří mezi naše velmi udržované tradice. K někomu chodí Mikuláš na návštěvu, jinde nechává mikulášskou nadílku za dveřmi. 5. prosince 2019   (11:07) Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově Při nehodě zemřel převážený šestaosmdesátiletý pacient, další člověk byl zraněn. 5. prosince 2019   (09:06) Mikulášská tradice by neměla přesáhnout rozumnou míru. Jsou děti, které začnou koktat a mají noční děsy Mikulášská tradice by neměla přesáhnout rozumnou míru. Jsou děti, které začnou koktat a mají noční děsy „Důležitou postavou v mikulášském příběhu jsou rodiče se svou zodpovědností,“ říká psycholog Mgr. Štěpán Duník 5. prosince 2019   (06:26) Hasiči vyjeli na hořovické nádraží k požáru vagónu Hasiči vyjeli na hořovické nádraží k požáru vagónu Ve středu 4. prosince před 20. hodinou byl na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje nahlášen požár vagónu na železničním nádraží v Hořovicích. 5. prosince 2019   (05:34) Rodinný dům zachvátily plameny Rodinný dům zachvátily plameny Čtyři hasičské jednotky bojovaly s ohněm v dýchací technice. 4. prosince 2019   (20:17) Rozkvetlé Vánoce aneb nezapomeňte na barborky Rozkvetlé Vánoce aneb nezapomeňte na barborky Rozkvetlé barborky by na Štědrý den neměly chybět v žádné domácnosti. Podobně jako věnec se čtyřmi svíčkami jsou barborky oblíbeným symbolem nadcházejících svátků 4. prosince 2019   (19:53) Dopravní nehoda omezila provoz u Milína. Pro těhotnou ženu spěchala záchranka Dopravní nehoda omezila provoz u Milína. Pro těhotnou ženu spěchala záchranka Příčinou dopravní nehody bylo nedání přednosti v jízdě. 4. prosince 2019   (19:30) Šťastné a zelené! Darujte pod stromeček zdraví Šťastné a zelené! Darujte pod stromeček zdraví Možná zatím jen chodíte okolo a říkáte si, že to není nic pro vás. Ale to se možná mýlíte. 4. prosince 2019   (16:29)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz