20. 8. svátek má Bernard

V září se uskuteční dobříšské sousedské slavnosti. Běžný pouliční festival však nečekejte

31. července 2019   (16:24)
V září se uskuteční dobříšské sousedské slavnosti. Běžný pouliční festival však nečekejte

Část dobříšské ulice Za Poštou, která je v rámci školního roku poměrně frekventovaná, se při zářijových slavnostech promění v bezpečné místo pro různé aktivity a setkání lidí


Chcete zažít město jinak? V sobotu 14. září budete mít v Dobříši perfektní příležitost. Vůbec poprvé se tu uskuteční tzv. sousedské slavnosti, na kterých dostanou hlavní prostor místní obyvatelé, jejich nápady, um, dílny, hry, ale také místní organizace, kapely, divadelní soubory. Slavnosti, zcela odlišné od běžných pouličních festivalů. Nezaměřené na výdělek, ale na lidi.
 
Zeptali jsme se hlavní koordinátorky projektu, vedoucí oddělení vnitřních věcí Městského úřadu Dobříš, paní Šárky Krůtové, na co se tedy můžeme v září těšit.
 
Město Dobříš se do projektu Zažít město jinak zapojuje letos poprvé. Kdo tvoří váš tým?
Myšlenka uspořádat tzv. sousedské slavnosti vzešla od vedení města. Tým je vytvořen z členů komise pro projekt Dobříš - Zdravé město a místní Agenda 21.
 
Co Vás inspirovalo k zorganizování této akce v Dobříši?
Nabídnout občanům či spolkům novou akci, na které se budou moci sami podílet.
 
Už tušíte, co se letos objeví na programu?
Jelikož se jedná úplně o první ročník, kdy se bude tato akce představovat dobříšské veřejnosti, došlo u projektu Zažít město jinak k propojení již tradičních akcí, a to Dobříšských regionálních trhů a projektu Dobří(š) v pohybu. V sobotu 14. 9. 2019 budou dopoledne probíhat regionální trhy na Komenského náměstí, kde bude přichystáno mimo jiné také hudební zpestření a posezení. V části ulice Za Poštou, která bude pro dopravu uzavřena, chystáme se spolky dílničky, bazar, pohybové aktivity apod. V rámci dopoledne bude také vyhlášen vítězný projekt participativního rozpočtu „Tvoříme Dobříš 2019“.  Dobří(š) v pohybu, která probíhá již 4. rokem a vrcholí právě v sobotu 14. 9. 2019, bude probíhat již v týdnu před tímto termínem. Zapojené sportovní spolky mají připravený program pro děti a rodiče, přičemž oni sami si mohou právě zvolit, jaké aktivitě by se chtěli ve školním roce věnovat, a nebo si jen vyzkoušet něco nového.
 
V jaké lokalitě budou slavnosti probíhat?
Jedná se především o lokalitu Komenského náměstí a část ulice Za Poštou, kde proběhne podstatná část dopoledního programu. Odpoledne bude program (v menším rozsahu) připraven ještě na hřišti Boženy Němcové a také v Prokopově zahradě.
 
Kdo všechno se může na akci přihlásit?
Přihlásit se mohou jednotlivci, spolky i podnikatelé s tím, že akce není komerčního charakteru (prodejní jsou pouze trhy).
 
Na co se Vy osobně těšíte nejvíce?
Asi na to, že se část ulice Za Poštou, která je v rámci školního roku poměrně frekventovaná, promění v bezpečné místo pro různé aktivity (kreslení chodníkovými křídami, chodníkové hry, šití deky atd.) a na setkání lidí.
 
Děkujeme za rozhovor.
 
Sousedské slavnosti se v září uskuteční na 85 místech v Praze a v dalších 27 městech po celém Česku. Dobříš je přitom jediné město z bývalého okresu Příbram, které se letos do projektu zapojí. Přijďte toho využít a poznat zajímavé lidi ze svého okolí, naučte se od nich to, co umí, nebo přijďte jen tak pobýt.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Brdská vřesoviště jsou v plném květu Brdská vřesoviště jsou v plném květu Vřesoviště vznikla v Brdech na dopadových plochách. Jsou nevídaného rozsahu a v této zeměpisné šířce a nadmořské výšce v Evropě zcela unikátní 20. srpna 2019   (11:46) Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Vzniklá škoda byla stanovena na 15 tisíc korun. 20. srpna 2019   (09:23) ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček Nedostatky se většinou opakují. 20. srpna 2019   (08:32) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků 20. srpna 2019   (06:19) Rostou! Houbaři nosí plné koše Rostou! Houbaři nosí plné koše V posledních dnech konečně nosí houbaři domů plné košíky. 19. srpna 2019   (18:46) Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu! 19. srpna 2019   (15:38) Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem V neděli odpoledne omezila vážná dopravní nehoda provoz na silnici I/4 19. srpna 2019   (12:51) Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Oba dva kříženci byli odchyceni v Příbrami 19. srpna 2019   (10:36) Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz