8. 3. svátek má Gabriela

V Zalánech můžete vyzkoušet meditaci v lese

19. července 2025   (15:00)
V Zalánech můžete vyzkoušet meditaci v lese
foto: Ilustrační foto / Nikol Míka Zachová / se souhlasem

V tichu lesa, daleko od ruchu města, vzniká prostor, kde se člověk může na chvíli zastavit, nadechnout a skutečně být. Právě takové chvíle nabízí vedené meditace pod širým nebem, které se uskuteční 20. a 31. července v obci Zalány.


Za 90 minut hluboké meditace účastníci zažijí návrat k sobě samým skrze dech, ticho, přítomnost a kontakt s přírodou pod vedením Nikol Míky Zachrlové.

Tenhle prostý, ale hluboký zážitek chce zprostředkovat i ostatním. Stačí si zout boty, obejmout strom, zavřít oči a na chvíli jen být – v klidu, bez spěchu, bez očekávání. V době, kdy jsme denně zahlceni hlukem, informacemi a neustálými požadavky, nám právě příroda může připomenout, jaké to je jen tak být. V tichu lesa, při chůzi po mechu a v klidném dechu se pomalu vracíme k sobě – k tomu, kým opravdu jsme pod vším tím vnějším ruchem.

„Les nás neléčí tím, že by nám něco dával. Ale tím, že nám dovolí všechno pustit,“ říká Nikol Míka Zachrlová, která se věnuje jemné, vědomé práci s tělem, dechem a emocemi. Věří v sílu přirozenosti, doteku a ticha. Žije na venkově, miluje les a vše opravdové.

Sraz účastníků je 20. července v 17:00 a 31. července v 17:30 na adrese Zalány 11. Rezervace místa je nutná.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová








Související


Další články

Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, … Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od … ZDRAVOTNICTVÍ Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's … AKTUALIZOVÁNO Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer Město Příbram i letos představilo své plánované investice prostřednictvím projektu … /PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech /PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech Od 5. března je vyhlášeno pátrání po muži z Berounska. FOTO Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči Fotbalový klub z Milína vstupuje do jarní části sezony s výraznými změnami v kádru. … Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1 Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1 Fotbalisté Příbrami se ve druhém jarním kole poprvé představili domácím fanouškům a … VIDEO První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území Brdy hlásí mimořádnou zprávu. Do zdejších lesů se vrátil čáp černý a podle dosavadních … POZNÁVÁME BRDY Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY
RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz