V Sedlčanech vzniká městský park za miliony. Je financován převážně z daru

17. října 2019   (19:08)
V Sedlčanech vzniká městský park za miliony. Je financován převážně z daru

Dar, který město Sedlčany na vybudování městského parku získalo, činí osm milionů korunMěsto Sedlčany bude mít nový městský park. Bude zde vysazeno 44 listnatých stromů, 540 keřů, 5600 trvalek a 3800 cibulovin. Již nyní zde probíhají první zahradnické úpravy, budují se nové chodníky. K relaxaci poslouží kromě klasických laviček i menší stolky se židlemi, či pohodlná odpočinková lehátka. Projekt počítá i s herními a workoutovými prvky, jako je slackline, balanční a lanová prolézačka, lezecká stěna.
 
Park bude sousedit s areálem sedlčanské nemocnice, vznikne v těsné návaznosti na přilehlé bytové domy a nový objekt modlitebny. Celková rozloha parku bude 4300 m2, více než třetina bude sloužit jako pobytový trávník.
 
Do výběrového řízení se přihlásila pouze jedna firma. S tou město také uzavřelo smlouvu o dílo. Celková hodnota revitalizace byla vyčíslena na 8.948.932,00 Kč bez DPH. Osm milionu korun dostalo město darem, zbytek doplatí ze svého rozpočtu. Darována byla i projektová dokumentace.
 
„Finanční dar jsme dostali od občana, který má nedaleko Sedlčan chatu. Modlitebnu nad parkem také komplet financuje on. Kromě toho vybudoval park ve Štětkovicích, uvedl místostarosta Sedlčan Mgr. Zdeněk Šimeček. Kromě parku postavil dětem ve Štětkovicích modelářský domek a dopravní hřiště.
 
K předání stavby došlo 19. září 2019 a předpokládaný termín dokončení stavby je 17. dubna 2020. Veškeré stavební práce by měly být provedeny během prvních měsíců stavby, poté bude následovat plánovaná zimní přestávka. Práce budou prováděny pouze v pracovních dnech od pondělí do pátku. O sobotách, nedělích a státních svátcích budou práce přerušeny. V první fázi dojde k pokácení některých stávajícících dřevin a k chemickému odplevelení pozemku. Do parku budou rozmístěny kameny ze stavby nedaleké modlitebny. 
Město Sedlčany bude mít nový městský park. …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto wikipedia

Další články

Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice Hasiči museli zraněného muže z vozidla vyprostit. 3. srpna 2020   (08:39) Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Druhý srpnový víkend se do Rožmitálu pod Třemšínem sjedou vojenská a historická vozidla. Hlavní program se odehraje během soboty 8. srpna, kdy posádky čeká orientační závod, návštěvníky pak zábavné odpoledne s hudbou. 3. srpna 2020   (06:16) Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu připomněl také více než tři tisíce Romů povražděných nacisty v noci na 3. srpen 1944 při likvidaci takzvaného cikánského rodinného tábora v Osvětimi. 2. srpna 2020   (16:03) Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Kvalita vody na některých přírodních koupalištích se zhoršila. Nový rybník v Příbrami má vodu na nejlepším stupni. 2. srpna 2020   (10:49) Z Lázu znělo cinkání postrojů a řehtání koní Z Lázu znělo cinkání postrojů a řehtání koní Stovky lidí přilákala soutěž tažných koní nedaleko Příbrami 2. srpna 2020   (07:28) V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu
Dvě hasičské jednotky vyjížděly k požáru bytového domu, jednalo se o grilování Dvě hasičské jednotky vyjížděly k požáru bytového domu, jednalo se o grilování Policisté byli připraveni v případě skutečného zahoření pomoci hasičům s evakuací obyvatel. 1. srpna 2020   (20:17)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz