20. 1. svátek má Ilona

V Sedlčanech vzniká městský park za miliony. Je financován převážně z daru

17. října 2019   (19:08)
V Sedlčanech vzniká městský park za miliony. Je financován převážně z daru

Dar, který město Sedlčany na vybudování městského parku získalo, činí osm milionů korun


Město Sedlčany bude mít nový městský park. Bude zde vysazeno 44 listnatých stromů, 540 keřů, 5600 trvalek a 3800 cibulovin. Již nyní zde probíhají první zahradnické úpravy, budují se nové chodníky. K relaxaci poslouží kromě klasických laviček i menší stolky se židlemi, či pohodlná odpočinková lehátka. Projekt počítá i s herními a workoutovými prvky, jako je slackline, balanční a lanová prolézačka, lezecká stěna.
 
Park bude sousedit s areálem sedlčanské nemocnice, vznikne v těsné návaznosti na přilehlé bytové domy a nový objekt modlitebny. Celková rozloha parku bude 4300 m2, více než třetina bude sloužit jako pobytový trávník.
 
Do výběrového řízení se přihlásila pouze jedna firma. S tou město také uzavřelo smlouvu o dílo. Celková hodnota revitalizace byla vyčíslena na 8.948.932,00 Kč bez DPH. Osm milionu korun dostalo město darem, zbytek doplatí ze svého rozpočtu. Darována byla i projektová dokumentace.
 
„Finanční dar jsme dostali od občana, který má nedaleko Sedlčan chatu. Modlitebnu nad parkem také komplet financuje on. Kromě toho vybudoval park ve Štětkovicích, uvedl místostarosta Sedlčan Mgr. Zdeněk Šimeček. Kromě parku postavil dětem ve Štětkovicích modelářský domek a dopravní hřiště.
 
K předání stavby došlo 19. září 2019 a předpokládaný termín dokončení stavby je 17. dubna 2020. Veškeré stavební práce by měly být provedeny během prvních měsíců stavby, poté bude následovat plánovaná zimní přestávka. Práce budou prováděny pouze v pracovních dnech od pondělí do pátku. O sobotách, nedělích a státních svátcích budou práce přerušeny. V první fázi dojde k pokácení některých stávajícících dřevin a k chemickému odplevelení pozemku. Do parku budou rozmístěny kameny ze stavby nedaleké modlitebny. 

Město Sedlčany bude mít nový městský park. …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto wikipediaDalší články

Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30) Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Vybudování parkourového hřiště nic nebrání. Volejbalové hřiště komplikuje ochranné pásmo Příbramského potoka 20. ledna 2020   (06:20) Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz