28. 10. je státní svátek
V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka

28. září 2021   (09:49)
V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka
foto: MěÚ Rožmitál pod Třemšínem

V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské slavnosti, která byla spojena s výlovem Sadoňského rybníka. Výlov lidem nabídl zajímavou podívanou a rybářům se od mnohých dostalo pochvaly za jejich namáhavou práci.


Součástí letošní hojně navštívené Myslivecko-rybářské slavnosti bylo myslivecké troubení, ukázky práce sokolníka, ukázky práce včelařů a chovatelů, soutěže pro děti, ukázky výcviku loveckých psů a návštěvníci si mohli užít i mnoho dalších věcí, které program nabídl. Na akci nechyběly ani rybí a zvěřinové speciality, sladké pečivo a další občerstvení. Na hrázi se prodávaly živé ryby a k dobré pohodě hrál dechový orchestr Rožmitálská Venkovanka pod vedením Josefa Janouška, který po skončení oficiálního programu vystřídala kapela Miloše Velíška.

Tradiční oslavu práce podbrdských myslivců, rybářů, včelařů a chovatelů tentokrát doprovodilo slunečné počasí a každý si tu přišel na své.
Akci poctilo svojí návštěvou mnoho vzácných hostů. Ani letos nechybělo tradiční pasování na rybáře. Této pocty se od rožmitálských rybářů dostalo třem lidem. Pasováni byli místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček, středočeský krajský zastupitel Robert Bezděk a vedoucí rožmitálského rybářského kroužku Jaroslava Nassová.
Akci poctilo svojí návštěvou mnoho vzácných …
foto: MěÚ Rožmitál pod Třemšínem


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: MěÚ Rožmitál pod Třemšínem
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz