V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky
AKTUALIZOVÁNO
25. října 2021 (09:19)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové techniky se snaží ochránit i přilehlý rodinný dům.
Čtyři hasičské jednotky vyjížděly dnes ráno k nahlášenému požáru rodinného domu do Rožmitálu pod Třemšínem. Podle oznamovatele byly vidět plameny z oken v kotelně, na místo byla přistavena i výšková technika.
Informaci o požáru přijalo operační středisko středočeských hasičů v osm hodin. „Kromě profesionálních hasičů z Příbrami na místě zasahují dobrovolné jednotky z Rožmitálu pod Třemšínem, Březnice a Chrástu,“ informovala pribram.cz mluvčí Tereza Fliegerová.
Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové techniky se snaží ochránit i přilehlý rodinný dům. „Zasahujeme v dýchací technice. Po našem příjezdu v budově nebyly žádné osoby, ale dva psi a kočka. Psy zasahující hasiči zachránili a ani kočce se nic nestalo, ta před plameny utekla,“ řekla Fliegerová.
"Velitel zásahu oznámil po hodině lokalizaci a momentálně rozebíráme střešní konstrukci a dohašujeme skrytá ohniska,“ uvedla po 9:00 Fliegerová.
Na místo byl povolán také zástupce obce, který bude zajišťovat náhradní ubytování pro obyvatele domu. V půl dvanácté byl požár zcela zlikvidován a jednotky se mohly vrátit na své základny. Místní dobrovolné jednotce byla do 17. hodiny nařízena dohlídka.
Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně odhadnuta na dva miliony korun. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši dalších dvou a půl milionu korun. Proč začalo hořet, zjišťuje hasičský vyšetřovatel.
Na místo byl povolán také zástupce obce, který bude zajišťovat náhradní ubytování pro obyvatele domu. V půl dvanácté byl požár zcela zlikvidován a jednotky se mohly vrátit na své základny. Místní dobrovolné jednotce byla do 17. hodiny nařízena dohlídka.
Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně odhadnuta na dva miliony korun. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši dalších dvou a půl milionu korun. Proč začalo hořet, zjišťuje hasičský vyšetřovatel.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují?
S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky
Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky …
SPORT
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu
Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků …
DOPRAVA
Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl
Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v …
POLITIKA
Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých
Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned …
Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí
Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru
Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, …
LIFESTYLE



