16. 10. svátek má Havel
V projektu doučování Kamarád hledá kamaráda se studenti s dětmi propojili i online

16. prosince 2020   (11:25)
V projektu doučování Kamarád hledá kamaráda se studenti s dětmi propojili i online
foto: pribram.cz

Příbramská pobočka neziskové organizace Adra se do pomoci dětem a jejich rodičům zapojila také během uzavření škol.


Kromě podpory nejstarší generace nebo zdravotně postižených se činnost Dobrovolnického centra Adra Příbram zaměřuje také na děti. V září mohl spolek nabrat po otevření škol další zájemce o doučování v programu Kamarád hledá kamaráda, který v Příbrami funguje již pátým rokem. „Měli jsme velkou radost i z toho, že nám zůstalo několik dobrovolníku z loňského školního roku s chutí pokračovat. Oslovili své spolužáky a kamarády, kteří se přihlásili s nabídkou, že chtějí rovněž pomáhat,“ říká Anna Simáková, vedoucí a koordinátorka Dobrovolnického centra Adra Příbram.
 

Studenti ve svém volnu doučují žáky základních škol ze sociálně slabších rodin a pomáhají jim zvládat školní povinnosti. Společně hledají možnosti, co děti baví, a dodávají motivaci pro pokračování ve studiu i po ukončení základního vzdělávání.
 
Po opětovném uzavření škol oslovilo Dobrovolnické centrum Adra rovněž místní firmy, zda by nepotřebovali hlídat a doučovat děti rodičů bez potřebného zázemí, kteří musí chodit do práce. „Některé maminky totiž nikoho v Příbrami nemají,“ osvětluje záměr Anna Simáková. Adře poskytla pro tuto činnost prostory společnost TeleSim. „Děti jsme mohli rozdělit tak, abychom dodrželi platná opatření a v jedné místností nebyly více než čtyři,“ doplňuje Anna Simáková.
 
S projektem Kamarád hledá kamaráda doučuje Adra dál. Všech 39 dobrovolníků se podařilo s dětmi propojit online a zajistit výuku na dálku. „Je to vždycky výzva, ale rádi hledáme nové cesty, jak pomáhat lidem kolem nás. Ať už těm nejmladším nebo nejstarším,“ konstatuje Anna Simáková.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz