24. 4. svátek má Jiří




V Příbrami byl dnes po třiceti letech zaznamenán teplotní rekord

18. září 2023   (18:10)
V Příbrami byl dnes po třiceti letech zaznamenán teplotní rekord
foto: Sportovní zařízení města Příbrami

Vzhledem k předpovědi a roční době další den s třicetistupňovými teplotami už letos Česko zřejmě nezažije.


Česko zažilo další tropický den, kdy teploty na některých místech vystoupaly alespoň na 30 stupňů Celsia. Je velmi pravděpodobné, že byl letos poslední. Nejtepleji bylo ve středočeské Tuhani, kde naměřili 30,9 stupně Celsia. Padlo také sedm rekordů pro 18. září, uvedla Blanka Gvoždíková z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Alespoň 30 stupňů dnes zaznamenalo pět meteorologických stanic v Česku. Všechny byly ve Středočeském kraji nebo v Praze. Vedle Tuhaně to byla Praha-Karlov, kde bylo 30,6 stupně, o dvě desetiny méně naměřili v Dobřichovicích a také na stanici Husinec-Řež. V Průhonicích pak teplota odpoledne vystoupala na 30,2 stupně. Ani v jednom případě to ale nebyl rekord pro dnešní den.
Nová maxima na stanicích fungujících alespoň 30 let padla například v pražské Libuši nebo České Lípě. V Libuši má nový rekord hodnotu 29,3 stupně, v České Lípě pak 28,9 stupně. Rekord zaznamenala i Příbram s nejvyšší teplotou 28,6 stupně.
Vzhledem k předpovědi a roční době další den s třicetistupňovými teplotami už letos Česko zřejmě nezažije. "Není to moc pravděpodobné. Pouze ve čtvrtek ještě očekáváme maxima mezi 24 až 28 stupni. Je teoreticky možné, že by v tento den ojediněle ještě někde nějaká třicítka padla," dodala Gvoždíková.

V úterý má být oblačno až polojasno, s nejvyššími teplotami až 23 stupňů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle … NEPŘEHLÉDNĚTE Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak … SPORT Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. … PR Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete … Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých … VIDEO Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Jsme hrdým mediálním partnerem této akce, která se uskuteční už 19.6. v příbramském … Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nový diagnostický přístroj s prvky umělé inteligence pomáhá v nemocnici s včasným … AKTUÁLNĚ Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na … TIP NA VÝLET Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč … DOPRAVA
V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz