V pondělí přijede do Příbrami Martin na bílém koni
10. listopadu 2019 (16:59)
Největší akcí, kterou Spolek Prokop Příbram připravuje v rámci projektu „S Permonem za dětmi a seniory“ je lampiónový průvod o svátku svatého Martina.
Myšlenka uspořádat lampiónový průvod pro potěšení dětí vznikla v roce 2005 a členové spolku ji ve stejném roce realizovali. Prvního průvodu z nám. 17. listopadu v Příbrami do areálu Marie na Březových Horách se zúčastnilo proti očekávanému počtu 300 účastníků přes jeden tisíc. Proto v následujícím roce 2006 průvod vyšel od dolu Marie na Březových Horách přes nám.17. listopadu do staré Příbrami na nám.T. G. Masaryka, kde byla připravena scéna příjezdu sv. Martina na bílém koni i připomenuta dávná svatomartinská tradice cechu příbramských řezníků. Od roku 2006 převzali nad akcí patronát starostové města Příbram. Tak vznikla novodobá tradice, která obohacuje kulturní život města Příbrami.
Průvod vyjde v 17:00 hod. za doprovodu havířských světlonošů z areálu dolu Marie na Březových Horách, se zastávkou na náměstí 17. listopadu v Příbrami VII /cca 17:10 hod./ a na náměstí T. G. Masaryka ve staré Příbrami. Přijďte se podívat, jestli dorazí i Martin na bílém koni a s ním pořádná sněhová nadílka, jak by tomu podle pověstí mělo správně být. Příjezd svatého Martina je naplánován v 18 hod.
V souvislosti s pořádanou akcí dojde k uzavření parkoviště na náměstí T. G. Masaryka, a to v čase od 6 do 21 hod.
Průvod vyjde v 17:00 hod. za doprovodu havířských světlonošů z areálu dolu Marie na Březových Horách, se zastávkou na náměstí 17. listopadu v Příbrami VII /cca 17:10 hod./ a na náměstí T. G. Masaryka ve staré Příbrami. Přijďte se podívat, jestli dorazí i Martin na bílém koni a s ním pořádná sněhová nadílka, jak by tomu podle pověstí mělo správně být. Příjezd svatého Martina je naplánován v 18 hod.
V souvislosti s pořádanou akcí dojde k uzavření parkoviště na náměstí T. G. Masaryka, a to v čase od 6 do 21 hod.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: top
Další články
Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru
Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, …
LIFESTYLE
Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas
Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v …
SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně!
Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří …
PŘÍRODA
Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě chystá výstavu o osudech žen, které …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy
Jistě si návštěvníci CHKO Brdy všimli, že kolem třítrubeckého zámečku je už řadu týdnů …
AKTUÁLNĚ
Město navrhuje odepsat přes 769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla
Zastupitelé města Příbrami budou na dubnovém jednání rozhodovat o odpisu pohledávky ve …
POLITIKA
Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění
Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou …
AKTUALIZOVÁNO
Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů
Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní …
DOPRAVA
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala
MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním …
SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m²
Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří …
KULTURA




