24. 6. svátek má Jan

V osmi středočeských obcích by se měly v březnu konat nové komunální volby

19. ledna 2023   (09:30)
V osmi středočeských obcích by se měly v březnu konat nové komunální volby
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V Narysově na Příbramsku byly sestaveny a podány tři kandidátky.


Ve všech osmi středočeských obcích, kde po loňských podzimních volbách klesl počet zastupitelů pod zákonné minimum nebo se nepodařilo zastupitelstvo vůbec ustavit, by se měly 25. března konat nové komunální volby. Jde o Bohdaneč a Soběšín na Kutnohorsku, Charvatce a Ujkovice na Mladoboleslavsku, Narysov na Příbramsku, Pašinku na Kolínsku, Podmoky na Nymbursku a Mratín v okrese Praha-východ. Všude se podařilo sestavit a včas podat kandidátní listiny. Termín pro předložení kandidátek vypršel včera v 16:00.

Ze dvou kandidátních listin budou vybírat lidé v Charvatcích na Mladoboleslavsku, řekla mluvčí mladoboleslavského magistrátu Šárka Charousková. Podle nezávislého starosty obce Oldřicha Puldy část nově zvolených zastupitelů odstoupila na ustavující schůzi. "Obec se poslední roky rozrůstá, je zde hodně mladých a jako konfliktní se ukázalo řešení změn v územním plánu," řekl Pulda. Jednu kandidátku podali podle Charouskové v Ujkovicích, kde po volbách odstoupili tři ze sedmi zastupitelů.
Nově zvolení zastupitelé odstoupili po podzimních volbách i v Podmokách na Nymbursku, kde žije přes 200 lidí. Podle Lenky Novákové z městského úřadu v Městci Králové byly pro nové volby v Podmokách podány dvě kandidátky.
Volby by se v březnu měly konat také v obci Pašinka na Kolínsku, kde žije přes 350 lidí. I tam se podařilo včas sestavit kandidátní listiny, podle Jany Kramářové z kolínské radnice byly podány čtyři.

V Narysově na Příbramsku byly sestaveny a podány tři kandidátky, řekla mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.
Dvě kandidátky byly podány též v Mratíně u Prahy, řekla vedoucí brandýského odboru vnitřní správy Jana Chvojková. V Mratíně byly nové volby vypsány z důvodu rezignace několika zastupitelů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo … NÁZOR Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit … AKTUÁLNĚ Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský … NEPŘEHLÉDNĚTE Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že … KULTURA REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší … PR Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u … AKTUALIZOVÁNO Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to … LIFESTYLE
Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz