16. 6. svátek má Zbyněk

V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena

16. prosince 2018   (15:17)
Dalších 14 fotografií v galeriiV Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena

Dobové postavy a mnoho zvířátek. Celý betlém je kompletně ze sena.


V obci Čenkov může oko návštěvníka spatřit tradiční záležitost. Přímo mezi rodinnými domy se tu v rámci ulice vystavuje obří betlém. Tento je specifický tím, že je celý ze sena. Jiří Firýt, občan obce Čenkov, celý betlém vyrobil a v rámci České republiky se jedná o nejpočetnější betlém ze sena v životní velikosti.

Celkově se postavy skládají z 20 lidských postav, které na sobě mají dobové oblečení, nechybí pak stádo 4 oveček, beran, jehně, pes, vůl, osel, slon, velbloud, kůzlata a dokonce kachničky. Nad všemi pak bdí anděl, který je umístěn nad kolébkou Ježíška.

Tato podívaná je poněkud zastrčena. V případě že pojedete ze směru od Příbrami, tak se na hlavní křižovatce dáte vpravo kolem průmyslových areálů. Na konci této cesty bude po vaší pravici most, dáte se tedy doleva a za světelným železničním přejezdem již uvidíte tento skvost.

V obci Čenkov může oko návštěvníka …

Fotogalerie

V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena () V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (1) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (2) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (3) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (4) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (5) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (6) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (7) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (8) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (9) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (10) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (11) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (12) V Čenkově je k vidění ohromný betlém ze sena (13)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pmr

autor: pmrDalší články

Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05) Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Vážná dopravní nehoda omezuje provoz na silnici I/4 16. června 2019   (08:21) AKTUALIZOVÁNO Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Průvod, bitva o korunu i otevřené prostory zámku přilákaly diváky z širokého okolí. 16. června 2019   (07:28) Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Pravděpodobně s nápadem, jak oživit předzahrádku, přišli obyvatelé na sídlišti 15. června 2019   (20:17) Přívalové deště a bouřka. Po slunečném týdnu přijde v neděli ochlazení Přívalové deště a bouřka. Po slunečném týdnu přijde v neděli ochlazení Dnes v noci se očekává výskyt velmi silných bouřek, doprovázených kroupami, nárazy větru a přívalovými srážkami 15. června 2019   (16:42) Hlavní útočnou silou Kocourů v příští sezóně bude Michal Kriško Hlavní útočnou silou Kocourů v příští sezóně bude Michal Kriško Michal Kriško je příbramským odchovancem, vyzkoušel ale i reprezentaci. 15. června 2019   (14:01) Aktuálně: Pro zraněného motorkáře přistává vrtulník, doprava na Skalce kolabuje Aktuálně: Pro zraněného motorkáře přistává vrtulník, doprava na Skalce kolabuje Policisté po dobu záchranných prací komunikaci zcela uzavřeli 15. června 2019   (10:33) Na dva handicapované mladíky se vybralo téměř čtvrt milionu Na dva handicapované mladíky se vybralo téměř čtvrt milionu Do projektu se zapojilo i sedm škol z Příbramska 15. června 2019   (09:26)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz