2. 8. svátek má Gustav
Už se staví. Hřiště u Litavky brzy přivítá své první návštěvníky

21. července 2021   (12:15)
Už se staví. Hřiště u Litavky brzy přivítá své první návštěvníky
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Město Příbram za revitalizaci tohoto hřiště zaplatí zhruba 1,5 milionu korun.


V posledních dnech došlo k demontáži starých herních prvků na hřišti, které se nachází na začátku lesoparku u Litavky. Smutný pohled na prázdné prostranství ale nezůstal dlouho. Dnes ráno na místo dorazil tým specializované firmy, která zde v následujících dnech vybuduje zbrusu nové dětské hřiště s mnohem větším počtem herních prvků. Ty navíc budou splňovat nejnovější bezpečnostní normy, což se o těch původních říci nedalo.
 

Celková hodnota této revitalizace je 1,5 milionů korun a kromě herních prvků pro děti zde vyroste i workoutová zóna na cvičení. Vedení města se rozhodlo pro rozsáhlejší rekonstrukci tohoto prostoru i z důvodu koronavirové epidemie, kdy lidé začali ve větší míře využívat relaxační a rekreační možnosti v Příbrami a jeho bezprostředním okolí.
 
Celková hodnota této revitalizace je 1,5 …
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

 „Do této sumy nejsou započítány lavičky, koše a další běžný mobiliář, který technické služby vyrobí a osadí ve vlastní režii. Osobně se na nové hřiště velice těším a doufám, že z něj budou mít radost malí i velcí,“ vyjádřil se již dříve starosta města Příbram Jan Konvalinka.
 
Rekonstrukce dětského hřiště by měla být dokončena ve velmi krátkém horizontu. O jeho otevření i o průběhu výstavby vás budeme průběžně informovat.
 
Rekonstrukce dětského hřiště by měla být …
foto: pribram.cz/Jakub PečenkaTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz