28. 3. svátek má Soňa

Ulice 28. října má být v pondělí průjezdná, město by mohlo ušetřit

26. srpna 2014   (06:24)
Ulice 28. října má být v pondělí průjezdná, město by mohlo ušetřit
foto: pribram.cz

Ulice, která prochází kompletní rekonstrukcí měří přibližně 850 metrů.



Kompletní rekonstrukce ulice 28. října je jistě jednou z největších investičních akcí letošního roku. Již v pondělí by ulice měla být průjezdná pro automobilovou dopravu. Na chodníky a okolí silnic bude potřeba ještě jeden měsíc počkat. Původní návrh přitom počítal s rekonstrukcí ulice na tři etapy, kdy ta první měla být hotová na začátku srpna a druhá měla právě vrcholit. Nakonec se však rozhodlo o tom, že silnice se dopravně dokončí ještě do konce prázdnin a uzavře se do té doby celá. V září pak dojde k pokládce chodníků, instalaci laviček a dalších prvků.

„V rámci urychlení a homogenizace celého povrchu se rozhodlo, že se ulice udělá celá v kuse a pro dopravu se otevře od začátku září. Díky jednáním s firmou Strabag se nám celou stavbu podařilo uspíšit o celý měsíc. Původně mělo dojít k předání až na konci října, takto by mělo být komplet hotovo do konce září. Chceme tak vyjít vstříc nejen rodičům, kteří do škol a školek v této ulici vozí své děti, ale také samotným obyvatelům ulice,“ informoval již dříve starosta Příbram Pavel Pikrt.

Výhoda pro občany i pro město?

Podle Richarda Hadače z odboru silničního hospodářství a investic by navíc souvislé položení povrchů v celé délce mělo být kvalitnější.

Kromě občanů ale může mít radost i město Příbram. Díky tomu, že se nemusí postupovat na etapy, by se celá stavba měla o něco zlevnit.

Parkování bude po levé straně

Jak vyplývá z projektu, bude v ulici po její rekonstrukci podélné parkování po levé straně ve směru jízdy. Příčné parkování by sice znamenalo více míst pro automobily, díky výsledkům ankety, která zamítla kácení, je tato varianta nereálná. Auta by se sem bez vykácení stromů a současném zachování norem nevešla. Parkovací místa budou většinou dlouhá 5,75 metrů, některá jsou vyhrazena pro řidiče s tělesným postižením. Podle značek v projektu by ulice měla být vedena jako obytná zóna.

Strabag nabídl 17 milionů

„Předpokládaná hodnota nabídky činila téměř 24,5 milionu korun bez DPH a firma Strabag nabídla dílo zhotovit za cenu něco málo přes 17 milionů bez DPH,“ uvedl starosta Pavel Pikrt. Projekt je spolufinancován dotací z Integrovaného operačního programu v rámci IPRM a to ve výši 85 procent.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší … NEPŘEHLÉDNĚTE Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na … ZMĚNA ČASU Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra … FOTOGALERIE Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po … SPORT Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce … POZNÁVÁME BRDY Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA Další šumavský rys navštívil Brdy Další šumavský rys navštívil Brdy V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v … AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz