Tři krále potkáte nejen v průvodech, nezmeškejte koledníky s pokladničkami
4. ledna 2024 (11:33)
foto: Charita ČR
Přispět do Tříkrálové sbírky mohou dárci v kostelech, na dalších vybraných místech nebo online.
Svátek Tří králů, který je spojen s jednou z největších charitativních sbírek v České republice, oslaví města a obce na Příbramsku tradičními průvody a koncerty. V letošním roce připadá na první lednovou sobotu, kdy projde tříkrálový průvod také Příbramí.
Již v pátek 5. ledna se od 18.00 uskuteční Tříkrálový koncert Vepřekova smíšeného sboru ve svatohorské bazilice, a to ve spolupráci s Charitou Příbram. Sobotní průvod s živými velbloudy vychází v 15.00 od příbramské radnice, odkud zamíří na nám. T. G. Masaryka. Přispět můžete do pokladniček koledníků nejen během samotné akce. Dalšími sbírkovými místy jsou Svatá Hora, Denní stacionář Charity Příbram na nám. T. G. Masaryka nebo cukrárna Upekla. Na webu trikralovasbirka.cz lze darovat online, a to i vybrané místní organizaci Charity Česká republika. Výtěžek sbírky pro příbramskou pobočku bude věnován na obnovu vybavení denního stacionáře.
Tři krále z Čenkova přivítají v sobotu 6. ledna ve 13.00 v komunitním centru v Jincích. Akce nemá charitativní náplň, smyslem celého průvodu je popřát lidem štěstí a zdraví v roce 2024. Tříkrálová sbírka pro Charitu Příbram proběhne v neděli v jineckém farním kostele sv. Mikuláše od 8.00 do 9.00. Koledníky s kasičkou zastihnete po nedělní mši svaté v kostele sv. Ignáce a sv. Františka Xaverského v Březnici.
Na sobotní koncert od 17.00 zvou Třemšínská kvítka do kostela sv. Jana Nepomuckého v Rožmitále pod Třemšínem. Vánoční písně a koledy zazpívá Dobříšský chrámový sbor během Tříkrálového koncertu v neděli 7. ledna, v Pastoračním centru sv. Tomáše v Dobříši začíná v 17.00.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Rožmitál chystá rekonstrukci zdravotnického střediska i autobusového nádraží
•Krásná Hora nad Vltavou plánuje vybudovat nový vodní zdroj
•Rakušan požádal starosty o omezení ohňostrojů kvůli střelbě na FF UK
Další články
Novoroční koupání v Lázu: tradice, odvaha a trochu šílenství
Láz se chystá na další dávku ledové odvahy. 1. ledna ve 14 hodin se v místní požární …
Sport
Policie hledá svědky nehody v Příbrami, kde auto srazilo chodce
Příbramští policisté hledají hledají svědky nehody, která se stala 18. prosince v …
Koncert na Štědrý den zaplnil kostel v Pičíně
Zpívání koled v kostele Narození Panny Marie ve středu 24. prosince hudebně …
Nemocnost respiračních infekcí ve Středočeském kraji narostla. Nejhůře na tom je Příbramsko
V závěru roku hlásí Středočeský kraj další nárůst akutních respiračních infekcí včetně …
PŘIPOMÍNÁME: Pravidla pro používání zábavní pyrotechniky zpřísňuje zákon
Od 1. prosince je v platnosti novela zákona, která zpřísňuje podmínky pro používání …
Novoroční pověry na talíři: Co jíst, aby se štěstí drželo doma
Nový rok byl odjakživa spojován s nadějí, očekáváním a snahou zajistit si štěstí na …
Rok plný kuriózních zásahů: hasiči zachraňovali děti, zvířata i řidiče v nouzi
Konec roku je vždy spojen s bilancováním a porovnáváním, jaký byl ve srovnání s lety …
FOTO
Peníze po Vánocích: realita, o které se moc nemluví
Vánoce jsou za námi a s nimi i období, kdy se nad penězi přemýšlí o něco méně než …
Meteorologové vydali výstrahu kvůli silnému větru a tvorbě závějí
Od středy 31. prosince od 11:00 do pátku 2.01. 2026 do 22 hodin platí výstraha na …
Český folklor: Kritika vánoční pohádky a silvestrovských pořadů nikdy nezklamou
Vánoce jsou za námi a tím i jeden z nejoblíbenějších vánočních obyčejů. Ne, nejde o …




