21. 7. svátek má Vítězslav




Rozbité chodníky v Příbrami čeká změna. Město přidá i problémový úsek u Václaváku

8. března 2026   (07:13)
Rozbité chodníky v Příbrami čeká změna. Město přidá i problémový úsek u Václaváku
foto: Václavské náměstí v Příbrami. / Nikola Matějková / se souhlasem

Rozbitým chodníkům v Příbrami by se letos mělo výrazně ulevit. Město chystá velkou letní etapu oprav v Pražské, Zahradnické a Potoční ulici – a do balíku prací zařadí i dlouho kritizovaný úsek u oploceného pozemku na Václavském náměstí, kde se náprava kvůli soukromému vlastníkovi roky protahovala.


Město čekalo na vstřícnost vlastníka. Teď si úsek opraví samo
Na stav chodníku u oploceného pozemku na Václavském náměstí dlouhodobě upozorňuje zastupitel Marek Školoud (Spojenci). Podle něj je situace neúnosná a chodník je v místě oplocení nejen nevzhledný, ale i nebezpečný.

Místostarosta Vladimír Karpíšek (ANO) na únorovém zastupitelstvu vysvětlil, že město už dříve vyzvalo zhotovitele – aby chodník uvedl do původního stavu.
„Očekávali jsme vstřícnost, ale nedostavila se,“ uvedl Karpíšek. Podle něj má firma vyměřený poplatek za zábor o velikosti čtyř metrů čtverečních, komunikace mezi městem a firmou probíhá.
Další komplikací je materiál. Firma údajně nemá k dispozici vhodné totožné dlaždice, aby mohla úsek opravit tak, aby navazoval na okolní povrch. „Proto si to opravíme sami,“ dodal místostarosta. Náklady pak město přeúčtuje stavbě, která chodník poškodila.

Velká letní etapa: Pražská, Zahradnická a Potoční
Oprava problémového úseku u Václavského náměstí se provede v rámci většího balíku prací, které město plánuje na léto. Do jedné etapy spadnou ulice Pražská, Zahradnická a Potoční.
Právě Pražská ulice je dlouhodobě kritizovaná kvůli uvolněným a houpajícím se žulovým deskám. Podle starosty Jana Konvalinky (ANO) už má město hotovou projektovou dokumentaci a práce by měly začít během letních měsíců.

Bezpečnost studentů Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Dubno: řešení existuje, ale je složité
Na zastupitelstvu zazněl také dotaz opozičního zastupitele Jiřího Novotného (SPD) ohledně chybějícího chodníku u Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Dubně. Studenti tam často chodí po krajnici, protože v úseku mezi Příbramí a školou chodník chybí.
Starosta Jan Konvalinka (ANO) potvrdil, že město situaci sleduje, protože do školy dochází velké množství příbramských studentů. Zároveň ale upozornil, že možnosti města jsou omezené.
„Víme o tom a řešíme to,“ uvedl starosta. „Ale je to mimořádně komplikované. Silnice je krajská a pozemky kolem ní jsou v soukromém vlastnictví. Město Příbram tam nemá žádné pozemky.“
Podle vedení města je možné hledat řešení pouze ve spolupráci s obcí Dubno, Středočeským krajem a vlastníky okolních parcel.

Opravy letos začnou
Příbram letos opraví několik nejzatíženějších chodníků v centru města a některé dlouhodobě kritizované úseky se konečně dočkají nápravy.
Místostarosta Vladimír Karpíšek (ANO) na …
foto: Pražská ulice/ Nikola Matějková/ se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Ludmila Zelenková








Další články

Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. … LIFESTYLE Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a … ANKETA Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, … NEPŘEHLÉDNĚTE Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská … AKTUÁLNĚ Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové … AKTUÁLNĚ Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI
Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz