Toalety na Dvořákově nábřeží jsou již v provozu
9. září 2024 (12:46)
foto: MěÚ Příbram / se souhlasem
Dvořákovo nábřeží je nejen spojnicí mezi autobusovým či vlakovým nádražím a centrem staré Příbrami, ale také místem, kde se konají různé akce a občané zde tráví volný čas. Právě zde byly instalovány nové veřejné toalety.
Nové veřejné toalety na Dvořákově nábřeží jsou od konce minulého týdne v provozu. Původní toalety vybudované v hrázi Hořejší Obory nahradily modulární toalety, které dodala příbramská firma ZRUP za částku 1 675 000 Kč vč. DPH.
„Původní toalety byly několikrát terčem útoku vandalů a vzhledem ke své poloze, kdy byly umístěny přímo v hrázi rybníka, se stávaly místem, kde s oblibou nocovaly osoby bez přístřeší. Od záměru tyto toalety opravit jsme s ohledem na uvedené skutečnosti ustoupili a našli nové řešení v podobě modulární stavby, která je navíc bezbariérová,“ říká starosta Jan Konvalinka.
„Původní toalety byly několikrát terčem útoku vandalů a vzhledem ke své poloze, kdy byly umístěny přímo v hrázi rybníka, se stávaly místem, kde s oblibou nocovaly osoby bez přístřeší. Od záměru tyto toalety opravit jsme s ohledem na uvedené skutečnosti ustoupili a našli nové řešení v podobě modulární stavby, která je navíc bezbariérová,“ říká starosta Jan Konvalinka.
Použití toalet je zpoplatněno částkou 15 Kč, kdy platbu je možné provést pouze prostřednictvím platební karty. K tomuto systému bylo přistoupeno především proto, aby bylo zabráněno zneužívání objektu jako noclehárny osobami bez přístřeší. „Systém otevírání toalet, tedy systém platby je nastaven tak, abychom co nejvíce eliminovali útoky vandalů a využívání prostor pro jiné účely, než pro které jsou určeny,“ dodal starosta Konvalinka.
Veřejné toalety na Dvořákově nábřeží mají ve správě Technické služby Příbram.
Veřejné toalety na Dvořákově nábřeží mají ve správě Technické služby Příbram.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová
tisková mluvčí MěÚ
tisková mluvčí MěÚ
Související
•Fantovka trochu jinak – otevřený dopis Jindřicha Vařeky
•Šachová partie okolo Fantovy louky bude pokračovat na pondělním zastupitelstvu
•Rozvoj města – výstava studentských prací
Další články
MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr
Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. …
AKTUÁLNĚ
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE
PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic
Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. …
AKTUÁLNĚ
Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve
Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky?
Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle …
AKTUÁLNĚ
Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony.
Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří …
AKTUÁLNĚ
Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží
Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE




