Teploty v týdnu klesnou z tropických hodnot na 20 stupňů, bude pršet
4. července 2022 (08:21)
Teploty v tomto týdnu budou postupně klesat. Zpočátku vystoupají až ke tropickým 30 stupňům Celsia, v druhé polovině týdne se ale výrazně ochladí až o deset stupňů. Teploty se tak budou o víkendu pohybovat jen kolem 20 stupňů. Meteorologové očekávají dešťové přeháňky, objeví se i bouřky. Obloha zůstane v prvním prázdninovém týdnu většinou pod mraky. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
"Tento týden můžeme očekávat hodně oblačnosti, občasné přeháňky, místy i bouřky. Počátek týdne bude nejteplejší, teploty se budou sem tam blížit i tropické třicítce. Naproti tomu ve druhé polovině týdne k nám bude proudit chladnější vzduch. Denní maxima kolem 20 stupňů," uvedli dnes ráno meteorologové na twitteru.
Během dneška bude oblačno až zataženo. Od jihozápadu přijdou přeháňky nebo občasný déšť, někde také bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 25 do 29 stupňů.
V úterý bude obloha zatažená a bude pršet, dorazit mohou znovu bouřky. K večeru bude srážek a oblačnosti ubývat. Teploty vystoupí na 24 až 28 stupňů, při trvalejším dešti bude jen kolem 21 stupňů.
Středa má být polojasná až oblačná, místy dorazí přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší denní teploty budu 22 až 26 stupňů.
Ve čtvrtek předpovídají meteorologové na většině území přeháňky, přijít mohou zase bouřky. Teploty budou maximálně 19 až 23 stupňů, na jihovýchodě ještě dosáhnou letních 25 stupňů.
V pátek zůstane obloha oblačná až polojasná, místy se objeví přeháňky. Nejvyšší teploty se budou pohybovat od 19 do 23 stupňů. Podobný charakter počasí a teploty kolem 20 stupňů zřejmě vydrží i o víkendu
V prvním červencovém týdnu se budou postupně snižovat i noční teploty. Zatímco zpočátku dosáhnou až k 18 stupňům, o víkendu mohou spadnout k osmi stupňům Celsia.
V pátek zůstane obloha oblačná až polojasná, místy se objeví přeháňky. Nejvyšší teploty se budou pohybovat od 19 do 23 stupňů. Podobný charakter počasí a teploty kolem 20 stupňů zřejmě vydrží i o víkendu
V prvním červencovém týdnu se budou postupně snižovat i noční teploty. Zatímco zpočátku dosáhnou až k 18 stupňům, o víkendu mohou spadnout k osmi stupňům Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Počasí nahrává růstu hub. Kde si podle meteorologů nasbíráte plné košíky?
•Přírodovědci začali v Brdech s dlouhodobým sledováním výskytu dutohlávky horské
•V CHKO Brdy se po více než 90 letech objevila vzácná orchidej bradáček srdčitý
Další články
Co znamená každoročně zlatá neděle ve spojení s řeznictvím ZEMAN maso-uzeniny? Jednoznačně speciální akce a prodloužená otevírací doba i na neděli 21. prosince
Poslední adventní nebo také zlatá neděle je za dveřmi a lidé si zapálí čtvrtou, …
PR
Mikulášské rybářské závody ve Vimperku: Úspěšná výprava rožmitálského rybářského kroužku
První prosincová sobota se pro děti z rybářského kroužku Rožmitál pod Třemšínem nesla …
Tajemství bukové stráně
/Příběh černých čápů/ Počasí tak trochu s námi laškovalo - však je také aprílové. Ale …
FOTO
Nebezpečná látka v kosmetice pod dohledem: hygienici našli jen pár hříšníků
Nebezpečná látka TPO, zakázaná v kosmetických přípravcích od 1. září, byla při …
Ve středních Čechách se lyžuje ve třech areálech, podmínky někde zhoršuje obleva
Ve středních Čechách jsou v provozu tři zimní střediska, po nejdříve otevřeném Monínci …
V neděli se uskuteční tradiční akce Vánoce v divadle
Již tradiční akci v předvánočním čase nabízí v neděli 14. prosince Divadlo Antonína …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete na čerpačkách OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 32,90 Kč do 34,90 …
Kdo z nás nikdy nepsal Ježíškovi? Vánoční pošta v Příbrami je připravená
Vánoční čas se blíží a k němu neodmyslitelně patří tradice psaní dopisů Ježíškovi. Pro …
Vánoce
/VIDEO/ U obce Háje havarovala řidička osobáku, po nehodě byla v šoku
V pátek ráno se stala nehoda na silnici II/118 v katastru obce Milín.
FOTO
Tipy na víkend: Třetí adventní víkend nabízí celou řadu tradičních akcí, tematické výstavy či koncerty – nalaďte se společně na Vánoce!
V sobotu a v neděli na vás čekají velmi oblíbené akce: Vánoce v hornickém domku, kde …





