16. 10. svátek má Havel
Středočeský kraj rozdělil prvních 76,5 milionu na inovace ve školách

27. srpna 2021   (13:16)
Středočeský kraj rozdělil prvních 76,5 milionu na inovace ve školách
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Mezi školami, které zažádaly o finanční prostředky, jsou například Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Příbram, která za 3,3 milionu korun vylepší konstrukční strojírenský program SOLID Works.


Středočeský kraj rozdělil prvních 76,5 milionu korun mezi 61 krajských škol na zavádění inovativních metod do výuky. Jde o první část z 95 milionů korun určených na zlepšení materiálně technického vybavení škol z celkového balíku 100 milionů Kč na podporu inovací, o který zastupitelstvo kraje navýšilo rozpočet školství letos v únoru. ČTK o tom informovala mluvčí hejtmanství Martina Kemrová.

Školy předložily 73 návrhů projektů, kraj podpořil 90 procent z nich. Zájem byl především o modernizaci odborných učeben, vybudování venkovních učeben, vybavení softwarem pro odbornou výuku, 3D tiskárny, robotické stavebnice či vybavení specializovaných laboratoří.
"Naším cílem je mít moderní školy s perspektivními obory a konkurenceschopnými absolventy. Je skvělé vidět zájem škol o inovace v oblasti výuky," řekl radní Milan Vácha (STAN). Velmi aktivní byly Příbram a Kolín, kde své projekty předložilo šest, respektive pět škol.
Mezi školami, které zažádaly o finanční prostředky, jsou například Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Příbram, která za 3,3 milionu korun vylepší konstrukční strojírenský program SOLID Works, zmodernizuje odborné učebny informačních a komunikačních technologií a pořídí například 3D tiskárny pro jednotlivé obory, prostředky pro síťová zařízení a kybernetickou bezpečnost či robotickou ruku.

Gymnázium Joachima Barranda v Berouně přidělenou částku ve výši 2,41 milionu použije na vybavení počítačové laboratoře přírodovědných předmětů, zakoupí 3D tiskárnu, interaktivní tabuli včetně projekční techniky, meteostanici a také laboratorní měřidla. Nejvyšší částku získá Střední škola designu Lysá nad Labem, která na dvě studia pro polytechnické vzdělávání, fotoateliér a modelovnu pro práci s hlínou, modelování prostorových objektů a 3D tisk obdrží 8,4 milionu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz