4. 3. svátek má Stela




Středočeský kraj a Praha obdržely 51 nabídek do tendru na autobusové dopravce

22. března 2023   (18:16)
Středočeský kraj a Praha obdržely 51 nabídek do tendru na autobusové dopravce
foto: Pražská integrovaná doprava

O oblast Příbrami má zájem šest uchazečů, nejnižší nabídková cena 129 milionů korun je od Arrivy Střední Čechy.


Středočeský kraj a Praha obdržely 51 nabídek do čtvrtého, tedy posledního tendru na provozovatele autobusů Pražské integrované dopravy (PID), kteří budou jezdit od 1. prosince 2024. Do soutěže se kromě velkých firem přihlásili i malí a střední dopravci. V takzvané čtvrté vlně se vybírají dopravci pro devět oblastí, a to Příbrami, Sedlčan, Vlašimi, Říčan, Zdib, Úval, Dolních Břežan, Kolína a Nymburka. Na každou z oblastí připadá od čtyř do osmi nabídek. Doručené nabídky posoudí komise, která doporučí uzavření smluv s vybranými dodavateli, uvedly dnes v tiskové zprávě organizace Ropid a Integrovaná doprava Středočeského kraje.

Výběrová řízení byla vyhlašována ve čtyřech vlnách a v každé z nich se soutěží o několik oblastí, které kraj objednává samostatně nebo s Prahou. První vlna se týkala okolí Prahy nebo Kladenska a Rakovnicka. Druhá Štěchovic, Brandýsa nad Labem a Jílového, Stochova či Votic, třetí Slaného, Berouna, Čáslavi, Mladé Boleslavi či Mělníku. Ve čtvrté vlně jsou zadavateli sedmi oblastí společně hlavní město a Středočeský kraj, zadavatelem zbývajících dvou je pouze kraj.
Nejvíce nabídek, osm, zadavatelé obdrželi pro oblast Kolína, a to od 60 do 73 milionů korun. Nejnižší nabídku předložila společnost ČSAD Polkost. Sedm firem se utkalo o oblast Vlašimi, nejnižší cenu 82 milionů nabídla ČSAD Benešov.
O oblast Příbrami má zájem šest uchazečů, nejnižší nabídková cena 129 milionů korun je od Arrivy Střední Čechy. Stejný počet firem se přihlásil do tendru na oblast Sedlčan, nejnižší nabídku 96 milionů předložila společnost ZDAR. Šest nabídek přišlo také do tendru o oblast Úval, nejnižší cenu 91 milionů Kč nabídla ČSAD Polkost.

Do soutěže o oblast Říčan se přihlásilo pět uchazečů, nejnižší cenu 82 milionů Kč nabídly firmy Umbrella City Lines a Umbrella Coach & Buses. Pět nabídek přišlo i do soutěže o oblast Nymburka, nejnižší cenu 121 milionů nabídla Okresní autobusová doprava Kolín.
O oblast Zdib se ucházejí čtyři dopravci, nejnižší nabídkovou cenu 56 milionů Kč předložila společnost ČSAD Střední Čechy. Stejný počet dopravců soupeří o Dolní Břežany, nejnižší cenu 58 milionů korun tam předložily společně Umbrella City Lines a Umbrella Coach & Buses.
Jediným hodnoticím kritériem je cena, další požadavky vyplývají z jednotného standardu kvality PID. Na konci roku 2009 uzavřeli oba objednatelé s autobusovými dopravci desetileté smlouvy, v roce 2019 byly kvůli pořizování velkokapacitních autobusů prodlouženy o pět let. S dopravci s malým rozsahem výkonů byly smlouvy prodlouženy formou přímého zadání.

Smlouvy na provoz příměstských a regionálních linek v obou krajích končí k 30. listopadu 2024. Středočeský kraj a Praha jako objednatelé veřejné hromadné dopravy musejí zajistit kontinuitu dopravní obslužnosti na svých územích.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Parkovací dům u nádraží se začíná plnit a město už připravuje další kroky, které mají … POLITIKA Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Město Příbram připravuje novou obecně závaznou vyhlášku, která má omezit hlučné … BLESKOVÁ ZPRÁVA Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále … Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Fotbal má na Příbramsku silnou tradici a své fanoušky napříč generacemi. Každý víkend … ANKETA Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem Za otrávení své matky metanolem si muž z Příbramska odpyká 15 let vězení. Trest mu v … AKTUÁLNĚ Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě Vidina exotické dovolené, slunce a odpočinku se dvěma ženám během chvíle proměnila v … KRIMI Dálnice D4 je neustále pod kontrolou dronů a umělé inteligence Dálnice D4 je neustále pod kontrolou dronů a umělé inteligence Nová část dálnice D4, která vznikla jako první český dálniční projekt formou PPP, má … DOPRAVA Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků Petr Svoboda z Příbrami má sen, který by většina lidí vzdala po prvním pokusu. On ne. … NEPŘEHLÉDNĚTE Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům u vlakového a autobusového nádraží byl jedním z nejsledovanějších … POLITIKA
Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Ještě před pár lety se otázka bydlení brala jako něco, co se prostě vyřeší. Člověk … NÁZOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz