15. 2. svátek má Jiřina

Středočeské skiareály mají dobré podmínky, návštěvnost kazí počasí

30. prosince 2021   (15:15)
Středočeské skiareály mají dobré podmínky, návštěvnost kazí počasí
foto: Michal Netolický/PR/Monínec

Lyžařské areály ve Středočeském kraji mají dobré podmínky pro lyžování, na svazích je dostatek sněhu. Návštěvnost ale kazí počasí, které lyžování nepřeje, lyžaře odrazuje také déšť.


Přes půl metru sněhu leží na sjezdovce na Šibeničním vrchu u Mnichovic nedaleko Prahy. "Počasí je ale tragické, lidí ubylo, protože prší, odrazuje to," řekl provozovatel Jan Zenkl. Na sjezdovce je dnes asi šest desítek lyžařů, během vánočních svátků jich bylo i přes 200.

Minimálně do konce vánočních prázdnin areál provoz udrží, poté bude záležet na počasí. Na silvestra i na Nový rok se zde bude lyžovat standardně od 10:00 do 17:00.
Velké množství sněhu hlásí i lyžařský areál v Chotouni u Prahy. "Se sněhem vydržíme nejméně měsíc, je ale trošku méně lidí kvůli počasí," řekl provozovatel Jan Němeček. Na silvestra areál zkrátí otevírací dobu, sjezdovka bude fungovat do 19:00, běžně se lyžuje od 9:00 do 21:00.
Lyžaři mohou v kraji využít také středisko Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku a skiareál Kvasejovice rovněž na Příbramsku. Lyžuje se zde na dvou třetinách sjezdovky, na silvestra bude otevřená od 9:00 do 14:00.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Coolna propojuje generace Coolna propojuje generace Klubkavárna Coolna v Dobříši je místem, které slouží k tomu, aby zde děti školního … Dobříš Máme vítěze nejlepšího čepovaného piva! A vy můžete vyhrát 5 piv od medailistů Máme vítěze nejlepšího čepovaného piva! A vy můžete vyhrát 5 piv od medailistů Týden jste hlasovali o tom, kde v Příbrami a okolí čepují nejlepší pivo. Máme vítěze — … SOUTĚŽ Radnice vsází na nevšední řešení: Místo lávky vznikne v Sedlčanech gondolový most Radnice vsází na nevšední řešení: Místo lávky vznikne v Sedlčanech gondolový most Sedlčany plánují stavbu samoobslužného gondolového mostu, takzvaného transbordéru. … Trenéři míří za nejmenšími. Sportovní projekt se rozšiřuje i do příbramských školek Trenéři míří za nejmenšími. Sportovní projekt se rozšiřuje i do příbramských školek Příbram chce děti zapojit do sportovních aktivit už od útlého věku. Oblíbený projekt … Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže Policisté a hasiči museli v sobotu dopoledne vyrazit do Čenkova na Jinecku. V říčce … Jiráskovy sady: dnes začíná uzavírka, v dubnu přijde úplná blokáda Jiráskovy sady: dnes začíná uzavírka, v dubnu přijde úplná blokáda Revitalizace Jiráskových sadů vstupuje do rozhodující fáze a řidiče čekají hned dvě … Doprava Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Několik nehod bylo hlášeno najednou v sobotu odpoledne. Jedna u Hájů, druhá v … AKTUALIZOVÁNO Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Středočeský kraj má za sebou epidemiologicky náročný rok. Hygienici v roce 2025 řešili … Veselý karneval pro celou rodinu: tanec v bublinách, oblíbený maskot i nové zážitky Veselý karneval pro celou rodinu: tanec v bublinách, oblíbený maskot i nové zážitky Barevné masky, smích, hudba a zábava pro malé i velké. Kulturní dům Dobříš se už po … Dobříš
Rožmitál láká nové rodiny. Narození dítěte podpoří částkou deset tisíc korun Rožmitál láká nové rodiny. Narození dítěte podpoří částkou deset tisíc korun Město Rožmitál pod Třemšínem přichází s finanční podporou pro nové občánky. Dětem … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz