2. 12. svátek má Blanka

Stavba jihovýchodního obchvatu by měla začít již příští rok

21. července 2021   (07:49)
Stavba jihovýchodního obchvatu by měla začít již příští rok
foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR

Ředitelství silnic a dálnic předpokládá uvedení stavby do provozu v roce 2024.


Obyvatelé Březových Hor a dalších částí města, které zatěžuje rušná tranzitní doprava, se snad již brzy dočkají zlepšení. Podle aktuálních informací Ředitelství silnic a dálnic (dále ŘSD) se se zahájením prací na této dopravní stavbě počítá už v příštím roce. Obchvat by pak měl být uvedený do provozu v roce 2024.
 

Stále je ovšem řeč o jeho druhé části, která je pro blaho a klid občanů podle analýz důležitější, než první část obchvatu. Odhadovaná cena stavby je více než jedna miliarda korun bez DPH, výběrové řízení by mělo proběhnout v příštím roce. Druhá část obchvatu by měla měřit zhruba 5,5 kilometrů a spojit by měla Bohutín a nově vybudovanou kruhovou křižovatku na Brodě. Podle analýz se tak v některých částech města sníží frekvence dopravy zhruba o 80 procent.
 „V dubnu 2021 byla uzavřena smlouva na zpracování dokumentace pro stavební povolení a inženýrskou činnost pro stavební povolení. Pro účely dokumentace pro stavební povolení probíhá na místě podrobný geotechnický průzkum. Také jsou připravovány geometrické plány pro výkup pozemků,“ stojí v aktualizované informaci ŘSD.
 
foto, video: Ředitelství silnic a dálnic ČR
Na tuto část obchvatu by měla navazovat další, která spojí Brod a příjezd do Příbrami ve směru od Dubna. Délka je zde projektem určena na 4,5 kilometrů a cena je odhadem poloviční oproti předchozí části. Se stavbou by se podle odhadu mělo začít v roce 2026 a následující rok by mělo být hotovo.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz