2. 8. svátek má Gustav
Stavba jihovýchodního obchvatu by měla začít již příští rok

21. července 2021   (07:49)
Stavba jihovýchodního obchvatu by měla začít již příští rok
foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR

Ředitelství silnic a dálnic předpokládá uvedení stavby do provozu v roce 2024.


Obyvatelé Březových Hor a dalších částí města, které zatěžuje rušná tranzitní doprava, se snad již brzy dočkají zlepšení. Podle aktuálních informací Ředitelství silnic a dálnic (dále ŘSD) se se zahájením prací na této dopravní stavbě počítá už v příštím roce. Obchvat by pak měl být uvedený do provozu v roce 2024.
 

Stále je ovšem řeč o jeho druhé části, která je pro blaho a klid občanů podle analýz důležitější, než první část obchvatu. Odhadovaná cena stavby je více než jedna miliarda korun bez DPH, výběrové řízení by mělo proběhnout v příštím roce. Druhá část obchvatu by měla měřit zhruba 5,5 kilometrů a spojit by měla Bohutín a nově vybudovanou kruhovou křižovatku na Brodě. Podle analýz se tak v některých částech města sníží frekvence dopravy zhruba o 80 procent.
 „V dubnu 2021 byla uzavřena smlouva na zpracování dokumentace pro stavební povolení a inženýrskou činnost pro stavební povolení. Pro účely dokumentace pro stavební povolení probíhá na místě podrobný geotechnický průzkum. Také jsou připravovány geometrické plány pro výkup pozemků,“ stojí v aktualizované informaci ŘSD.
 
foto, video: Ředitelství silnic a dálnic ČR
Na tuto část obchvatu by měla navazovat další, která spojí Brod a příjezd do Příbrami ve směru od Dubna. Délka je zde projektem určena na 4,5 kilometrů a cena je odhadem poloviční oproti předchozí části. Se stavbou by se podle odhadu mělo začít v roce 2026 a následující rok by mělo být hotovo.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz