16. 10. svátek má Havel
Školy, úřady, kulturní instituce. Míst, kde v Příbrami zaparkujete kolo, budou desítky

25. srpna 2021   (14:38)
Školy, úřady, kulturní instituce. Míst, kde v Příbrami zaparkujete kolo, budou desítky
foto: ilustr/pixabay

Město počítá s osazením celkem osmi sty cyklostojany, do konce letošního roku jich má v Příbrami a okolí stát tři sta.


Možná tenhle problém řešíte i vy. Máte chuť vyrazit do města na kole, počasí je příznivé. Na místě vašeho cíle ovšem s obtížemi hledáte vhodné „parkoviště“, kde byste dopravní prostředek mohli uzamknout. Zatím chybějící cyklostojany by do budoucna měly pokrýt desítky stanovišť v Příbrami i okolních osadách.

„Předmětem veřejné zakázky je dodání a osazení celkem osmi set kusů cyklostojanů, přičemž v první fázi město jako zadavatel plánuje osadit tři sta kusů,“ uvedl k záměru města Příbram jeho místostarosta Martin Buršík. První tři stovky stojanů mají stát do konce tohoto roku, vzhledem k aktuálnímu posuzování podaných nabídek zatím není jasná cena zakázky.
Známý je ale přesný rozpis, kam a kolik stojanů půjde v první fázi. U každé mateřské školy v Příbrami budou k dispozici tři, o jeden více pak u většiny základních škol. Možnost využít cyklostojan u školy budou mít studenti Obchodní akademie, Gymnázia Příbram, Střední zdravotnické školy, Střední průmyslové školy nebo Odborného učiliště. Kolo uzamknete také u příbramských ZUŠ.
Cyklisté budou vítáni při návštěvě sportovišť (díky stojanům na zimním stadionu, stadionu Na Litavce nebo v areálu Nový rybník), kulturních institucí (kulturní dům, letní kino, knihovna v Husově ulici) a úřadů (finanční úřad, MÚ v ulici Gen. R. Tesaříka, pošta Křižák, v Tyršově a Poštovní ulici). Kromě centra Příbrami (nám. TGM, Václavské nám, Pražská) se stojany dostanou na okrajové lokality (Za Balonkou, Sázky) a do osad (Brod, Žežice, Zavržice, Jerusalem, Lazec, Kozičín, Orlov). Zaparkovat bude možné na Svaté Hoře, u zdravotnických zařízení či obchodů.

„Stojany budou umísťovány do asfaltových ploch, dlažby a také do zeleně, což předpokládá související a nezbytné terénní úpravy,“ doplnil Martin Buršík. Pro každé z vybraných míst byla zpracovaná jednoduchá projektová dokumentace s vyjádřením policie a památkové péče.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz