Šíření covidu dál mírně zpomaluje, méně je i hospitalizovaných
10. října 2022 (07:55)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Antigenní nebo PCR test na koronavirus v neděli v Česku podstoupilo 1414 lidí, o týden dřív jich bylo 1749. Pozitivní je zhruba každý třetí test u člověka s příznaky.
Tempo šíření nemoci covid-19 v Česku dál mírně zpomaluje. Testy v neděli prokázaly 278 nových případů nákazy koronavirem, o 74 méně než první říjnovou neděli. Ubylo i hospitalizovaných s prokázaným covidem - v nemocnicích leží 1414 pacientů, o 213 méně než před týdnem. Ve vážném stavu je 43 pacientů, před týdnem jich bylo 49.
Lidí s covidem-19 v nemocnicích bylo v neděli nejméně za poslední týden. Nejméně jich v neděli také zemřelo. O život přišli tři lidé proti 13 před týdnem. Od začátku epidemie v březnu 2020 ministerstvo v Česku eviduje 41.240 úmrtí s covidem-19. Případů nákazy je 4,1 milionu. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou infekci eviduje ministerstvo zdravotnictví 344.104.
Denní nárůsty počtu nakažených v mezitýdenním srovnání stoupaly v pracovních dnech od začátku září, výjimkami byly některé víkendové dny a sváteční 28. září. V prvním říjnovém týdnu poprvé od konce srpna denní počet nakažených v mezitýdenním srovnání klesl i v pracovních dnech, a to v úterý, čtvrtek a pátek, poté také v sobotu a v neděli.
Incidenční číslo, tedy počet nových případů nákazy za posledních sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel, se výrazně nezměnilo, k dnešku činí 168. Nejvyšší incidence zůstává v Královéhradeckém kraji s 201 případy, nejnižší v Karlovarském kraji se 112 případy na 100.000 obyvatel.
Antigenní nebo PCR test na koronavirus v neděli v Česku podstoupilo 1414 lidí, o týden dřív jich bylo 1749. Pozitivní je zhruba každý třetí test u člověka s příznaky. Proti nemoci covid-19 bylo v Česku plně očkováno 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo přes 4,3 milionu lidí a druhou 373 805 lidí.
Očkování je podle ministerstva zdravotnictví ochranou před těžkým průběhem a úmrtím na covid-19. Maximální počty nakažených očekávají odborníci na přelomu listopadu a prosince, do té doby doporučuje přeočkování hlavně starším či nemocným lidem.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Diabetikům hrozí při chřipce až šestkrát častěji, že skončí v nemocnici
•Ve Středočeském kraji dál přibývá nákaz covidem, za týden jich bylo 2417
•Hygienici ve středních Čechách evidují první případy chřipky
Další články
Některé byty se neprodají ani po půl roce. Proč?
Ještě před pár lety stačilo vystavit byt na internet a během několika dnů byl prodaný. …
PR
ALKAFEST se vrací na Nový rybník. Příbram čeká den plný hudby, zábavy a setkávání bez bariér
Do areálu Nového rybníka v Příbrami míří v sobotu 6. června další ročník oblíbeného …
KULTURA
Tipy na víkend: Bleší a farmářské trhy, tradiční pouť i program pro sportovce
Tento víkend se bude v centru Příbrami konat hned několik trhů a jarmarků. Na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tanky, výbuchy i premiéra CV90. Bahna 2026 promění Brdy v obří bojiště
Už tuto sobotu 6. června se v Brdech u Strašic uskuteční Bahna 2026 – Den pozemního …
AKTUÁLNĚ
Obrazem: Starosedlský Hrádek oslavil 650 let velkolepým setkáním rodáků a bohatým programem
Starosedlský Hrádek na Příbramsku oslavil v sobotu 30. května významné jubileum 650 …
ZAJÍMAVOSTI
Sekat, nebo nesekat? Příbram řeší, jak má vypadat městská zeleň. Lidé se přou o vysokou trávu u Nováku
Vysoká tráva v městských parcích a na sídlištích — pro někoho nepořádek, pro jiného …
ANKETA
Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí
V obci Chotilsko ve čtvrtek večer zemřel nezletilý chlapec po zásahu elektrickým …
AKTUÁLNĚ
Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás
Vysoká u Příbramě láká nejen milovníky hudby, ale i návštěvníky, kteří chtějí poznat …
TIP NA VÝLET
Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat
Řidiči na Příbramsku i v dalších částech Středočeského kraje si v těchto dnech mohou …
DOPRAVA
Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 41,50 Kč …
DOPRAVA




