13. 7. svátek má Markéta




Ve Středočeském kraji dál přibývá nákaz covidem, za týden jich bylo 2417

7. října 2022   (18:46)
Ve Středočeském kraji dál přibývá nákaz covidem, za týden jich bylo 2417
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V nemocnicích v regionu leželo ve čtvrtek 134 lidí s covidem, z toho dva lidé na jednotce intenzivní péče.


Ve Středočeském kraji za uplynulý týden přibylo 2417 případů koronaviru. Je to o 243 víc než za předchozí týden, kdy jich bylo 2174. Nejvíce nových nákaz hygienici odhalili v pondělí, bylo jich 642, vyplývá z dat na webu ministerstva zdravotnictví. V nemocnicích v regionu leželo ve čtvrtek 134 lidí s covidem, z toho dva lidé na jednotce intenzivní péče, uvedl dnes hejtmančin náměstek pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS). Před týdnem bylo hospitalizovaných 101.

"Nezvyšuje se počet osob, které by vyžadovaly hospitalizaci v rámci JIP či ARO, ke čtvrteční půlnoci evidujeme dva pacienty na JIP. Situaci pravidelně monitorujeme a jsme ve spojení ve všemi zdravotnickými zařízeními," řekl Pavlík. Některé nemocnice podle něj již otevřely samostatná covidová oddělení, například v Mladé Boleslavi, Kolíně nebo Kutné Hoře. Omezovat péči zatím nemusí nikde.
V minulém týdnu některé nemocnice kvůli rostoucímu počtu nákaz zakázaly návštěvy. Platí například v příbramské, slánské a mladoboleslavské nemocnici. V Mladé Boleslavi se zdravotníci aktuálně starají o 18 lidí s covidem, z toho sedm je na oddělení následné péče a jeden na ARO.
Kolínská nemocnice zatím návštěvy nezakázala, situaci kolem výskytu respiračních onemocnění však sleduje. Návštěvy i pacienti musejí používat respirátory nebo nanoroušky. Ve středu leželo s covidem 23 lidí v Kolíně a 12 v pobočce nemocnice v Kutné Hoře.

Podle údajů ministerstva v regionu opět stoupla také incidence. Za uplynulých sedm dní připadá na 100.000 obyvatel 173 nakažených, před týdnem jich bylo 156. Od začátku pandemie v březnu 2020 se v nejlidnatějším kraji koronavirem nakazilo 566.181 lidí, v rizikové kategorii lidí starších 65 let to bylo 65.007 případů. V uplynulém týdnu s covidem zemřelo 13 lidí, předchozí týden pět.
V celé zemi za posledních sedm dní přibylo 19.200 případů covidu. Je to zhruba o 2100 víc než předchozí týden, kdy byl ale státní svátek a testovalo se méně. V nemocnicích je v poslední době nejvíce nakažených od dubna. Ve čtvrtek bylo hospitalizovaných 1740, asi o stovku víc než před týdnem. Počty lidí ve vážném stavu se příliš nemění, v posledních dnech je jich kolem 50.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. … PŘÍRODA Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního … SPORT Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září … Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní … AKTUÁLNĚ Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oznámilo další postup při dostavbě dálnice D3. Už … NEPŘEHLÉDNĚTE Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v … AKTUÁLNĚ Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring …
Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz