6. 3. svátek má Miroslav




Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Sedlčany se zapojí do Pražské integrované dopravy

5. března 2017   (16:40)
Sedlčany se zapojí do Pražské integrované dopravy
foto: pribram.cz

Cestující na Sedlčansku a Novoknínsku čekají od 1. dubna zajímavé změny v autobusových linkách.


V současné době jezdí linky PID částečně do Nového Knína a oblasti Štěchovic. Cestujícím tak není umožněno využít plně současnou dopravní nabídku, vzhledem ke skutečnosti, že vedle sebe fungují dva různé tarifní systémy. Právě toto se má změnit od 1.dubna 2017, kdy se sedlčanská linka zapojí do systému stávajících linek PID a bude zkrácen souhrnný interval na 7–8 minut v ranní špičce, 20 minut v dopoledním sedle, 10 minut v odpolední špičce a 30 minut v ostatních obdobích.

Současně systém zavede i celkem 3 zcela nové autobusové linky. Které tím nahradí 8 stávajících v rámci Středočeské integrované dopravy. Do systému se tak připojí nově město Sedlčany a také 9 dalších obcí Středočeského kraje. Dopravcem těchto nově přidaných autobusových linek bude Arriva střední Čechy a nová oblast bude v tarifních pásmech 5, 6 a 7.

Na Sedlčansku a Novoknínsku tak dojde dokončením integrace v lokalitě Nového Knína a zapojením trasy Praha – Sedlčany k prodloužení stávající autobusové linky 361 do trasy Smíchovské nádraží – Štěchovice – Nový Knín – Dobříš. Nově vyjede linka 360 na trase Smíchovské nádraží – Štěchovice – Chotilsko – Sedlčany, odkud budou vybrané spoje pokračovat dále mimo systém PID až do Milevska. Integrovány budou také linky Sedlčany – Osečany, Nový Knín – Živohošť a Nový Knín – Dražetice.

Cestující těmito změnami získají nově nejen možnost zakoupit předplatní časové jízdenky, ale i přestupovat na jednu jízdenku na MHD v Praze. Časové jízdenky (kupóny) k průkazce PID je možné zakoupit na prodejních místech v metru nebo na pokladnách ČD např. v Dobříši či Sedlčanech.

Pro možnost využít předplatné jízdné je potřeba mít vystavenu Průkazku PID. Tu je možné získat na počkání v Praze na prodejních místech Dopravního podniku hl. m. Prahy. Alternativně je možné i vyplněnou žádost se všemi náležitostmi přímo odevzdat v informační kanceláři dopravce Arriva Praha v Sedlčanech (Nádražní 438), odkud budou tyto žádosti pravidelně sváženy do Prahy. Potřebujete k tomu průkaz totožnosti (u dětí rodný list) a pasovou fotografii.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MP








Další články

Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí … SPORT Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným … Tankování v Příbrami:  Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 … AKTUÁLNĚ Řidič najel na sraženou zvěř Řidič najel na sraženou zvěř V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší. AKTUALIZOVÁNO Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci … BLESKOVÁ ZPRÁVA „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný … KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz