ŘSD je ve středních Čechách připraveno na zimu. Navýšilo počty sypačů i řidičů
30. října 2024 (09:30)
foto: Technické služby města Příbrami / se souhlasem
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má ve Středočeském kraji připraveno téměř 11.000 tun posypového materiálu a posílilo zimní výbavu o další sypače, řidiče a dispečery.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má na zimní údržbu ve Středočeském kraji připraveno téměř 11.000 tun posypového materiálu, podobně jako loni. Na zimu je na dálničních střediscích přichystáno téměř 60 sypačů, 10 nakladačů a dalších vozidel. Oproti loňsku přibylo sypačů, dispečerů a řidičů, informoval dnes ČTK Jiří Veselý z ŘSD. Zimní sezona oficiálně začíná 1. listopadu.
ŘSD zajišťuje zimní údržbu dálnic a silnic první třídy ve středních Čechách částečně přes dodavatelské firmy, zčásti samo prostřednictvím pěti středisek správy a údržby dálnic. "Vybavena jsou aktuálně 57 sypači, 10 nakladači, šípovými pluhy, sněhovými frézami a třeba také sklopnými teleskopickými pluhy. Na skladech mají aktuálně dohromady 10.690 tun posypového materiálu. O zimní údržbu se za Střediska správy a údržby dálnic (SSÚD) ve Středočeském kraji bude starat 191 řidičů a 31 dispečerů," uvedl Veselý.
Loni zajišťovalo zimní údržbu 52 sypačů, 183 řidičů a 27 dispečerů. Vedle běžné zimní údržby v případě sněhu nebo ledovky provádí pracovníci také preventivní zásahy.
Loni zajišťovalo zimní údržbu 52 sypačů, 183 řidičů a 27 dispečerů. Vedle běžné zimní údržby v případě sněhu nebo ledovky provádí pracovníci také preventivní zásahy.
Pracovníci krajského silničního dispečinku využívají pro zhodnocení stavu silnic a povětrnostních podmínek meteostanice i kamery. Využívají také kamery Ředitelství silnic a dálnic. Každoročně připomínají řidičům, že by měli svou jízdu počasí a stavu vozovky vždy přizpůsobit.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Ceny benzinu a nafty v Příbrami, naftu zdražila čerpací stanice značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,50 Kč do 34,90 …
Fotka kasáren? Pozor na ceduli. Nová pravidla zakazují snímky vojenských objektů
Od července 2025 platí v Česku nová pravidla pro fotografování vojenských objektů. …
Oprava chodníku kolem kostela sv. Vojtěcha začne už v příštím týdnu
Chodník kolem kostela sv. Vojtěcha na Březových Horách je dlouhodobě ve špatném …
Pavel Čajan z Příbrami poprvé v hokejové reprezentaci
Po letech se Příbram znovu objevuje na mapě české hokejové reprezentace. Gólman Pavel …
Kytarová přehlídka na Svaté Hoře: mladí talenti a světový virtuos Pavel Steidl v jednom večeru
Základní umělecká škola Příbram I zve všechny milovníky hudby na jedinečný koncertní …
Šestý podzimní festival ochotnických souborů přinese do Dobříše humor i napětí
Pět listopadových večerů, pět divadelních souborů, pět divadelních představení. …
Studenti z příbramské obchodní akademie se zapojili do osvěty o dárcovství krve. Přednáška motivuje k prvnímu odběru
Žáci Obchodní akademie a Vyšší odborné školy Příbram zúčastnili přednášky o dárcovství …
Rozpočet se utahuje, parkovací dům končí. Zastupitelé debatovali o prioritách
Na posledním zasedání Zastupitelstva města Příbram ve středu 5. listopadu se řešily …
Desítky kilometrů nově otevřených dálnic a inflace zdraží dálniční známky
Od ledna 2026 vzrostou ceny dálničních známek kvůli meziročnímu nárůstu délky dálniční …




