15. 10. svátek má Tereza

Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami?

15. září 2019   (09:45)
Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami?

Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá


V Praze se včera uskutečnil Pochod pro rodinu a manželství. Sešli se tu lidé, aby upozornili společnost na nedoceněnou roli rodiny. Rodiny v Česku podle nich znevýhodňuje nejen daňový systém, ale i celková atmosféra ve společnosti.  Chtějí, aby zákonodárci přijali opatření na podporu rodin se dvěma a více dětmi a aby zamezili genderové výchově v jeslích, školkách a školách.
 
„Dnů pro rodinu je sice 365 dní v roce, nicméně v tomto dni se dostane rodina do mediálního povědomí úplně nejlépe. Chceme, aby rodina byla centrem zájmu médií. Rodina ve formátu otec, matka a děti,“  řekla ČTK Jana Jochová z Aliance pro rodinu.

Potřebuje rodina svůj marketing?
Češi a Češky stojí o manželství mnohem méně než v minulosti, téměř polovina dětí v Česku se rodí mimo manželství. Problémem dnešní doby je i vysoká rozvodovost. Zatímco v roce 1930 se rozpadlo šest procent manželství, před devíti lety celá polovina.

Z údajů České statistického úřadu však vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá. I tak se stále však pohybuje ve vysokých číslech. Rozpadá se až 45 procent manželství. 

Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? 
Za rok 2018 eviduje příbramská matrika celkem 185 svateb. Na konečné číslo roku 2019 si musíme ještě pár měsíců počkat, ale již nyní víme, že za první pololetí 2019 se v Příbrami sezdalo o deset párů více než za stejné období minulého roku.

Co se týče rozvodů, za rok 2018 jich příbramská matrika eviduje celkem 119. Za první pololetí letošního roku se v Příbrami rozvedlo 48 párů. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je to o 31 rozvodů méně.

Že by rozvodovost byla opravdu na ústupu?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz