12. 12. svátek má Simona

Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami?

15. září 2019   (09:45)
Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami?

Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá


V Praze se včera uskutečnil Pochod pro rodinu a manželství. Sešli se tu lidé, aby upozornili společnost na nedoceněnou roli rodiny. Rodiny v Česku podle nich znevýhodňuje nejen daňový systém, ale i celková atmosféra ve společnosti.  Chtějí, aby zákonodárci přijali opatření na podporu rodin se dvěma a více dětmi a aby zamezili genderové výchově v jeslích, školkách a školách.
 
„Dnů pro rodinu je sice 365 dní v roce, nicméně v tomto dni se dostane rodina do mediálního povědomí úplně nejlépe. Chceme, aby rodina byla centrem zájmu médií. Rodina ve formátu otec, matka a děti,“  řekla ČTK Jana Jochová z Aliance pro rodinu.

Potřebuje rodina svůj marketing?
Češi a Češky stojí o manželství mnohem méně než v minulosti, téměř polovina dětí v Česku se rodí mimo manželství. Problémem dnešní doby je i vysoká rozvodovost. Zatímco v roce 1930 se rozpadlo šest procent manželství, před devíti lety celá polovina.

Z údajů České statistického úřadu však vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá. I tak se stále však pohybuje ve vysokých číslech. Rozpadá se až 45 procent manželství. 

Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? 
Za rok 2018 eviduje příbramská matrika celkem 185 svateb. Na konečné číslo roku 2019 si musíme ještě pár měsíců počkat, ale již nyní víme, že za první pololetí 2019 se v Příbrami sezdalo o deset párů více než za stejné období minulého roku.

Co se týče rozvodů, za rok 2018 jich příbramská matrika eviduje celkem 119. Za první pololetí letošního roku se v Příbrami rozvedlo 48 párů. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je to o 31 rozvodů méně.

Že by rozvodovost byla opravdu na ústupu?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Vánoční jarmark zaplnil školu Vánoční jarmark zaplnil školu V úterý se v budově základní školy ve Školní ulici uskutečnil vánoční jarmark za veliké účasti rodičů. 11. prosince 2019   (19:01) Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Slavnostní dakarské pódium čeká na závodníky 4. ledna a o den později závod odstartuje 11. prosince 2019   (17:02) Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob. 11. prosince 2019   (14:28) Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Nakreslete vánoční obrázek pro Ježíška a zapojte se do jedinečné mezinárodní soutěže 11. prosince 2019   (12:17) Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Ve voze cestovaly dvě osoby 11. prosince 2019   (09:57) Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Dne 9. prosince 2019 byla poklepem základního kamene zahájena významná a dlouho očekávaná stavba cyklostezky Sedlčany – Prčice, též zvané Krčínova cyklostezka. Rozsáhlá stavba, která spojí město Sedlčany a Sedlec – Prčice, bude zprovozněna koncem listopadu roku 2020. 11. prosince 2019   (08:41) Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím „Až budete mít za sebou sto dní, tak se do vás pustíme,“ vyslechl starosta města od příbramského zastupitele krátce po svém zvolení. 11. prosince 2019   (06:06) Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Město chce podporovat sociálně vyloučené obyvatele při získávání a udržení si bydlení. Na projekt získalo dotaci převyšující čtyři miliony korun 10. prosince 2019   (18:27) Na Orlíku se podařilo zachránit odhadem až 10 tisíc škeblí Na Orlíku se podařilo zachránit odhadem až 10 tisíc škeblí Kromě škeblí říčních vydala vodní nádrž Orlík i škeble asijské, které zde nejsou původní 10. prosince 2019   (16:49) Policejní drony pomáhají v náročných podmínkách, kdy nelze použít klasickou techniku či vrtulníky Policejní drony pomáhají v náročných podmínkách, kdy nelze použít klasickou techniku či vrtulníky Zástupce vedoucího územního odboru Příbram plk. Ing. Ondřej Smotlacha vypráví o složitých začátcích i ambiciózních vizích 10. prosince 2019   (15:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz