25. 8. svátek má Radim

Prosím splachuj po sobě

13. června 2019   (06:02)
Dalších 15 fotografií v galeriiProsím splachuj po sobě

Veřejné záchodky téměř bez tvůrčích nápisů. Pro mnohá města sen, v Příbrami realita


Veřejných záchodků v Příbrami se "záchodová" tvořivost téměř netýká
Petr Janeček z Ústavu etnologie University Karlovy, který se ve svém volném čase zabývá mapováním nápisů na toaletách, by byl příbramskými veřejnými záchodky velmi zklamán. V každém městě se najdou toalety, kde se tento druh „umění“ úspěšně rozvíjí, ale veřejných záchodků v Příbrami se tato „záchodová“ tvořivost netýká. Ani jeden nápis.

Tedy nápisy tu jsou, ale jen ty, které vytvořili jejich provozovatelé. Na záchodcích na náměstí 17. listopadu stojí: „Prosím splachuj po sobě.“ To pracovnice WC v Jiráskových sadech své klienty upomínat nemusí – splachování je zde automatické. Že by právě tento pokrok byl příčinou toho, že polovina pisoárů a kabinek je momentálně mimo provoz?

Na autobusovém nádraží se neplatí
A nemusíte zde jednat rychle a zadržovat při tom dech. Záchodky jsou čisté. 
Ani na vlakovém nádraží se nemusíte obávat silného zážitku. Možná je to tím, že je pod zámkem a kromě vstupného ve výši 8 Kč se vybírá padesátikorunová záloha (kterou po nás stejně nikdo nechtěl). Možná jen škoda, že toto WC není vybaveno přebalovacím pultem. Při cestování velmi praktický pomocník a konkrétně zde je místa dostatek. Přebalovací pult je pouze na autobusovém nádraží.

Skvostem mezi příbramskými záchodky je WC na Svaté Hoře
Čisto, vzdušno, útulno. Jen ten nápis vedle kasičky, že je prostor monitorován kamerovým systémem, by mohl stydlivějšího návštěvníka odradit. V případě nejvyšší nouze takovým nezbývá, než doufat, že kamery jsou umístěny pouze mimo kabinky.
 
 

Veřejných záchodků v Příbrami se

Fotogalerie

Prosím splachuj po sobě () Prosím splachuj po sobě (1) Prosím splachuj po sobě (2) Prosím splachuj po sobě (3) Prosím splachuj po sobě (4) Prosím splachuj po sobě (5) Prosím splachuj po sobě (6) Prosím splachuj po sobě (7) Prosím splachuj po sobě (8) Prosím splachuj po sobě (9) Prosím splachuj po sobě (10) Prosím splachuj po sobě (11) Prosím splachuj po sobě (12) Prosím splachuj po sobě (13) Prosím splachuj po sobě (14)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto japDalší články

Úspěšní angličtináři si v září přijdou pro certifikát Úspěšní angličtináři si v září přijdou pro certifikát Zkoušky Cambridge English proběhly v Příbrami letos potřetí, za tu dobu v Příbrami získalo certifikáty na 150 úspěšných absolventů 25. srpna 2019   (09:23) Severočeši, kteří usilovali o poháry, byli rozneseni na kopytech Severočeši, kteří usilovali o poháry, byli rozneseni na kopytech 1.FK Příbram – FK Jablonec 4:0 (2:0) V sobotu 24. srpna přivítala v 7. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu Jablonec. 25. srpna 2019   (06:55) Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz