17. 6. svátek má Adolf

Prosím splachuj po sobě

13. června 2019   (06:02)
Dalších 15 fotografií v galeriiProsím splachuj po sobě

Veřejné záchodky téměř bez tvůrčích nápisů. Pro mnohá města sen, v Příbrami realita


Veřejných záchodků v Příbrami se "záchodová" tvořivost téměř netýká
Petr Janeček z Ústavu etnologie University Karlovy, který se ve svém volném čase zabývá mapováním nápisů na toaletách, by byl příbramskými veřejnými záchodky velmi zklamán. V každém městě se najdou toalety, kde se tento druh „umění“ úspěšně rozvíjí, ale veřejných záchodků v Příbrami se tato „záchodová“ tvořivost netýká. Ani jeden nápis.

Tedy nápisy tu jsou, ale jen ty, které vytvořili jejich provozovatelé. Na záchodcích na náměstí 17. listopadu stojí: „Prosím splachuj po sobě.“ To pracovnice WC v Jiráskových sadech své klienty upomínat nemusí – splachování je zde automatické. Že by právě tento pokrok byl příčinou toho, že polovina pisoárů a kabinek je momentálně mimo provoz?

Na autobusovém nádraží se neplatí
A nemusíte zde jednat rychle a zadržovat při tom dech. Záchodky jsou čisté. 
Ani na vlakovém nádraží se nemusíte obávat silného zážitku. Možná je to tím, že je pod zámkem a kromě vstupného ve výši 8 Kč se vybírá padesátikorunová záloha (kterou po nás stejně nikdo nechtěl). Možná jen škoda, že toto WC není vybaveno přebalovacím pultem. Při cestování velmi praktický pomocník a konkrétně zde je místa dostatek. Přebalovací pult je pouze na autobusovém nádraží.

Skvostem mezi příbramskými záchodky je WC na Svaté Hoře
Čisto, vzdušno, útulno. Jen ten nápis vedle kasičky, že je prostor monitorován kamerovým systémem, by mohl stydlivějšího návštěvníka odradit. V případě nejvyšší nouze takovým nezbývá, než doufat, že kamery jsou umístěny pouze mimo kabinky.
 
 

Veřejných záchodků v Příbrami se

Fotogalerie

Prosím splachuj po sobě () Prosím splachuj po sobě (1) Prosím splachuj po sobě (2) Prosím splachuj po sobě (3) Prosím splachuj po sobě (4) Prosím splachuj po sobě (5) Prosím splachuj po sobě (6) Prosím splachuj po sobě (7) Prosím splachuj po sobě (8) Prosím splachuj po sobě (9) Prosím splachuj po sobě (10) Prosím splachuj po sobě (11) Prosím splachuj po sobě (12) Prosím splachuj po sobě (13) Prosím splachuj po sobě (14)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto japDalší články

Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat výstavbu jihovýchodního obchvatu města i za cenu vlastních investic a ústupků. Na dnešním jednání zastupitelstva to řekl starosta Jan Konvalinka Reagoval tak na kritiku lidí ze Zdaboře, kteří se obávají zvýšeného hluku z obchvatu 17. června 2019   (19:30) Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost. 17. června 2019   (15:43) Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Průběh dnešního jednání by mohl být opravdu krátký a klidný. 17. června 2019   (15:29) Guláš dělá hezká těla Guláš dělá hezká těla V Březnici se v sobotu soupeřilo ve vaření guláše 17. června 2019   (12:54) Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely V neděli 16. června děti rozhýbaly areál Nového rybníka 17. června 2019   (10:34) Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě 17. června 2019   (08:07) Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín nyní žádný centrální zdroj pitné vody nemá. 17. června 2019   (05:45) Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz