15. 4. svátek má Anastázie




Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Pro příbramské řidiče i přespolní se otevírá nové parkoviště u Březohorského hřbitova

18. června 2018   (13:30)
Pro příbramské řidiče i přespolní se otevírá nové parkoviště u Březohorského hřbitova
foto: Pavlína Svobodová, tisková mluvčí MěÚ

První ze tří nově budovaných parkovišť se do zkušebního provozu otevírá v prostoru u Březohorského hřbitova. Řidičům nabídne 86 míst pro osobní automobily, součástí plochy je i nové veřejné osvětlení


Pomoci vyřešit potíže s parkováním v Příbrami by mohla nově vznikající parkoviště v systémech P+R (park and ride), B+R (bike and ride) a K+R (kiss and ride).
„Parkoviště otevřeme v úterý 19. června ve zkušebním provozu, během kterého bude na základě požadavku Krajské hygienické stanice provedeno měření hluku vzhledem k obytné zástavbě. Po vyhodnocení měření by mělo být parkoviště uvedeno do trvalého užívání,“ uvedl starosta města Příbrami Jindřich Vařeka.
Druhé parkoviště v lokalitě Drkolnov, severně od křižovatky ulic Drkolnovská, Jana Drdy a Šachetní by mělo být uvedeno do trvalého užívání po vydání kolaudačního souhlasu – předpoklad je do 29. června 2018. Jedná se o parkoviště s veřejným osvětlením, typu P + R, s kapacitou 34 osobních automobilů.
„V rámci realizace obou parkovišť na Drkolnově navíc došlo k výměně vodovodu a kanalizace pod oběma parkovišti,“ doplňuje příbramský místostarosta Václav Švenda s technickou informací, že pojezdové plochy parkoviště jsou asfaltové a parkovací stání ze zámkové dlažby. „V rámci stavby bylo vysazeno 21 kusů stromů,“ doplnil.

Třetím parkovištěm ve fázi výstavby je lokalita Čechovská ulice (včetně K+R), jehož dokončení se předpokládá do konce prázdnin.
Pomoci vyřešit potíže s parkováním v Příbrami …
foto: Pavlína Svobodová, tisková mluvčí MěÚ

Výstavba parkovacích systémů P+R, B+R a K+R v Příbrami
Město Příbram obdrželo dotaci na projekt „Výstavba parkovacích systémů P+R, B+R a K+R v Příbrami“. Dotace na projekt byla schválena v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.
Celkový rozpočet projektu: 19.898.740,06 Kč
Výše schválené dotace (90 %): 17.908.866,05 Kč
Spoluúčast města (10 %): 1.989.874,01 Kč
Předmětem projektu je vybudování nových záchytných parkovacích systémů typu P+R (park and ride) ve třech lokalitách - první v lokalitě Drkolnov, severně od křižovatky ulic Drkolnovská, Jana Drdy a Šachetní (včetně K+R, kiss and ride). Druhé parkoviště je umístěno též v lokalitě Drkolnov, mezi Březohorským hřbitovem a ulicí Podbrdská. Třetím parkovištěm je lokalita Čechovská ulice (včetně K+R). Zároveň bylo vybudováno i parkoviště B+R (bike and ride) s kapacitou 32 kol s přímým napojením na vlakové nádraží.
V rámci projektu bude realizováno:
- 187 nových parkovacích míst v systému P+R, K+R na území města Příbram
- 32 parkovacích míst pro kola
Výstavba parkovacích systémů P+R, B+R a K+R v …
foto: Pavlína Svobodová, tisková mluvčí MěÚ
foto: Pavlína Svobodová, tisková mluvčí MěÚ

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Pavlína Svobodová
tisková mluvčí MěÚ
autor: mip








Další články

První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data … AKTUÁLNĚ Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu? Spouštíme novou sérii krátkých … VIDEO V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování Stavbaři budou v Příbrami od příštího pondělí opravovat Nádvoří Msgre. Korejse a … AKTUÁLNĚ Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem … AKTUÁLNĚ Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. … NEPŘEHLÉDNĚTE Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz