22. 8. svátek má Bohuslav

Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér

3. června 2019   (19:16)
Dalších 5 fotografií v galeriiPříbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér

Sutinový trenažér v rakouském Tritolwerku simuluje přesný stav budov po pádu


Ve dnech 8. až 10. května 2019 se čtyři kynologové z České hasičské jednoty Hasičského sboru Příbram zúčastnili výcviku záchranných psů na jednom z největších sutinových trenažérů v Evropě v Rakouském Tritolwerku.
 
Kdysi Američany vybombardovaná továrna na válečnou munici dnes po promyšlených úpravách slouží všem složkám integrovaného záchranného systému jako dokonale zkonstruovaný trenažér. Svou velikostí je největším sutinovým trenažérem v Evropě.
Slouží k nácviku vyhledávání osob v sutinách po živelných katastrofách jako jsou povodně, či zřícení budov.

Unikátní je tím, že výcvik probíhá v reálných podmínkách a je možné současně pracovat na 15 stanovištích s různými druhy modelových situací. Nabízí různé stupně náročnosti na pohyb, bezpachové vstupy do úkrytů, možnosti jak pro úplné začátečníky tak pro psy na vrcholu výcviku.

Ve dnech 8. až 10. května 2019 se čtyři …
Psi a psovodi zde mají jedinečnou možnost poznat terény, které v České republice nejsou k dispozici a simulují přesný stav budov po pádu.
 
"Pro naše psovody byl tento nácvik velice užitečný a přispěl k získání tolik potřebné praxe pro případ reálného nasazení v ostré akci", uvedl velitel ČHJ HS Příbram, pan Václav Černý.
 
Česká hasičská jednota je dobrovolným občanským sdružením, působícím na úseku požární ochrany. Spolupracuje mimo jiné s hasičskými záchrannými sbory a obcemi při plnění úkolů požární ochrany, především na úseku požární prevence a zvyšování akceschopnosti jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

Jaký nejobtížnější zásah mají vaši psi a jejich psovodi za sebou?
„Bylo to předloni, mezi Vánoci a Silvestrem, kdy jsme dva dny pátrali po nezvěstné seniorce z Rakovníka s Alzheimerovou nemocí. Podařilo se nám ji najít i přes velkou nepřízeň počasí,“ uvedl Černý.

Kdy naposledy jste museli vyslat psi do akce?
„Náš poslední zásah byl 21. ledna 2019. I v tomto případě jsme byli povoláni k pátrání po seniorce s Alzheimerovou nemocí. Přestože seniorku nakonec našel všímavý kolemjdoucí a ne naši psi, považujeme akci samozřejmě za úspěšnou,“  dodal Černý.

Na svých stránkách mají heslo „Nesoupeříme, ale spolupracujeme.“ Jak je dobře vidět z tohoto případu, skutečně se tímto heslem řídí.
 

Psi a psovodi zde mají jedinečnou možnost …

Fotogalerie

Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér () Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (1) Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (2) Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (3) Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (4)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: mir foto ČHJ HS PříbramDalší články

Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12) V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici Dopravu řídí hasiči kyvadlově 20. srpna 2019   (18:51) Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Uchazeči o funkci by měli mít vysokoškolské vzdělání ekonomického, právního, technického nebo humanitního zaměření, manažerské schopnosti, zkušenost s řízením kolektivu a alespoň dvouletou praxi v územním samosprávném celku nebo příspěvkové organizaci. 20. srpna 2019   (15:59) Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Na místo míří zástupce Povodí Vltavy 20. srpna 2019   (13:58) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz