17. 6. svátek má Adolf

Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér

3. června 2019   (19:16)
Dalších 5 fotografií v galeriiPříbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér

Sutinový trenažér v rakouském Tritolwerku simuluje přesný stav budov po pádu


Ve dnech 8. až 10. května 2019 se čtyři kynologové z České hasičské jednoty Hasičského sboru Příbram zúčastnili výcviku záchranných psů na jednom z největších sutinových trenažérů v Evropě v Rakouském Tritolwerku.
 
Kdysi Američany vybombardovaná továrna na válečnou munici dnes po promyšlených úpravách slouží všem složkám integrovaného záchranného systému jako dokonale zkonstruovaný trenažér. Svou velikostí je největším sutinovým trenažérem v Evropě.
Slouží k nácviku vyhledávání osob v sutinách po živelných katastrofách jako jsou povodně, či zřícení budov.

Unikátní je tím, že výcvik probíhá v reálných podmínkách a je možné současně pracovat na 15 stanovištích s různými druhy modelových situací. Nabízí různé stupně náročnosti na pohyb, bezpachové vstupy do úkrytů, možnosti jak pro úplné začátečníky tak pro psy na vrcholu výcviku.

Ve dnech 8. až 10. května 2019 se čtyři …
Psi a psovodi zde mají jedinečnou možnost poznat terény, které v České republice nejsou k dispozici a simulují přesný stav budov po pádu.
 
"Pro naše psovody byl tento nácvik velice užitečný a přispěl k získání tolik potřebné praxe pro případ reálného nasazení v ostré akci", uvedl velitel ČHJ HS Příbram, pan Václav Černý.
 
Česká hasičská jednota je dobrovolným občanským sdružením, působícím na úseku požární ochrany. Spolupracuje mimo jiné s hasičskými záchrannými sbory a obcemi při plnění úkolů požární ochrany, především na úseku požární prevence a zvyšování akceschopnosti jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

Jaký nejobtížnější zásah mají vaši psi a jejich psovodi za sebou?
„Bylo to předloni, mezi Vánoci a Silvestrem, kdy jsme dva dny pátrali po nezvěstné seniorce z Rakovníka s Alzheimerovou nemocí. Podařilo se nám ji najít i přes velkou nepřízeň počasí,“ uvedl Černý.

Kdy naposledy jste museli vyslat psi do akce?
„Náš poslední zásah byl 21. ledna 2019. I v tomto případě jsme byli povoláni k pátrání po seniorce s Alzheimerovou nemocí. Přestože seniorku nakonec našel všímavý kolemjdoucí a ne naši psi, považujeme akci samozřejmě za úspěšnou,“  dodal Černý.

Na svých stránkách mají heslo „Nesoupeříme, ale spolupracujeme.“ Jak je dobře vidět z tohoto případu, skutečně se tímto heslem řídí.
 

Psi a psovodi zde mají jedinečnou možnost …

Fotogalerie

Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér () Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (1) Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (2) Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (3) Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (4)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: mir foto ČHJ HS PříbramDalší články

Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat výstavbu jihovýchodního obchvatu města i za cenu vlastních investic a ústupků. Na dnešním jednání zastupitelstva to řekl starosta Jan Konvalinka Reagoval tak na kritiku lidí ze Zdaboře, kteří se obávají zvýšeného hluku z obchvatu 17. června 2019   (19:30) Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost. 17. června 2019   (15:43) Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Průběh dnešního jednání by mohl být opravdu krátký a klidný. 17. června 2019   (15:29) Guláš dělá hezká těla Guláš dělá hezká těla V Březnici se v sobotu soupeřilo ve vaření guláše 17. června 2019   (12:54) Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely V neděli 16. června děti rozhýbaly areál Nového rybníka 17. června 2019   (10:34) Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě 17. června 2019   (08:07) Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín nyní žádný centrální zdroj pitné vody nemá. 17. června 2019   (05:45) Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz