26. 1. svátek má Zora
Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér

3. června 2019   (19:16)
Dalších 5 fotografií v galeriiPříbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér

Sutinový trenažér v rakouském Tritolwerku simuluje přesný stav budov po pádu


Ve dnech 8. až 10. května 2019 se čtyři kynologové z České hasičské jednoty Hasičského sboru Příbram zúčastnili výcviku záchranných psů na jednom z největších sutinových trenažérů v Evropě v Rakouském Tritolwerku.
 
Kdysi Američany vybombardovaná továrna na válečnou munici dnes po promyšlených úpravách slouží všem složkám integrovaného záchranného systému jako dokonale zkonstruovaný trenažér. Svou velikostí je největším sutinovým trenažérem v Evropě.
Slouží k nácviku vyhledávání osob v sutinách po živelných katastrofách jako jsou povodně, či zřícení budov.

Unikátní je tím, že výcvik probíhá v reálných podmínkách a je možné současně pracovat na 15 stanovištích s různými druhy modelových situací. Nabízí různé stupně náročnosti na pohyb, bezpachové vstupy do úkrytů, možnosti jak pro úplné začátečníky tak pro psy na vrcholu výcviku.

Ve dnech 8. až 10. května 2019 se čtyři …
Psi a psovodi zde mají jedinečnou možnost poznat terény, které v České republice nejsou k dispozici a simulují přesný stav budov po pádu.
 
"Pro naše psovody byl tento nácvik velice užitečný a přispěl k získání tolik potřebné praxe pro případ reálného nasazení v ostré akci", uvedl velitel ČHJ HS Příbram, pan Václav Černý.
 
Česká hasičská jednota je dobrovolným občanským sdružením, působícím na úseku požární ochrany. Spolupracuje mimo jiné s hasičskými záchrannými sbory a obcemi při plnění úkolů požární ochrany, především na úseku požární prevence a zvyšování akceschopnosti jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

Jaký nejobtížnější zásah mají vaši psi a jejich psovodi za sebou?
„Bylo to předloni, mezi Vánoci a Silvestrem, kdy jsme dva dny pátrali po nezvěstné seniorce z Rakovníka s Alzheimerovou nemocí. Podařilo se nám ji najít i přes velkou nepřízeň počasí,“ uvedl Černý.

Kdy naposledy jste museli vyslat psi do akce?
„Náš poslední zásah byl 21. ledna 2019. I v tomto případě jsme byli povoláni k pátrání po seniorce s Alzheimerovou nemocí. Přestože seniorku nakonec našel všímavý kolemjdoucí a ne naši psi, považujeme akci samozřejmě za úspěšnou,“  dodal Černý.

Na svých stránkách mají heslo „Nesoupeříme, ale spolupracujeme.“ Jak je dobře vidět z tohoto případu, skutečně se tímto heslem řídí.
 

Psi a psovodi zde mají jedinečnou možnost …

Fotogalerie

Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér () Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (1) Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (2) Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (3) Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (4)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: mir foto ČHJ HS PříbramDalší články

Kolemjdoucí vyděsil nález mrtvého muže, policie vyšetřuje příčinu jeho úmrtí Kolemjdoucí vyděsil nález mrtvého muže, policie vyšetřuje příčinu jeho úmrtí Kriminalisté zjišťují okolnosti smrti, místo nálezu je neprodyšně uzavřeno 25. ledna 2020   (17:58) Žáci a studenti z okolí Brd mají poslední možnost  přihlásit se do mezinárodní soutěže o přírodě Žáci a studenti z okolí Brd mají poslední možnost přihlásit se do mezinárodní soutěže o přírodě Děti a studenti z okolí Brd budou mít i letos možnost zapojit se do celoevropské znalostní soutěže o přírodě YPEF 2020 (Young People in European Forests – Mladí lidé v evropských lesích). Místní kolo této soutěže, v níž o úspěchu rozhodují znalosti o lesích, lesnictví a přírodě, pro ně v úterý 18. února 2020 v Obecnici zorganizují lesní pedagogové Vojenských lesů a statků ČR (VLS) 25. ledna 2020   (15:02) Příbramskému divadlu i kinu loni přibylo návštěvníků Příbramskému divadlu i kinu loni přibylo návštěvníků Divadlu Antonína Dvořáka v Příbrami loni přibylo návštěvníků. Jeho představení zhlédlo téměř 66.000 diváků, meziročně asi o 8000 více. Velký nárůst návštěvnosti byl také v kině. 25. ledna 2020   (12:05) Chcete rušit noční klid venkovní zábavou nebo koncertem? Nastal čas podat žádost Chcete rušit noční klid venkovní zábavou nebo koncertem? Nastal čas podat žádost Zastupitelstvo města Příbrami každý rok přijímá Obecně závaznou vyhlášku o nočním klidu. Nyní nastala doba, kdy je možné podávat náměty na udělení výjimky z této vyhlášky. 25. ledna 2020   (09:27) Na Nováku se pracuje i v zimě, buduje se zde litorální pásmo Na Nováku se pracuje i v zimě, buduje se zde litorální pásmo Město již delší dobu hledá způsob, jak zlepšit kvalitu vody v Novém rybníku. 25. ledna 2020   (07:01) Orlík prokoukne. Na únor jsou v plánu dvě velké úklidové akce Orlík prokoukne. Na únor jsou v plánu dvě velké úklidové akce „V plánu jsou dvě úklidové akce, a to ve středu 5. února a v sobotu 15. února," uvedl Hugo Roldán, tiskový mluvčí Povodí Vltavy 24. ledna 2020   (18:35) Chřipka útočí, Příbram je na prahu vyhlášení epidemie Chřipka útočí, Příbram je na prahu vyhlášení epidemie V rámci Středočeského kraje je nejvyšší nemocnost na Příbramsku 24. ledna 2020   (15:31) Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Policisté zveřejnili podrobnou statistiku trestných činů spáchaných na Příbramsku. 24. ledna 2020   (13:53) Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Termíny, kdy se v datu objevují stejná čísla, stále lákají snoubence. Letos tomu nebude jinak. 24. ledna 2020   (11:25) Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Park se rozkládá na necelém hektaru plochy a tvoří ho čtyři desítky nově vysazených stromů, trávníky, trvalkové záhony, zpevněné mlatové cesty a dětské hřiště. 24. ledna 2020   (08:51)


Související články

Žáci a studenti z okolí Brd mají poslední možnost přihlásit se do mezinárodní soutěže o přírodě Děti a studenti z okolí Brd budou mít i letos možnost zapojit se do celoevropské znalostní soutěže o přírodě YPEF 2020 (Young People in European Forests – Mladí lidé v evropských lesích). Místní kolo této soutěže, v níž o úspěchu rozhodují znalosti o lesích, lesnictví a přírodě, pro ně v úterý 18. února 2020 v Obecnici zorganizují lesní pedagogové Vojenských lesů a statků ČR (VLS) 25. ledna 2020   (15:02) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Nenech to být. Aplikaci proti šikaně využívají i děti na Příbramsku Do projektu je v tuto chvíli přihlášeno 22 příbramských škol, ze kterých bylo doposud dětmi nahlášeno 54 případů šikany 15. ledna 2020   (16:10) Do základních škol míří profesionální trenéři, budou učit děti sportovat Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku k pohybu. Po několika měsících přípravných prací nastává doba, kdy projekt bude spuštěn na všech příbramských školách. 15. ledna 2020   (06:08) Naučné stezky, farmářské trhy, příměstské tábory. Místní akční skupiny zlepšují život na venkově Místní akční skupina Podbrdsko na jaře vyhlásí dotaci ve výši zhruba 7 milionů korun na podporu a rozvoj obcí a spolků v regionu 3. ledna 2020   (06:00)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz