10. 8. svátek má Vavřinec
Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér

3. června 2019   (19:16)
Dalších 5 fotografií v galeriiPříbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér

Sutinový trenažér v rakouském Tritolwerku simuluje přesný stav budov po pádu


Ve dnech 8. až 10. května 2019 se čtyři kynologové z České hasičské jednoty Hasičského sboru Příbram zúčastnili výcviku záchranných psů na jednom z největších sutinových trenažérů v Evropě v Rakouském Tritolwerku.
 
Kdysi Američany vybombardovaná továrna na válečnou munici dnes po promyšlených úpravách slouží všem složkám integrovaného záchranného systému jako dokonale zkonstruovaný trenažér. Svou velikostí je největším sutinovým trenažérem v Evropě.
Slouží k nácviku vyhledávání osob v sutinách po živelných katastrofách jako jsou povodně, či zřícení budov.

Unikátní je tím, že výcvik probíhá v reálných podmínkách a je možné současně pracovat na 15 stanovištích s různými druhy modelových situací. Nabízí různé stupně náročnosti na pohyb, bezpachové vstupy do úkrytů, možnosti jak pro úplné začátečníky tak pro psy na vrcholu výcviku.
Ve dnech 8. až 10. května 2019 se čtyři …

Psi a psovodi zde mají jedinečnou možnost poznat terény, které v České republice nejsou k dispozici a simulují přesný stav budov po pádu.
 
"Pro naše psovody byl tento nácvik velice užitečný a přispěl k získání tolik potřebné praxe pro případ reálného nasazení v ostré akci", uvedl velitel ČHJ HS Příbram, pan Václav Černý.
 
Česká hasičská jednota je dobrovolným občanským sdružením, působícím na úseku požární ochrany. Spolupracuje mimo jiné s hasičskými záchrannými sbory a obcemi při plnění úkolů požární ochrany, především na úseku požární prevence a zvyšování akceschopnosti jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

Jaký nejobtížnější zásah mají vaši psi a jejich psovodi za sebou?
„Bylo to předloni, mezi Vánoci a Silvestrem, kdy jsme dva dny pátrali po nezvěstné seniorce z Rakovníka s Alzheimerovou nemocí. Podařilo se nám ji najít i přes velkou nepřízeň počasí,“ uvedl Černý.

Kdy naposledy jste museli vyslat psi do akce?
„Náš poslední zásah byl 21. ledna 2019. I v tomto případě jsme byli povoláni k pátrání po seniorce s Alzheimerovou nemocí. Přestože seniorku nakonec našel všímavý kolemjdoucí a ne naši psi, považujeme akci samozřejmě za úspěšnou,“  dodal Černý.

Na svých stránkách mají heslo „Nesoupeříme, ale spolupracujeme.“ Jak je dobře vidět z tohoto případu, skutečně se tímto heslem řídí.
 
Psi a psovodi zde mají jedinečnou možnost …

Fotogalerie

Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér () Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (1) Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (2) Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (3) Příbramští záchranní psi vyzkoušeli sutinový trenažér (4)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: mir foto ČHJ HS Příbram

Další články

Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Legendární příbramský hudební klub byl zavřený čtyři roky. Rekonstruovanou scénu pokřtí v září příbramské kapely Origami, Roofers a GymBand Příbram. Těšit se můžeme také na koncerty E!E, The Atavists, přednášku o cestě Kanadou nebo comedy show. Vrací se i tradiční oldies a Dj Ludjek. 10. srpna 2020   (06:02) Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Autor článku píše o zemřelých jako o "cikánech", "škodné" a "parazitech". 9. srpna 2020   (21:02) Nepřehlédněte Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky I přes stále opakovaná varování uhyne každé léto několik zvířat, nejčastěji psů, která nechají nezodpovědní majitelé uzavřené v odstavených automobilech. Majitelé často argumentují tím, že pes byl ve vozidle jen chvíli. 9. srpna 2020   (13:39) Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Hygienici se v tomto týdnu zaměřili na kvalitu koupacích vod v místech, ve kterých v minulém týdnu došlo ke zhoršení. 9. srpna 2020   (07:21) Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil K události došlo před šestnáctou hodinou asi padesát metrů od břehu. 8. srpna 2020   (17:29) Čtyři hasičské jednotky vyjížděly k nahlášenému požáru kotelny domova seniorů v Příbrami Čtyři hasičské jednotky vyjížděly k nahlášenému požáru kotelny domova seniorů v Příbrami Policisté Brodskou ulici v místě uzavřeli, byli připraveni uvolnit prostory pro případné využití výškové techniky. 8. srpna 2020   (16:57) Teploty v sobotu vystoupají přes 31 stupňů, tropy budou i v neděli Teploty v sobotu vystoupají přes 31 stupňů, tropy budou i v neděli Meteorologové doporučují omezit odpoledne zátěž a nenechávat děti a zvířata na přímém slunci, zvlášť v zaparkovaných autech. 8. srpna 2020   (13:34)
Horko příští týden zvolna ustoupí, ale teplo přetrvá do začátku školy Horko příští týden zvolna ustoupí, ale teplo přetrvá do začátku školy Příští týden budou maximální denní teploty zpočátku kolem tropických 30 stupňů Celsia a jen zvolna budou klesat. 8. srpna 2020   (10:27)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz