26. 10. svátek má Erik
Příbramští učitelé předávali vysvědčení na internetu, ve školách i před školami

29. ledna 2021   (06:45)
Příbramští učitelé předávali vysvědčení na internetu, ve školách i před školami
foto: pribram.cz

Kromě klasického známkování došlo i na hodnocení distanční výuky.


Příbramští žáci si včera převzali vysvědčení. Oproti předchozím rokům neexistovala jednotná forma předání vysvědčení. Ti nejmladší, kteří v uplynulých týdnech chodili do školy, jej dostali ve fyzické podobě jako v jiných letech. Starším se potom objevilo v internetové aplikaci Bakaláři, která funguje coby elektronická třídnice a usnadňuje komunikaci mezi školou a rodiči. Prvními příjemci pololetních vysvědčení se tentokrát stali i někteří rodiče, jimž vysvědčení jejich dětí přišlo e-mailem.
 

Neznamená to však, že žáci nedostanou své papírové vysvědčení, získají jej však až při návratu do škol. „Ostatní žáci převezmou výpisy po návratu do školy k prezenční výuce,“ informovala například ZŠ Jiráskovy sady. Nejpozději to musí být třetí vyučovací den, kdy je možná osobní přítomnost žáků ve školách.
 
Jiný postup zvolili v ZŠ Bratří Čapků. Žákům od třetích tříd výše vysvědčení předali třídní učitelé přímo před budovou školy, a to podle připraveného časového harmonogramu tak, aby byla dodržena všechna hygienická a bezpečnostní pravidla.
 
Někteří učitelé připojili také slovní hodnocení, díky kterému rodiče vědí, nejen jak jejich ratolesti prospívají v jednotlivých předmětech, ale také jak se chovají při distanční výuce, zda dokážou optimálně pracovat se školními aplikacemi nebo jak jsou svědomití při plnění úkolů.
 

Závěr prvního pololetí školního roku byl také příležitostí pro zamyšlení nad současným stavem vyučování. Ředitelka ZŠ Školní Klára Karlíková například rodičům napsala: „Distanční výuka nebyla pro nikoho ze zúčastněných snadná. Některým žákům se snižuje motivace k učení a plnění školních povinností, učitelům, a především rodičům docházejí síly. Prostě – trvá to dlouho.“
 
V dopise rodičům vyzdvihla také práci učitelů, která může být pro nezúčastněné méně hmatatelná: „Nezaujatý pozorovatel může mít pocit, že učitel si odučí pár online hodin a má volno. Věřte, že opak je pravdou. Větší část učitelské práce (přípravy, kontrola žákovských prací, poskytování zpětné vazby žákům i rodičům, doučování a konzultace) je pro veřejnost neviditelná.“
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz