vývoj COVID-19
24. 2. 2021
Bohutín 12
Borotice 4
Březnice 64
Buková u Pb 1
Bukovany 7
Čenkov 5
Cetyně 1
Chotilsko 6
Chrást 1
Chraštice 2
Čím 1
Dlouhá Lhota 7
Dobříš 111
Dolní Hbity 5
Drahenice 2
Drahlín 5
Drásov 2
Drevníky 2
Drhovy 6
Dublovice 6
Dubno 8
Háje 12
Hluboš 7
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 6
Hudčice 8
Hvožďany 9
Jablonná 8
Jesenice 6
Jince 25
Kamýk n. V. 17
Klučenice 5
Kňovice 4
Kosova H. 13
Krásná H. 7
Křepenice 2
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 6
Lešetice 1
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 13
Milešov 5
Milín 27
Modřovice 1
Mokrovraty 20
Nalžovice 12
Narysov 5
Nechvalice 7
Nečín 8
Nedrahovice 4
Nová Ves p. P. 16
Nové Dvory 4
Nový Knín 36
Obecnice 28
Obořiště 2
Ohrazenice 1
Osečany 5
Ostrov 3
Ouběnice 3
Pečice 9
Petrovice 10
Pičín 5
Počepice 6
Podlesí 12
Příbram 446
Prosen. L. 17
Řadíč 3
Rosovice 5
Rožmitál p. T. 23
Rybníky 3
Sádek 4
Sedlčany 66
Sedlec-Prč. 34
Sedlice 2
Solenice 7
Stará Huť 19
Štětkovice 3
Suchodol 1
Svaté Pole 15
Svatý Jan 3
Svojšice 4
Tochovice 3
Třebsko 5
Trhové Dušníky 1
Tušovice 2
Velká Lečice 2
Věšín 8
Višňová 10
Volenice 8
Voznice 7
Vrančice 3
Vranovice 1
Vševily 1
Vys. Chlumec 11
Vysoká u Příbramě 1
Zalužany 1
Zbenice 4
Zduchovice 7

Příbramští učitelé předávali vysvědčení na internetu, ve školách i před školami

29. ledna 2021   (06:45)
Příbramští učitelé předávali vysvědčení na internetu, ve školách i před školami

Kromě klasického známkování došlo i na hodnocení distanční výuky.


Příbramští žáci si včera převzali vysvědčení. Oproti předchozím rokům neexistovala jednotná forma předání vysvědčení. Ti nejmladší, kteří v uplynulých týdnech chodili do školy, jej dostali ve fyzické podobě jako v jiných letech. Starším se potom objevilo v internetové aplikaci Bakaláři, která funguje coby elektronická třídnice a usnadňuje komunikaci mezi školou a rodiči. Prvními příjemci pololetních vysvědčení se tentokrát stali i někteří rodiče, jimž vysvědčení jejich dětí přišlo e-mailem.
 

Neznamená to však, že žáci nedostanou své papírové vysvědčení, získají jej však až při návratu do škol. „Ostatní žáci převezmou výpisy po návratu do školy k prezenční výuce,“ informovala například ZŠ Jiráskovy sady. Nejpozději to musí být třetí vyučovací den, kdy je možná osobní přítomnost žáků ve školách.
 
Jiný postup zvolili v ZŠ Bratří Čapků. Žákům od třetích tříd výše vysvědčení předali třídní učitelé přímo před budovou školy, a to podle připraveného časového harmonogramu tak, aby byla dodržena všechna hygienická a bezpečnostní pravidla.
 
Někteří učitelé připojili také slovní hodnocení, díky kterému rodiče vědí, nejen jak jejich ratolesti prospívají v jednotlivých předmětech, ale také jak se chovají při distanční výuce, zda dokážou optimálně pracovat se školními aplikacemi nebo jak jsou svědomití při plnění úkolů.
 

Závěr prvního pololetí školního roku byl také příležitostí pro zamyšlení nad současným stavem vyučování. Ředitelka ZŠ Školní Klára Karlíková například rodičům napsala: „Distanční výuka nebyla pro nikoho ze zúčastněných snadná. Některým žákům se snižuje motivace k učení a plnění školních povinností, učitelům, a především rodičům docházejí síly. Prostě – trvá to dlouho.“
 
V dopise rodičům vyzdvihla také práci učitelů, která může být pro nezúčastněné méně hmatatelná: „Nezaujatý pozorovatel může mít pocit, že učitel si odučí pár online hodin a má volno. Věřte, že opak je pravdou. Větší část učitelské práce (přípravy, kontrola žákovských prací, poskytování zpětné vazby žákům i rodičům, doučování a konzultace) je pro veřejnost neviditelná.“
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: ZŠ Bratří Čapků

autor: Magdalena Rezková

Další články

Příbramští hasiči hledají posily do svých řad Příbramští hasiči hledají posily do svých řad Územní odbor Příbram hledá zájemce do služebního poměru na pozici Hasič, Hasič – … Středočeští hasiči se podílejí na distribuci respirátorů Středočeští hasiči se podílejí na distribuci respirátorů Následně budou respirátory distribuovány přímo do jednotlivých škol Středočeského … Nastane tvrdý lockdown? Vláda chystá další zpřísnění Nastane tvrdý lockdown? Vláda chystá další zpřísnění Studenti se do škol začátkem března pravděpodobně nevrátí. Cesta do školy: Polovina dětí z Příbramska ji zvládne pěšky a do deseti minut Cesta do školy: Polovina dětí z Příbramska ji zvládne pěšky a do deseti minut Šetření mezi žáky ve věku od devíti do patnácti let v projektu Minisčítání 2020 … Hasiči vyjížděli k požáru soudu, jednalo se o kouř z komína Hasiči vyjížděli k požáru soudu, jednalo se o kouř z komína Hasiči se s podobnými oznámeními občas setkávají. V sedlčanské škole se podle ředitele osvědčily PCR testy V sedlčanské škole se podle ředitele osvědčily PCR testy Sedlčanská škola chce pilotní projekt přesto dokončit a o získané poznatky se podělit … Podle vědců hrozí kolaps zdravotnictví a návrat dětí do škol za rok Podle vědců hrozí kolaps zdravotnictví a návrat dětí do škol za rok K zavřeným školám by se podle nich měly omezit podniky, průmysl a úplně zavřít … Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu Knihovna Jana Drdy Příbram vyhlásila nové kolo celoroční čtenářské soutěže pro děti a … Respirátory jsou to nejmenší zlo. Pokud jsou lidé hovada, tak se můžeme těšit Respirátory jsou to nejmenší zlo. Pokud jsou lidé hovada, tak se můžeme těšit Zeptali jsme se několika obyvatel Příbrami, jak nové nařízení vítají, zda již …
Opilec si v Březnici „ustlal“ na silnici. Policisty ignoroval, na záchytce začal vyhrožovat Opilec si v Březnici „ustlal“ na silnici. Policisty ignoroval, na záchytce začal vyhrožovat Muž se dopustil čtyř přestupků, nyní mu hrozí pokuta dvacet tisíc.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz