15. 1. svátek má Alice




Příbramští strážníci zabezpečili proti odcizení 290 kol a vozíků

29. ledna 2020   (12:33)
Příbramští strážníci zabezpečili proti odcizení 290 kol a vozíků

Kola a koloběžky jsou často cílem zlodějů. V dnešní době, kdy se pořizovací cena těchto „dopravních“ prostředků pohybuje v řádech tisíců, mnohdy desetitisíců korun je potřeba dbát zvýšené ochrany. Město Příbram k tomuto přispívá nabídkou forenzního identifikačního značení pomocí syntetické DNA.



Příbramští strážníci dosud označili takzvanou syntetickou DNA 290 kol, koloběžek, elektrokol a invalidních vozíků. Zabezpečili tak proti odcizení majetek za 8,4 milionu korun, informovala novináře mluvčí radnice Eva Švehlová.

Město nabízí forenzní identifikační značení od roku 2018, projekt financuje ministerstvo vnitra. Metoda je založena na technologii mikroteček s obsahem jedinečného kódu DNA.

"Každý označený předmět je zároveň zaregistrován v národním registru forenzního značení REFIZ a označen samolepkou, která potenciálním zlodějům signalizuje, že předmět je snadno identifikovatelný," uvedla manažerka prevence kriminality Lucie Máchová.

Strážníci lidem předměty označují bezplatně. Umístění mikrotečky trvá přibližně půl hodiny a je třeba se objednat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“ Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“ Radní kraje odsouhlasili poskytnutí financí na zajištění školního stravování pro děti … Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se v červnu stane centrem evropského hornictví. Od 12. do 14. června bude … Kultura Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních … Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Oblíbený kulturní cyklus Večery s Golemem zve diváky na další výjimečný večer, který … Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí … ANKETA Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři … Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v … Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. … Sport Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté …
V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže Policie prošetřuje nešťastný případ, který se stal v Příbrami. Na toaletách byl … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz