30. 11. svátek má Ondřej
Příbramští kriminalisté dopadli problémového narkomana, při zadržení mlátil hlavou o kapotu policejního vozu

Nepřehlédněte
18. listopadu 2021   (13:45)
foto, video: Policie ČR

V rámci akce "Maty" zadrželi kriminalisté muže, který kradl zboží v obchodech, to pak prodával a ze získaných peněz si pořizoval drogy. Trestní stíhání proti němu vedou policisté vazebně.


Příbramští kriminalisté zadrželi koncem října 36letého muže a obvinili jej z trestných činů krádeže, loupeže a výtržnictví. Dnes již obviněný muž z Příbramska byl v hledáčku kriminalistů delší dobu, a to z důvodu možného podezření z páchání převážně majetkové trestné činnosti, konkrétně krádeží v obchodech. Těmi totiž řešil získávání finančních prostředků na koupi návykových látek, na nichž byl sám závislý.

Recidivista kradl v různých obchodech zboží, které pak „pod rukou“ za výhodné ceny rozprodával. Za utržené peníze si pro svoji potřebu pořizoval drogy. Při krádežích se navíc nezdráhal vyhrožovat násilím jak pracovníkům bezpečnostních agentur, tak i prodavačkám v případě, když krádeže zaznamenali a snažili se jej zadržet. 
Policisté muži prokázali bezmála desítku takových případů – jednalo se o krádeže zboží v prodejnách s drogistickým zbožím, v potravinách, ale i v obchodech s oblečením, které „doprovázel“ výhrůžkami personálu.
Po čtyřech dnech od jeho zadržení a obvinění skončil tento muž v policejních poutech opětovně, a to krátce po krádeži většího množství oblečení. K jeho dopadení přispěla prodavačka z obchodu, která se za mužem sama vydala, ještě předtím ale kontaktovala policisty na lince 158 a policejní hlídku naváděla po jeho „útěkové trase“. Poté, co byl zadržen – zřejmě z neúspěchu, že opětovně skončil v rukách policistů, ale i viditelně pod vlivem návykových látek, poškodil zadržený několika údery hlavou přední kapotu policejního vozu. 

Na svůj vrub si tak připsal další případ krádeže, ze kterého ho policisté obvinili a současně i podali podnět k jeho vazebnímu vyšetřování z důvodu, aby v trestné činnosti nepokračoval. Tento návrh Okresní soud v Příbrami akceptoval a muž si tak na verdikt soudu, kdy mu hrozí až desetiletý trest, počká ve vazbě.
Jeho pobyt na svobodě tak netrval příliš dlouho. S bohatou trestní minulostí, mimo jiné i majetkového charakteru, totiž v červnu tohoto roku opustil brány věznice, kde si odpykával trest za obdobné skutky, pro které jej i nyní policisté obvinili. Na svobodě tak „vydržel“ pouhé čtyři měsíce.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/Policie ČR
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz