22. 7. svátek má Magdaléna

Příbramský Sokolík slaví 10. výročí

9. října 2014   (09:25)
Příbramský Sokolík slaví 10. výročí

Oslava výročí se bude konat 18. října od 15 hodin.


Čas běží jako voda a už je tomu 10 let, co se několik aktivních, nadšených a šikovných maminek na mateřské dovolené a zároveň cvičitelek TJ Sokol Příbram rozhodlo založit dětský klub, kde by si maminky popovídaly, děti pohrály, zacvičily a naučily se plno dalších dovedností. Slovo dalo slovo a za podpory Sokola Příbram se na podzim roku 2004 otevřel Dětský klub Sokolík.

Začínalo se skromně. Cvičilo se na doma ušitých žíněnkách, využívaly se darované hračky, divadélko bylo provizorní a pro zpestření se použil běžný nafukovací bazének s balónky. Elán a spousta nápadů však nalákalo do herny již během podzimu i 10 a více dětí denně. Tenkrát ještě nebylo cvičení rozděleno podle věkových kategorií, ale postupem času rostla s praxí profesionalita cvičitelek, a aby se s dětmi lépe pracovalo, rozdělily se různé věkové kategorie do jednotlivých dnů. Také se postupně vylepšovaly prostory Sokolíka a to hlavně díky velkému bratru Sokolu Příbram, Městu Příbram prostřednictvím grantů a sponzorům – především firmě Geodis Příbram, která se mimo jiné podílela na zakoupení bezpečných blokmodulů z Francie, jenž významně pomáhají v psychomotorickém vývoji dětí, a pořízení dřevěného paravanu maňáskového divadla, které je využíváno denně.

Každý den nabízíme nejmenším, předškolkovým dětem nejen velmi dobře vybavenou hernu, ale také pestrý program plný her směřující k rozšiřování pohybových, řečových a tvůrčích dovedností. Během roku pořádáme Dětský den v lesoparku, Mikulášskou besídku, karneval apod.

U příležitosti 10. narozenin Dětského klubu Sokolík pořádáme oslavu, která se bude konat v sobotu 18.10.2014 ve velkém sále Sokolovny Příbram od 15 hodin. Srdečně zveme všechny, kteří prošli branami Sokolíka, od miminek až po ty desetileté.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: Jana Janíková







Další články

Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Ideální příležitost vzít si dovolenou a celý týden odpočívat u vody 22. července 2019   (08:49) I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své Za deště jsou obyvatelé Hornického náměstí v pohotovosti. Již několikrát se stalo, že se jim při přívalových deštích voda dostala do nemovitostí 22. července 2019   (06:18) Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Doprava je v místě omezena 21. července 2019   (18:55) Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Cílem pobytu je zvýšení úrovně pohybových aktivit seniorů. 21. července 2019   (17:12) Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Jak reagovat při setkání se zvěří na komunikaci? 21. července 2019   (14:32) Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Šijí spolu děti, jejich rodiče a babičky. Chceme, aby se lidé na chvíli zastavili a zamysleli se nad tím, co je v životě důležité. Že to není o honbě za penězi, ale o tom být spolu,“ říká Jakub Jánský, předseda správní rady nadačního fondu Děti bez mobilu 21. července 2019   (11:32) Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání SFC Opava - 1.FK Příbram 1:0 (0:0) V sobotu 20. července zavítala ve 2. kole FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech do Opavy. 21. července 2019   (09:19) Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Stavební práce by měly být hotovy během podzimu. 21. července 2019   (06:57) Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Posádka Letecké záchranné služby zasahovala u obce Planiny 20. července 2019   (18:57) Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Dítě se ztratilo z dohledu 20. července 2019   (18:15)



Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz