20. 7. svátek má Ilja

Příbramské divadlo plánuje rekonstrukci malé scény

20. září 2014   (08:05)
Příbramské divadlo plánuje rekonstrukci malé scény

V tuto chvíli se připomínkuje projektová dokumentace. Samotná realizace bude závislá na financích.


Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami plánuje rekonstrukci malé scény. Zatím však pouze na papíře. Kdy se v divadle objeví dělníci, bude záležet na penězích. Cílem je mimo jiné zlepšit podmínky pro herce a diváky, a to i za cenu snížení kapacity sálu, řekl ČTK ředitel Petr Bednář. Projekt v současnosti vzniká a zástupci divadla k němu byli přiznáni, což je podle ředitele velmi důležité. Mohou tak k němu vznášet připomínky.

Rekonstrukce malé scény už je podle Bednáře zapotřebí. "Divák je náročnější, je vybíravější v širokém spektru. A ta malá scéna, která nebyla tak úplně potřeba,už začíná být dost potřeba. Herci tam hrají úplně jinak, protože se hraje na těsný kontakt. A druhá věc je, že i divák chce zažívat intimnější věci," poznamenal Bednář.

Vznikne důstojná scéna

Podle zástupců divadla by nemělo jít o totální přestavbu, ale ani o co nejúspornější variantu. "Nepůjde o nějaký multifunkční prostor, kde se budou přemisťovat sedadla. To ne. Jde o to, že by to měla být velmi slušná divadelní kukátková scéna. Aby tam bylo profesionální technické zázemí," uvedl ředitel.

V současnosti je na malé scéně 146 míst, vyšší lidé mají ale potíže se sezením, protože sál je koncipován spíš jako dětské divadlo. Po rekonstrukci by sedadel mělo být méně. Nejvýše 120, ale ně méně než 100. Velká scéna má podle Bednáře 488 míst.

Rekonstrukci malé scény plánuje například i Tylovo divadlo v Kutné Hoře. Z bývalé loutkové scény by měl být multifunkční sál. Náklady na přestavbu se původně odhadovaly na čtyři až pět milionů korun, nakonec to ale bude víc. Město v současnosti čeká, až se objeví vhodný dotační titul.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: pribram.cz

autor: khj drDalší články

Od září v nových učebnách Od září v nových učebnách Základní škola u ulici 28. října procházela v minulém školním roce rekonstrukcí, při níž díky půdní vestavbě vzniklo několik nových specializovaných učeben. 20. července 2019   (09:38) Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Obyvatelé Příbrami mají štěstí, že v našem městě funguje již dlouhých šedesát let oblastní divadlo, které se poslední roky v žebříčcích úspěšnosti řadí na přední pozice. Kromě kamenného divadla má Příbram také divadlo lesní. 20. července 2019   (07:33) Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11) Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Dopravní nehoda omezuje provoz v Rožmitále pod Třemšínem 19. července 2019   (09:26) Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Došlo k vážnému poranění nezletilé osoby 19. července 2019   (08:50) AKTUALIZOVÁNO Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice nefunguje tak, jak bychom si představovali, většinou je prázdná,“ říká Bc. Petra Zemanová, vedoucí týmu služeb sociální péče a sociální pracovnice společnosti Alka 19. července 2019   (06:23) Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Při hasení požáru došlo k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a hasiči nakonec museli hledat přírodní zdroje hasební vody 18. července 2019   (20:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz