21. 5. svátek má Monika

Příbramské divadlo plánuje rekonstrukci malé scény

20. září 2014   (08:05)
Příbramské divadlo plánuje rekonstrukci malé scény

V tuto chvíli se připomínkuje projektová dokumentace. Samotná realizace bude závislá na financích.


Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami plánuje rekonstrukci malé scény. Zatím však pouze na papíře. Kdy se v divadle objeví dělníci, bude záležet na penězích. Cílem je mimo jiné zlepšit podmínky pro herce a diváky, a to i za cenu snížení kapacity sálu, řekl ČTK ředitel Petr Bednář. Projekt v současnosti vzniká a zástupci divadla k němu byli přiznáni, což je podle ředitele velmi důležité. Mohou tak k němu vznášet připomínky.

Rekonstrukce malé scény už je podle Bednáře zapotřebí. "Divák je náročnější, je vybíravější v širokém spektru. A ta malá scéna, která nebyla tak úplně potřeba,už začíná být dost potřeba. Herci tam hrají úplně jinak, protože se hraje na těsný kontakt. A druhá věc je, že i divák chce zažívat intimnější věci," poznamenal Bednář.

Vznikne důstojná scéna

Podle zástupců divadla by nemělo jít o totální přestavbu, ale ani o co nejúspornější variantu. "Nepůjde o nějaký multifunkční prostor, kde se budou přemisťovat sedadla. To ne. Jde o to, že by to měla být velmi slušná divadelní kukátková scéna. Aby tam bylo profesionální technické zázemí," uvedl ředitel.

V současnosti je na malé scéně 146 míst, vyšší lidé mají ale potíže se sezením, protože sál je koncipován spíš jako dětské divadlo. Po rekonstrukci by sedadel mělo být méně. Nejvýše 120, ale ně méně než 100. Velká scéna má podle Bednáře 488 míst.

Rekonstrukci malé scény plánuje například i Tylovo divadlo v Kutné Hoře. Z bývalé loutkové scény by měl být multifunkční sál. Náklady na přestavbu se původně odhadovaly na čtyři až pět milionů korun, nakonec to ale bude víc. Město v současnosti čeká, až se objeví vhodný dotační titul.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: pribram.cz

autor: khj drDalší články

Víkend byl ve znamení hudby a pouťových atrakcí Víkend byl ve znamení hudby a pouťových atrakcí Nedělní náměstí zaplnily orchestry dechové hudby a pestrobarevné stejnokroje mažoretek. 21. května 2019   (21:14) FOTOGALERIE Potyčka mezi dvěma cizinci skončila napadením Potyčka mezi dvěma cizinci skončila napadením Na Drkolnově zasahovali v odpoledních hodinách policisté 21. května 2019   (19:52) Fanynky šílí – do Příbrami míří kapela Slza! Fanynky šílí – do Příbrami míří kapela Slza! Na příbramském koncertu zazní i jejich nový hit Paravany, který se stal nejhranější českou písničkou v rádiích. Již tento pátek! 21. května 2019   (16:00) Namol opilý cizinec napadl družku a pak policistu Namol opilý cizinec napadl družku a pak policistu Agresor kopl policistu do hlavy a do ruky, kterou si ji kryl, přičemž mu zlomil záprstní kosti na dlani. 21. května 2019   (13:45) Policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod K oběma nehodám došlo v neděli 19. května 21. května 2019   (11:32) Letošní jubilejní 40. ročník Rally Příbram byl zrušen Letošní jubilejní 40. ročník Rally Příbram byl zrušen Nepodařilo se naplnit finanční rozpočet pro zdárné uspořádání této akce 21. května 2019   (09:36) Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují! Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují! Pomoc je určena lidem, jejichž životní situace je natolik tíživá, že si nemohou zajistit základní potraviny vlastními silami 21. května 2019   (08:25) Příbramští zastupitelé schválili záměr rekonstrukce aquaparku Příbramští zastupitelé schválili záměr rekonstrukce aquaparku Město si chce vzít na akci úvěr, část nákladů by se mohla zaplatit z očekávané zvýšené návštěvnosti. 21. května 2019   (05:58) Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Na místo přijel i pracovník plynáren 20. května 2019   (20:35) Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu. 20. května 2019   (17:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz