23. 4. svátek má Vojtěch

Příbramské divadlo plánuje rekonstrukci malé scény

20. září 2014   (08:05)
Příbramské divadlo plánuje rekonstrukci malé scény

V tuto chvíli se připomínkuje projektová dokumentace. Samotná realizace bude závislá na financích.


Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami plánuje rekonstrukci malé scény. Zatím však pouze na papíře. Kdy se v divadle objeví dělníci, bude záležet na penězích. Cílem je mimo jiné zlepšit podmínky pro herce a diváky, a to i za cenu snížení kapacity sálu, řekl ČTK ředitel Petr Bednář. Projekt v současnosti vzniká a zástupci divadla k němu byli přiznáni, což je podle ředitele velmi důležité. Mohou tak k němu vznášet připomínky.

Rekonstrukce malé scény už je podle Bednáře zapotřebí. "Divák je náročnější, je vybíravější v širokém spektru. A ta malá scéna, která nebyla tak úplně potřeba,už začíná být dost potřeba. Herci tam hrají úplně jinak, protože se hraje na těsný kontakt. A druhá věc je, že i divák chce zažívat intimnější věci," poznamenal Bednář.

Vznikne důstojná scéna

Podle zástupců divadla by nemělo jít o totální přestavbu, ale ani o co nejúspornější variantu. "Nepůjde o nějaký multifunkční prostor, kde se budou přemisťovat sedadla. To ne. Jde o to, že by to měla být velmi slušná divadelní kukátková scéna. Aby tam bylo profesionální technické zázemí," uvedl ředitel.

V současnosti je na malé scéně 146 míst, vyšší lidé mají ale potíže se sezením, protože sál je koncipován spíš jako dětské divadlo. Po rekonstrukci by sedadel mělo být méně. Nejvýše 120, ale ně méně než 100. Velká scéna má podle Bednáře 488 míst.

Rekonstrukci malé scény plánuje například i Tylovo divadlo v Kutné Hoře. Z bývalé loutkové scény by měl být multifunkční sál. Náklady na přestavbu se původně odhadovaly na čtyři až pět milionů korun, nakonec to ale bude víc. Město v současnosti čeká, až se objeví vhodný dotační titul.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: pribram.cz

autor: khj drDalší články

Na některých parkovištích je možné zaparkovat pouze na hodinu Na některých parkovištích je možné zaparkovat pouze na hodinu Parkoviště u obchodních domů pomalu začínají přistupovat na tuto novinku. 23. dubna 2019   (06:20) "Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko "Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko Zastavili jsme se na slovíčko u místostarosty Martina Buršíka. 22. dubna 2019   (20:33) Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Pro následující dny platí výstraha ohledně silného větru a sucha. 22. dubna 2019   (17:00) Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Mezinárodní den bude oslaven i na Dobříši. 22. dubna 2019   (14:56) Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Více jak tři stovky účastníků měl letos 64. ročník silničního běhu mezi Rožmitálem pod Třemšínem a Březnicí. 22. dubna 2019   (11:33) Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Parkování patří k největším tématům ve městě. 22. dubna 2019   (08:42) Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon 1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:1) V neděli 21. dubna přivítala ve 29. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce tým z Plzně. 22. dubna 2019   (06:48) Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Dětská varianta bude k dispozici od května tohoto roku. 21. dubna 2019   (18:19) Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnešní den je tím nejdůležitějším v křesťanském kalendáři. 21. dubna 2019   (14:14) Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Náměstí 17. listopadu bylo uzavřeno 21. dubna 2019   (10:39) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz