26. 4. svátek má Oto

Příbramské divadlo letos nabídne 5 nových her

24. ledna 2019   (08:11)
Příbramské divadlo letos nabídne 5 nových her

V některých rolích uvidíme i známé tváře.


Milovníci kultury se už jistě těší na nabídku představení, které si na letošní sezónu připravila dramaturgie Divadla A. Dvořáka v Příbrami. Těšit se mohou hned na pětici premiér, na první z nich dokonce již ke konci února.

Půjde o titul Jak jsem vyhrál válku. Tato hra se hrála již v roce 2006 jako první po nástupu aktuálního vedení do funkcí. Hlavním hrdinou je Ernest Goodbody, který se shodou okolností stal důstojníkem v britské armádě. V jedné z hlavních rolí se představí známý herec Aleš Háma. Na jevišti by se měl představit i ředitel příbramského divadla Petr Bednář.

O dva měsíce později bude mír premiéru komedie z kadeřnického salonu s názvem Splašené nůžky. Na pozadí příchodu náhodných i stálých hostů dojde v patře nad kadeřnictvím k vraždě. A kdo bude usvědčovat vraha? No samo obecenstvo. Hra velmi silně pracuje s interakcí mezi herci a publikem a každé představení se tak nejspíš bude vyvíjet trochu jinak.

Poslední premiérou před letní pauzou bude Tanec na konci léta. Půjde o příběh z předválečného venkova a vypráví o malém chlapci a jeho neprovdané matce a jejich sestrách. Tanec, který je obsažen i v názvu, je pro hru velmi dominantním prvkem a prostupuje skrz celé vyprávění.

Drama Hostina dravců zavede diváky do doby druhé světové války. V městečku nedaleko Paříže probíhá oslava narozenin. Na ulici ale někdo zastřelí dva německé důstojníky. Jako odplatu požaduje gestapo z každého bytu v domě, před kterým se vražda stala, dva rukojmí. Ty musí vybrat i na narozeninovém večírku, který se změní v boj o život.

Sezónu uzavře premiéra kultovního autora Terryho Pratchetta Soudné sestry. Jedná se o divadelní inscenaci zřejmě nejslavnější autorovy knihy, která vyniká v žánru humoristické fantasy. Jedná se o chytré a vtipné vyprávění na motivy Macbetha, které nabídne pěknou dávku zábavy a dobrodružství.

Tak na kterou z premiér se těšíte nejvíc?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Vše směruje k tomu, aby byl venkovní bazén na sezónu připraven. 26. dubna 2019   (15:20) Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Město zpoplatní toto parkoviště v nejbližších dnech. 26. dubna 2019   (12:45) Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz