28. 10. je státní svátek
Příbramská nemocnice zahájila rekonstrukci za 370 milionů korun

VIDEO
6. října 2021   (13:42)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka

Staveniště bude předáno 11. října, hlavní bourací práce jsou pak naplánovány na listopad letošního roku.


V příbramské nemocnici byla dnes slavnostně zahájena rekonstrukce pavilonu D2 a navazujícího pavilonu N. Právě pavilon N, ve kterém sídlila dětská JIP a ambulance dětských lékařů, bude v následujících týdnech zcela zbourán a na jeho místě vyroste budova nová a větší, včetně komunikační vertikály. 

„Je to pro naši nemocnici téměř finále a možná nejtěžší úsek, protože zasahuje největší část nemocnice. Máme vysoutěženou stavební firmu, která nám zatím ve všem vychází vstříc a navíc nabídla velmi sympatickou cenu za realizaci. Doufám, že se za ty 3 roky potkáme znovu a budeme stříhat pásku,“ řekl před poťukáním na základní kámen ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.
Po kolaudaci nově vystavěné budovy N projde kompletní rekonstrukcí i křídlo D2, kde dnes sídlí operační obory jako je například urologie, chirurgie či ortopedie. Celá akce by měla trvat zhruba 3 roky a stát bude přibližně 370 milionů bez DPH. Peníze budou hrazeny z úvěru od Evropské investiční banky, který si vzal Středočeský kraj.
„Mým zájmem je, aby se středočeské zdravotnictví dostalo po všech směrech do 21. století. Doufám, že tato etapa bude znamenat další zvýšení standardů péče a podmínek pro personál a pacienty,“ popřál radní Středočeského kraje Ing. Pavel Pavlík.

Staveniště bude předáno 11. října, hlavní bourací práce jsou pak naplánovány na listopad letošního roku. Dětská JIP byla přesunuta do pavilonu D3 a ambulance dětských lékařů budou po dobu výstavby v druhém areálu nemocnice na Zdaboři.
„Je to silně nostalgický moment, protože jsem tady prožil prakticky celý profesní život. Určitě si všimnete, že jsme celou dobu žili prakticky ve sklepě. To, co nás čeká, je opravdu krásné. Slibuji, že budeme nadále pokorní a nebudeme se na pacienty koukat svrchu, i když se z toho sklepa posuneme do vyšších pater,“ přislíbil závěrem primář dětského oddělení MUDr. Pavel Marček.
foto: Martin Janota/se souhlasem/Budoucí podoba pavilonu

foto: Martin Janota/se souhlasem/Budoucí podoba pavilonu


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz