24. 5. svátek má Jana

Příbramská nemocnice: Neodmítli jsme ani jednoho pacienta záchranné služby

7. srpna 2014   (06:33)
Příbramská nemocnice: Neodmítli jsme ani jednoho pacienta záchranné služby

V Praze se stalo již několik případů, kdy odmítnutí nemocnic stály pacienty zdraví nebo život.


V celostátních médiích se v posledních měsících objevilo několik případů, kdy některé z pražských nemocnic odmítly převzít pacienta záchranné služby. Díky těmto prodlevám došlo i k vážným zdravotním komplikacím a dokonce i k úmrtí. Podle Moniky Bouškové z příbramské nemocnice ale nic podobného v Příbrami nehrozí. „Nemocnice je se záchranou službou v neustálém kontaktu dle konkrétní potřeby. V naší nemocnici nebyl doposud odmítnut žádný pacient záchranné služby,“ sdělila portálu pribram.cz.

Akutní příjem v příbramské nemocnici má spádovou oblast asi 120.000 lidí a denně je sem převezeno mezi 15 až 30 pacienty. Vážně zranění pacienti po autonehodách se sem ovšem tak často nedostanou. V případě, že dojde k opravdu těžkému zranění, při kterém dojde k selhání dvou životních funkcí, je k nehodě přivolán vrtulník a ten pacienta převáží přímo do Prahy. O tom rozhoduje zasahující zdravotník na základě směrnic, kterými se musí řídit. Akutní příjem funguje v nemocnici nonstop.

Jak fungují nepřetržité ambulance?

Přesto však existují i případy, kdy je pacient schopný se do nemocnice dostavit sám a jeho život není v přímém ohrožení. Pak má možnost navštívit jednu z ambulancí, které fungují 24 hodin denně. Jedná se například o ambulanci chirurgickou, interní, ortopedicko-traumatologickou a další. Ty mají neustále ve službě tým lékaře a zdravotní sestry. Především v nočních hodinách je ale možné, že pacienti na lékaře musí čekat.

„Sloužící lékař příslušného oboru může být přítomen na operačním sále jako součást týmu, který právě operuje pacienta, jehož zdravotní stav neodkladný operační zákrok vyžaduje. Lékař také může být v této době na expektačních lůžkách u pacienta, kterého do nemocnice v danou dobu  přivezla RZS, například z dopravní nehody,“ vysvětluje dále Boušková.

Ta dále upozorňuje, že pokud je k ošetření přivezen pacient soukromým vozem a jeho zdravotní stav vyžaduje neodkladnou péči, je mu okamžitě poskytnuta na expektačních lůžkách akutního příjmu. S koordinací pak pomáhá zdravotní sestra, která funguje nepřetržitě na recepci nemocnice.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40) Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Kyberšikana se odehrává ve virtuálním světě, kterým dnešní děti žijí. Ponižující informace jsou dostupné komukoli, odkudkoli a kdykoli 24. května 2019   (06:32) PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho Za měsíc se spouští PID, víme, kolik zaplatíte za cestu. 23. května 2019   (19:25) Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy. 23. května 2019   (17:22) Uzavírka ulice Balbínova končí Uzavírka ulice Balbínova končí Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena. 23. května 2019   (15:19)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz