20. 7. svátek má Ilja

Příbramská nemocnice: Neodmítli jsme ani jednoho pacienta záchranné služby

7. srpna 2014   (06:33)
Příbramská nemocnice: Neodmítli jsme ani jednoho pacienta záchranné služby

V Praze se stalo již několik případů, kdy odmítnutí nemocnic stály pacienty zdraví nebo život.


V celostátních médiích se v posledních měsících objevilo několik případů, kdy některé z pražských nemocnic odmítly převzít pacienta záchranné služby. Díky těmto prodlevám došlo i k vážným zdravotním komplikacím a dokonce i k úmrtí. Podle Moniky Bouškové z příbramské nemocnice ale nic podobného v Příbrami nehrozí. „Nemocnice je se záchranou službou v neustálém kontaktu dle konkrétní potřeby. V naší nemocnici nebyl doposud odmítnut žádný pacient záchranné služby,“ sdělila portálu pribram.cz.

Akutní příjem v příbramské nemocnici má spádovou oblast asi 120.000 lidí a denně je sem převezeno mezi 15 až 30 pacienty. Vážně zranění pacienti po autonehodách se sem ovšem tak často nedostanou. V případě, že dojde k opravdu těžkému zranění, při kterém dojde k selhání dvou životních funkcí, je k nehodě přivolán vrtulník a ten pacienta převáží přímo do Prahy. O tom rozhoduje zasahující zdravotník na základě směrnic, kterými se musí řídit. Akutní příjem funguje v nemocnici nonstop.

Jak fungují nepřetržité ambulance?

Přesto však existují i případy, kdy je pacient schopný se do nemocnice dostavit sám a jeho život není v přímém ohrožení. Pak má možnost navštívit jednu z ambulancí, které fungují 24 hodin denně. Jedná se například o ambulanci chirurgickou, interní, ortopedicko-traumatologickou a další. Ty mají neustále ve službě tým lékaře a zdravotní sestry. Především v nočních hodinách je ale možné, že pacienti na lékaře musí čekat.

„Sloužící lékař příslušného oboru může být přítomen na operačním sále jako součást týmu, který právě operuje pacienta, jehož zdravotní stav neodkladný operační zákrok vyžaduje. Lékař také může být v této době na expektačních lůžkách u pacienta, kterého do nemocnice v danou dobu  přivezla RZS, například z dopravní nehody,“ vysvětluje dále Boušková.

Ta dále upozorňuje, že pokud je k ošetření přivezen pacient soukromým vozem a jeho zdravotní stav vyžaduje neodkladnou péči, je mu okamžitě poskytnuta na expektačních lůžkách akutního příjmu. S koordinací pak pomáhá zdravotní sestra, která funguje nepřetržitě na recepci nemocnice.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Posádka Letecké záchranné služby zasahovala u obce Planiny 20. července 2019   (18:57) Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Dítě se ztratilo z dohledu 20. července 2019   (18:15) Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny V nové půdní vestavbě vznikne moderní učebna chemie, fyziky, biologie a PC. Žáci budou mít k dispozici dokonce i 3D tiskárnu 20. července 2019   (14:52) Táborníci si pobyt užívají Táborníci si pobyt užívají V průběhu dvou dnů navštívil starosta města dva letní tábory. 20. července 2019   (12:02) Od září v nových učebnách Od září v nových učebnách Základní škola u ulici 28. října procházela v minulém školním roce rekonstrukcí, při níž díky půdní vestavbě vzniklo několik nových specializovaných učeben. 20. července 2019   (09:38) Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Obyvatelé Příbrami mají štěstí, že v našem městě funguje již dlouhých šedesát let oblastní divadlo, které se poslední roky v žebříčcích úspěšnosti řadí na přední pozice. Kromě kamenného divadla má Příbram také divadlo lesní. 20. července 2019   (07:33) Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz