19. 9. svátek má Zita

Příbramská nemocnice: Neodmítli jsme ani jednoho pacienta záchranné služby

7. srpna 2014   (06:33)
Příbramská nemocnice: Neodmítli jsme ani jednoho pacienta záchranné služby

V Praze se stalo již několik případů, kdy odmítnutí nemocnic stály pacienty zdraví nebo život.


V celostátních médiích se v posledních měsících objevilo několik případů, kdy některé z pražských nemocnic odmítly převzít pacienta záchranné služby. Díky těmto prodlevám došlo i k vážným zdravotním komplikacím a dokonce i k úmrtí. Podle Moniky Bouškové z příbramské nemocnice ale nic podobného v Příbrami nehrozí. „Nemocnice je se záchranou službou v neustálém kontaktu dle konkrétní potřeby. V naší nemocnici nebyl doposud odmítnut žádný pacient záchranné služby,“ sdělila portálu pribram.cz.

Akutní příjem v příbramské nemocnici má spádovou oblast asi 120.000 lidí a denně je sem převezeno mezi 15 až 30 pacienty. Vážně zranění pacienti po autonehodách se sem ovšem tak často nedostanou. V případě, že dojde k opravdu těžkému zranění, při kterém dojde k selhání dvou životních funkcí, je k nehodě přivolán vrtulník a ten pacienta převáží přímo do Prahy. O tom rozhoduje zasahující zdravotník na základě směrnic, kterými se musí řídit. Akutní příjem funguje v nemocnici nonstop.

Jak fungují nepřetržité ambulance?

Přesto však existují i případy, kdy je pacient schopný se do nemocnice dostavit sám a jeho život není v přímém ohrožení. Pak má možnost navštívit jednu z ambulancí, které fungují 24 hodin denně. Jedná se například o ambulanci chirurgickou, interní, ortopedicko-traumatologickou a další. Ty mají neustále ve službě tým lékaře a zdravotní sestry. Především v nočních hodinách je ale možné, že pacienti na lékaře musí čekat.

„Sloužící lékař příslušného oboru může být přítomen na operačním sále jako součást týmu, který právě operuje pacienta, jehož zdravotní stav neodkladný operační zákrok vyžaduje. Lékař také může být v této době na expektačních lůžkách u pacienta, kterého do nemocnice v danou dobu  přivezla RZS, například z dopravní nehody,“ vysvětluje dále Boušková.

Ta dále upozorňuje, že pokud je k ošetření přivezen pacient soukromým vozem a jeho zdravotní stav vyžaduje neodkladnou péči, je mu okamžitě poskytnuta na expektačních lůžkách akutního příjmu. S koordinací pak pomáhá zdravotní sestra, která funguje nepřetržitě na recepci nemocnice.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Krajský soud odsoudil březnického vraha na 17 let Krajský soud odsoudil březnického vraha na 17 let Případ vraždy čtyřiašedesátiletého muže otřásl Březnicí koncem dubna tohoto roku. Krajský soud dnes poslal Lukáše B. do vězení. 18. září 2019   (19:23) Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Letos poprvé po rekonstrukci náměstí T. G. Masaryka proběhne Václavská pouť přímo v centru města 18. září 2019   (17:43) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18) Pražská ulice bezpečnější Pražská ulice bezpečnější Na základě podnětů od občanů se vedení města zabývalo situací, která nastává každý víkend na pěší zóně Pražské ulice. Lidé jdoucí touto nákupní třídou jsou nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly. 18. září 2019   (11:44) Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Na Flusárně si lidé po setmění svítí na cestu mobily. Město zde v horizontu několika měsíců instaluje LED lampy 18. září 2019   (11:26) Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Velkého ocenění se dostalo městu od sportovních odborníků, kteří se věnují koncepci sportu na celostátní úrovni 18. září 2019   (09:58) Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz