25. 4. svátek má Marek

Příbramská nemocnice: Neodmítli jsme ani jednoho pacienta záchranné služby

7. srpna 2014   (06:33)
Příbramská nemocnice: Neodmítli jsme ani jednoho pacienta záchranné služby

V Praze se stalo již několik případů, kdy odmítnutí nemocnic stály pacienty zdraví nebo život.


V celostátních médiích se v posledních měsících objevilo několik případů, kdy některé z pražských nemocnic odmítly převzít pacienta záchranné služby. Díky těmto prodlevám došlo i k vážným zdravotním komplikacím a dokonce i k úmrtí. Podle Moniky Bouškové z příbramské nemocnice ale nic podobného v Příbrami nehrozí. „Nemocnice je se záchranou službou v neustálém kontaktu dle konkrétní potřeby. V naší nemocnici nebyl doposud odmítnut žádný pacient záchranné služby,“ sdělila portálu pribram.cz.

Akutní příjem v příbramské nemocnici má spádovou oblast asi 120.000 lidí a denně je sem převezeno mezi 15 až 30 pacienty. Vážně zranění pacienti po autonehodách se sem ovšem tak často nedostanou. V případě, že dojde k opravdu těžkému zranění, při kterém dojde k selhání dvou životních funkcí, je k nehodě přivolán vrtulník a ten pacienta převáží přímo do Prahy. O tom rozhoduje zasahující zdravotník na základě směrnic, kterými se musí řídit. Akutní příjem funguje v nemocnici nonstop.

Jak fungují nepřetržité ambulance?

Přesto však existují i případy, kdy je pacient schopný se do nemocnice dostavit sám a jeho život není v přímém ohrožení. Pak má možnost navštívit jednu z ambulancí, které fungují 24 hodin denně. Jedná se například o ambulanci chirurgickou, interní, ortopedicko-traumatologickou a další. Ty mají neustále ve službě tým lékaře a zdravotní sestry. Především v nočních hodinách je ale možné, že pacienti na lékaře musí čekat.

„Sloužící lékař příslušného oboru může být přítomen na operačním sále jako součást týmu, který právě operuje pacienta, jehož zdravotní stav neodkladný operační zákrok vyžaduje. Lékař také může být v této době na expektačních lůžkách u pacienta, kterého do nemocnice v danou dobu  přivezla RZS, například z dopravní nehody,“ vysvětluje dále Boušková.

Ta dále upozorňuje, že pokud je k ošetření přivezen pacient soukromým vozem a jeho zdravotní stav vyžaduje neodkladnou péči, je mu okamžitě poskytnuta na expektačních lůžkách akutního příjmu. S koordinací pak pomáhá zdravotní sestra, která funguje nepřetržitě na recepci nemocnice.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz